MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Chciałem/am powiedzieć że...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3220 z 4842 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 3219 | 3220 | 3221 ... 4840 | 4841 | 4842 ] - Skocz do strony

Str 3220 z 4842

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Rozrabiaka

Post #1 Ocena: 0

2020-08-06 15:04:10 (4 lata temu)

Rozrabiaka

Posty: n/a

Konto usunięte

Chciałem powiedzieć, że:
Bardzo rozbawił mnie artykuł: "Polki rodzą najwięcej dzieci w UK"
Oczywiscie, fajnie, ze nasze rodaczki to takie płodne kobietki, ale w ten artykuł jest mało rzetelny.
Gdy ktoś publikuje tego rodzaju dane, to raczej powinno się podać jaki jest odsetek narodowosci zamieszkujacy dany teren w tym przypadku UK
Bo może tak być, ze liczac wszystkie Polki mieszkajace UK to tylko 15% rodziło dzieci
Natomiast Rumunki, które są na "drugim miejscu" to 40% wszystkich kobiet z tej nacji, które rodziły.
Kiedyś był artykuł o Polakach w więzieniach UK, i było podobnie, bo to było kilka procent wszystkich Polaków natomiast natomiast 35% wszystkich mężczyzn danej narodowości z pozycji drugiej.
No ale fajnie było napisać, ze siedzi 6000 Polaków i tylko 3000 narodowosci XXXX
To robi różnice i pokazuje jaka to manipulacja.
Swoją drogą, chciano zwolnić komendanta Policji z miejscowosci "Siurki Małe" bo komputer pokazał, ze przestępczość na terenie komendanta wzrosła 100% no bo w jednym roku miał 2 przestępstwa a w kolejnym 4 przestępstwa.
Natomiast nagrodę wziął komendant z pewnej dzielnicy Warszawy bo wzrost przestępczości miał tylko o 15 %
W jednym roku miał 2500 przestęstw a w kolejnym 2875 przestępstw.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #2 Ocena: 0

2020-08-06 15:12:15 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9828

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Cytat:

2020-08-06 11:56:40, Richmond napisał(a):
Haha, Gosia, to chyba ten sam model, tylko moje były czarne. A kilometrów natrzaskaly sporo.


Wszystko możliwe :-] są bardzo wygodne. Ostatnio kupiłam sobie nowe chyba w Aldi. Nie da się nosić, sztywne jakieś.. A te z M&S to się w ogóle nie czuje. Jakby się szło na boso.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2020-08-07 00:02:02 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Że z okazji afrykanskich upałów sprawiłam sobie wiatrak na pilota. Leżę i przełączam :-]


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2020-08-07 06:20:59 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dzisiaj lis (albo coś innego) przegryzł mi linkę do daszka do namiotu. Poza tym słyszałam go w nocy jak wydawał dźwięki i ktos z nim "walczył" i przeganiał. Dzika zwierzyna jak na Alasce.

Jeszcze 3 noce tutaj, mam nadzieje, ze reszty namiotu mi nie zje. Klapek nie znalazł się.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2020-08-07 10:52:26 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

W gorach? To moze niedzwiedz? :8 ;)
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2020-08-07 11:30:43 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

lecialem wczoraj do polandii samolot prawie na fula wypelniony wszyscy w maskach tylko ze 80%osob nie zakrywalo nosa
na lotnisku bylo to przestrzegane

pogoda mega nawet pojedynczej chmurki na niebie taki ma byc caly tydzien podobno wcale mnie to nie pociesza bo czeka mnie praca na dworzu : )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2020-08-07 12:08:50 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2020-08-07 10:52:26, galadriel napisał(a):
W gorach? To moze niedzwiedz? :8 ;)

Niedźwiedź nie przecisnąłby sie miedzy namiotami albo potknął o linki ;-)

Ludzie rozbili namioty jeden na drugim. Ja przesunęłam sie dzisiaj do przodu, bo zwolniło sie miejsce. Zaraz potem skoczyłam do sklepu po kabel, wracam, a tam juz ktos postawił namiot prawie, ze na tyle mojego.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tesstickle

Post #8 Ocena: 0

2020-08-08 09:54:39 (4 lata temu)

tesstickle

Posty: 4139

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Jakiś czas temu małe magiczne pudełeczko z internetem zrobiło psikusa i (chyba ono) spowodowało że wywaliło korki.
Czasem poprostu sie wyłączał, ot tak z nienacka. Wcześniej nie było żadnych problemów.
Kontakt z dostawca "okna na świat" spowodował pojawienie się nowego "magic box"a.
Stwierdzili że dotychczasowy ma juz 5 lat, tak że tego.. mogło mu się coś tam porobić.
Myślę sobie, nowy - znaczy szybszy/lepszy/ładniejszy?
Tiaaa...:-8
Według "Ookla speed test" Ping skoczył z 7-8 do 15-18 a download spadł raptem o kilka mega.
Połączenie wifi zrywa średnio co godzinę a kablowe nie jest obsługiwane (choć gniazda są, a do PC wolę kabel)

Powrót do korzeni czyli witaj stare pudełko.
Okazało się że kabel zasilający w wyniku sił nieznanych (drgania?!? ) nie był wystarczająco wetknięty.
Ot i cała historia.

Jak to mówią, czasem lepsze jest wrogiem dobrego.:-)
- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2020-08-08 12:28:26 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

@ Rich tykiedys pisalas bloga o Pracy IT w UK. Moze powinnas robic takiego bloga/ Insta teraz o podrozach po Europie I przy okazji reklawac/ sorzedawac na Insta jakies przelaczki do wtyczek na rozne kraje itd argos czy amazon maja takie opcje reklamy nie bezposredniej. Przy okazji zdjecia z podrozy. To o tych lisach sie swietnie nadaje na insta i historia klapek ms tez;)
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2020-08-08 13:50:28 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mój blog o podróżach umarł dawno temu, razem z kilkoma czytelnikami. Znaczy wisi sobie na necie w stanie jakim był. Ostatni post 30 kwietnia 2015r.

Poza tym skasowałam albumy ponizej 2011r z Googli, więc brakuje obrazków w postach.

Dzisiaj lisa nie było, pewnie dlatego, ze nawet on nie dal rady przeciskać sie miedzy namiotami. Musze zapytac obslugi czy maja takie oblężenie w sezonie czy to wyjątkowy rok. Rok temu byłam na początku lipca i było luźno.

11km w słońcu zaliczone, można grillować.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3220 z 4842 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 3219 | 3220 | 3221 ... 4840 | 4841 | 4842 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,