MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Chciałem/am powiedzieć że...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3066 z 4842 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 3065 | 3066 | 3067 ... 4840 | 4841 | 4842 ] - Skocz do strony

Str 3066 z 4842

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

andyopole

Post #1 Ocena: 0

2019-12-06 23:19:59 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-12-05 11:19:13, ZosiaS napisał(a):
Cytat:

2019-12-05 10:03:04, cris82 napisał(a):
o czyli jednak misia miala racje piszac o sposobie parzenia kawy ktory rowniez wplywa na jej kwasnosc
andy nie odrobil lekcji hehe *DRINK*


O tym, jak bardzo kwaskowa jest kawa, decyduje m.in. region, w którym jest uprawiana, charakterystyczny dla niego klimat oraz rodzaj gleby. Znaczenie ma również czas zbioru owoców kawowca, stopień ich dojrzałości, a w końcu – metoda obróbki i stopień wypalenia.

Wracając do kawy, maż zamówił ostatnio kawę z Hiszpanii, której 80% to klasycznie palona arabica, pozostałe zaś 20%, to kawa palona z cukrem (ten proces daje mocną kawę o delikatnym smaku). Jestem ciekawa tego smaku.



Nikt Wam tego oficjalnie powie ale na kwasnosc kawy,oprocz wielu wymienionych wyzej czynnikow najwiekszy wplyw ma ilosc insektow zawartych w zmielonych ziarnach.
Wlasnie udalo nam sie opracowac sposob zwalczania jednego z najwiekszych szkodnikow plantacji kawy - Coffe Berry Borer. Zostal sprawdzone na plantacjach kawy na Hawajach, dziala z niezlym skutkiem. W tym roku nowy wyrob zostal wprowadzony o naszego katalogu na 2020 rok. *BRAVO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-12-08 19:10:40 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Spotkania rodzinne są fajne, ale odsypiac będę chyba cały tydzień. My raczej z tych co wieczorem mogliby siedzieć i siedzieć, a dzisiaj jeszcze trzeba było wstać, bo chrzciny mieliśmy. Roast Sunday dinner byl swietny, ale tak syty ze nic napewno dzisiaj nie zjem wiecej, nawet płyny (ktore przydaloby się uzupełnić ;-)) nie przechodzą przez gardło.

Choinka wczoraj z wnukiem ubrana, nawet młodemu to wyszło dobrz3le, a myślałam że będę po cichu później poprawiać, ale nie potrzeba poprawek. Teraz lazy Sunday night...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2019-12-09 18:42:46 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

ze bardzo sympatyczny weekend, do jutra bede odsypiac :).
Firmowa impreza, jak impreza, kolejna - zabawa we wschodnim stylu bardzo zacna, gratki organizatorom pod kazdym wzgledem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2019-12-10 07:40:22 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dotarła do nas wichura zapowiadana na wczoraj, a już myśleliśmy że się nam upiekło a tu wieje i leje że nosa się z domu nie chce wystawiać.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2019-12-10 10:01:35 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

U mnie też jakaś masakra pogodowa się zrobiła. Nie sprawdziłam pogody i wybrałam się na dłuższy spacer. Wróciłam przemoczona do suchej nitki. Od razu się musiałam przebrać w suche rzeczy, żeby się nie przeziębić. Czas na gorąca kawę.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2019-12-11 14:36:14 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój


Metro w Polsce

Obrazek
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2019-12-12 07:55:22 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

To jest Polska? przeciez to wyglada jak raj na ziemi bosko! : )

wczoraj rzucil mi sie w oczy przelicznik w kantorze na lotnisku w birmingham 3.71 lol...

smiesznie tez sie zrobilo w kolejce do samolotu na "gejcie" taka stereotypowa para janusz i grazyna* * czyt. on dresy ona rozowe tipsy futerko ciezko to opisac to trzeba zobaczyc : P
stali sobie jako pierwsi w kolejce i ten bezcenny widok ich min w momencie kiedy pracownik lotniska powiedzial im ze zajeli zla kolejke : ) najlepsza byla taka 70+ angielka ktora widzac to nie wytrzymala i eksplodowala smiechem hehe
oni oczywiscie trafili na koniec kolejki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #8 Ocena: 0

2019-12-12 09:17:43 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

O co chodzi z tym pchaniem się do kolejki?
Przecież to nie komuna, że trzeba było krwią zapłacić za miejsce siedzące w komunikacji miejskiej? Każdy ma swoje własne miejsce w samolocie.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2019-12-12 09:31:12 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

moze chodzi o bagaz a raczej o to ze w praktyce czesto brakowalo miejsca na podreczny nad glowa

ja osobiscie wole oddac bagaz i odebrac na lotnisku ale np wczoraj zalezalo mi na czasie bo pozno ladowalem a "hotelik" w ktorym sie meldowalem mial recepcje czynna tylko do 22

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2019-12-12 09:45:51 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tanie linie zmienily znaczenie zwrotu "priority boarding". Wczesniej bylo to faktyczne wsiadanie do samolotu przed innym i bylo tylko troche ludzi w tej kolejce. Teraz, jest to kolejka tych, ktorzy chca zabrac na poklad normalny podreczny i bywa dluzsza niz zwykla kolejka.

Nietanie linie, np British Airways, maja podobny problem, ludzie pchaja sie, zeby miec miejsce dla podrecznego, bo po dolozeniu dodatkowych siedzen w samolotach zwyczajnie nie ma wystarczajaco duzo miejsca. Polki nie rozciagnely sie, jest ich tyle samo co wczesniej, a pasazerow wiecej.

Nawet w A380 widzialam walke o polki, bo na koncu jest dosc malo miejsca w bocznych polkach i ludzie klocili sie z obsluga. Moj bagaz podrozowal w kabinie przede mna, bo pojawilam sie dosc pozno do wsiadania do samolotu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3066 z 4842 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 3065 | 3066 | 3067 ... 4840 | 4841 | 4842 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,