MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pogrzeb, formalności itp.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Nora77

Post #1 Ocena: 0

2011-01-13 14:59:30 (13 lat temu)

Nora77

Posty: 59

Kobieta

Z nami od: 15-07-2010

Skąd: Bhm

Witam!!
Z wielką uwagą śledzę wątek o ubezpieczeniach i zdałam sobie sprawę, że nic nie wiem na temat formalności pogrzebowych.
Czy ktoś z Was ma informacje na temat:
1. Jeśli osoba pracująca w UK umrze, rodzina chce ja pochować w Polsce to czy należną się w takim wypadku jakiekolwiek pieniądze z ZUSu czy z jakis zasiłek z UK?
2. Kto zajmuje się przewozem ciała do Polski? Angielski zakład pogrzebowy?
3. Czy można w UK dokonać kremacji, a następnie urnę z prochami przewieść do Polski i tam dokonać pogrzebu?
Temat smutny, aczkolwiek nieodłącznie związany z życiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2011-01-13 15:02:40 (13 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Sporo odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym watku:

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/84/30480/Smierc-w-UK-pogrzeb-w-PL
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #3 Ocena: 0

2011-01-13 15:46:48 (13 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Cytat:

2011-01-13 14:59:30, Nora77 napisał(a):
Witam!!
Z wielką uwagą śledzę wątek o ubezpieczeniach i zdałam sobie sprawę, że nic nie wiem na temat formalności pogrzebowych.
Czy ktoś z Was ma informacje na temat:
1. Jeśli osoba pracująca w UK umrze, rodzina chce ja pochować w Polsce to czy należną się w takim wypadku jakiekolwiek pieniądze z ZUSu czy z jakis zasiłek z UK?
2. Kto zajmuje się przewozem ciała do Polski? Angielski zakład pogrzebowy?
3. Czy można w UK dokonać kremacji, a następnie urnę z prochami przewieść do Polski i tam dokonać pogrzebu?
Temat smutny, aczkolwiek nieodłącznie związany z życiem.



1.) Z UK nie nalezy sie nic, poniewaz cialo zostaje przewiezione do Polski. Jesli pogrzeb odbedzie sie jednak w UK, wtedy mozna aplikowac o zasilek pogrzebowy.
W Polsce trzeba sie zwrocic do ZUSu. Moze to zrobic osoba najblizej spokrewniona ze zmarlym (na stronie ZUSu wymienione sa wszystkie osoby mogace sie ubiegac o zasilek pogrzebowy ).

2.) Przewozem zwlok do PL zajmuje sie rodzina zmarlego, jesli takowa posiada. Konkretnie jest to ktos, kto zajmie sie w PL wszystkimi formlanosciami zwiazanymi z pogrzebem i zaplaci wynajetej firmie pogrzebowej, za przewoz ciala. Angielski zaklad nic do tego nie ma - raczej koszty bylyby o niebo wyzsze niz w przypadku wynajecie firmy w Polsce.

3.) Owszem, mozna dokonac kremacji w UK i urne z prochami przewiezc do PL - samolotem, samochodem. Trzeba wtedy starac sie o pozwolenie, bo np linie lotnicze takowego wymagaja przy przewozie urny.

I jak napisala Ada -wiecej szczegolow w linku, ktory podala.
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Nora77

Post #4 Ocena: 0

2011-01-13 16:16:52 (13 lat temu)

Nora77

Posty: 59

Kobieta

Z nami od: 15-07-2010

Skąd: Bhm

Dzięki za wyczerpujące info!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elmik25

Post #5 Ocena: 0

2011-01-13 16:26:20 (13 lat temu)

elmik25

Posty: 1942

Mężczyzna

Z nami od: 05-04-2009

Skąd: Stoke

Magic a gdzie tu Ada link podala? :)
.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2011-01-13 16:37:26 (13 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Hehe, zostalysmy blizniaczkami z Ada ;-)
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #7 Ocena: 0

2011-01-13 16:49:23 (13 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Matko,Rich, przepraszam Cie strasznie :-]. Czytalam dwa tematy pod rzad i w drugim Ada pisala, pomylilo mi sie noooo ;-).
Elmik, nie badz taki do przodu :p :-].
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

GiantGoram

Post #8 Ocena: 0

2016-04-26 07:29:19 (8 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Na prosbe jednej z forumowiczek napisze troche o planie pogrzebowym Funeral Plan.
Znam dokladniej plan z Co-op wiec o tym napisze.
W zaleznosci od tego co wchodzi w sklad planu sa 3 rodxaje-Bronze za £3100,Silver za £3530,Gold za £3875.
Za plan mozna zaplacic w jednej racie,rozlozyc na 12,24 I 36 miesiecy.cena oczywiscie sie zmienia w zaleznosci od ilosci rat.
Jest opcja miesiecxnych jednakowych rat , fixed montly payment. Przy zalozeniu ze petent dozyje 90 roku zycia raty rozlozone sa na kilka lat. Przyklad-jezeli ktos ma 50 lat I placi za Bronze to raty sa okolo£25 miesiecznie. To tej opcji sa troche inne warunki ale korzystne mimo wszystko. Dobra opcja dla emerytow lub osob o niskim dochod.
Jezeli te opcje Nie sa odpowiednie zawsze mozna dogadac sie z firma pogrzebowa co do czestotliwosci I wielkosci rat.

W sklad planu wchodza miedzy innymi: oplaty za usluge firmy,trumna,przewoz ciala,przygotowanie ciala,organizacja pogrzebu w kosciele,cmentarzu Czy krematorium, wsxystkie formalnosci z lekarzem.
Ceny sa rozne bo mozna wybrac np inna trumne,wiecej samochodow,itd

W cene Nie jest wliczone miejsce na cmentarzu,urna Czy nagrobek oraz oplata za msze w kosciele.
W planie mozna zarzec doslownie wsxystko-rodzaj kwiatow,piesni czy wiersze.My zalatwilismy wszystko przez internet

Nam,zupelnie przypadkowo,udalo sie okaxyjnie,tanio, kupic tesciom miejsce na cmentarzu 4 lata temu za "jedyne" £500

Rzad rowniez pomaga finansowo w kosztach pogrzebu tzw Funeral Payment. Trzeba spelniac jednak odpowiednie warunki,pobierac odpowiednie zasilki. I tym mozna poczytac na oficjalnej stronie rzadowej.

W przypadku smierci tutaj I np wyrazeniu checi bycia pochowanym w Polsce,mozna wybrac np tylko kremacje bez tych opcji"po" czyli pochowku I przwiesc prochy do polski.
I przewozeniu ciala do Polski Wiem tylko tyle ze za przewoz okolo 8 lat temu moja bliska rodzina zaplacila 12000zlotych za przewoz na polnoc kraju. I obecnych cenach Nie wiem.

[ Ostatnio edytowany przez: GiantGoram 26-04-2016 07:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kunna1

Post #9 Ocena: 0

2019-07-01 11:50:59 (5 lat temu)

Kunna1

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 12-04-2019

Skąd: Londyn

A mnie zastanawia kwestia zasiłku pogrzebowego. Wiecie może kiedy i komu się należy wg prawa?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2019-07-01 16:29:01 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

zasilek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,