MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szczeniak w domu....

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2017-06-26 21:52:10 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Gratki :)
Poszukaj w zooplusie, dostarcza wszystko do domu :).
Na poczatek nie szalalabym z zakupami, bo sie okaze, ze czesc nie pasuje, czesc idzie do demolki.
Zwykle dwie miski (metalowe badz ceramiczne/szklane) na wode i jedzenie, pare zabawek dostosowanych wielkoscia do szczylka, polecam kong jako jedna z nich, obroza badz szelki (zalezy, co preferujesz i jak duzy pies), dluga smycz (trzeba poszukac, wiekszosc sklepowych, to sznurek do prowadzenia przy nodze, po miescie), wygodne legowisko, byc moze termofor, tykajacy zegarek (do owiniecia w cos, bedzie imitowal matke/rodzenstwo w nocy), jak maly szczylek. Jesli dobra hodowla z prawdziwego zdarzenia, mozesz dostac wyprawke dla szczeniecia.
Do przemyslenia sposob zywienia, na poczatek karma taka, jak u hodowcy, stopniowo zmieniana na docelowa (polecam Barf, zdrowy i tani, choc na poczatek wyglada na ciezki do opanowania).
A detale, jak sie i dom przygotowac na mlodego, jak pracowac z futrem:
link1
link2
link3
Generalnie ksiazki (pdf itp.) p.Z.Mrzewinskiej, artykuly p.P.Lukaszewkiej
Wesolo bedzie *ROFL*

PS. Kot w jakim wieku, miala kiedy jakies inne zwierze do towarzystwa, obeznana z psami?

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 26-06-2017 22:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-06-26 23:05:45 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plinka116

Post #3 Ocena: 0

2017-06-26 23:06:39 (7 lat temu)

plinka116

Posty: 176

Kobieta

Z nami od: 09-08-2012

Skąd: Londyn

Napewno przydadzą sie maty na siusiu dla pieska. Z mojego doświadczenia troche zabawek, mój piesek myśle ze dzięki temu NIC nie zniszczył w domu, ale zdecydowanie wolał te przeznaczone dla maleńkich dzieci / pluszaki niż te typowo psie piszczące itd chociaż zwykła butelk plastikowa tez jest atrakcyjna. Ale przedewszystkim trzeba uzbroić sie w ogrom cierpliwości i wyrozumiałości ale tez i konsekwencji i trzeba mieć to w głowie ze szczeniak to psie dziecko i mimo ze jest słodkie i pocieszne to tez potrafi nabroić czy zachować sie nie po naszej myśli ale nie powinnismy sie na niego złościć a być jego przewodnikiem i nauczyć go wszystkiego. Dlatego gratuluje nowego członka rodziny.
Aa i jak masz jakieś dywany czy temu podobne upiekszacze na podłodze to lepiej na czas nauki czystości je usunąć z podłogi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kksiezniczka

Post #4 Ocena: 0

2017-06-27 07:33:21 (7 lat temu)

kksiezniczka

Posty: 10136

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

Dziękuje!

Krysia ma ponad 9 lat. Liczę, że może jak zobaczy takiego szkraba, to odezwie się w niej troszkę instynktu macierzyńskiego:-8

Piesek to springer spaniel+whippet. I on nie jest z hodowli... Mi nie zależało na rasowym psie. Szukałam w polskich schroniskach, bo tam zatrzęsienie szczeniaków w potrzebie. Ale... niespodzianka - taka potrzeba, że albo nie da rady za granicę, albo ignorują wiadomości, nie odpisują nawet że "nie", nie odbierają telefonów...
Dlatego rozejrzałam się w okolicy i znalazł sie taki kawaler:-)
Pies pochodzi z "dobrego" domu. To nie jest ani hodowla, ani pseudohodowla - po prostu dom. No i rodziców też widziałam. Jejku! I teraz nie wiem: może to błąd i powinnam szukać gdzieś indziej???

Albo moze skupię się na tym "wesoło będzie" i z okazji wolnego dnia polecę po miski i inne bajery :-]
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2017-06-27 08:09:21 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Warto tez pomyslec o ubezpieczeniu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kksiezniczka

Post #6 Ocena: 0

2017-06-27 08:12:29 (7 lat temu)

kksiezniczka

Posty: 10136

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

Cytat:

2017-06-27 08:09:21, cris82 napisał(a):
Warto tez pomyslec o ubezpieczeniu


A myslimy oczywiście.
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #7 Ocena: 0

2017-06-27 09:35:32 (7 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

Ja polecam klatke
Klatka pomaga uczyć czystości pies nie zrobi syfu w swoim poslaniu bedzie czekał aż go wyjmiesz rano i wezmiesz na dwor
Moje psy uważają klatki za swoje domki tam lubią isc odpocząć
Przez większość czasu klatka jest otwarta zamykam w niej psa jedynie jesli mam gości z małymi dziećmi albo jakiś robotników typu pan z gazowni;-)
Na początku zamykalam jak wychodzilismy na dłużej 2-3 godziny
Moje psy nigdy mi nic nie zjadly/zniszczyły
Uwazam ze klatka to jeden z najlepszych i najbardziej potrzebnych wynalazkow jak masz psa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2017-06-27 18:28:49 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Gratki jeszcze raz, jednak nie licz na to, ze kot-domownik i w slusznym wieku zaakceptuje szczylka (w jakim wieku ?). Jesli mlode szczenie, to kot moze niezle go poturbowac i bedzie trauma na dlugo, jesli wiekszy podrostek, moze zameczyc kota. Kciuki, by aklimatyzacja sie udala, ale przez pierwsze tygodnie powoli bym oswajala, nie zostawiala bez nadzoru.
Moze Feliway by sie przydal (feromony lagodzace atmosfere)?
Maty niekoniecznie, u nas szczylki od poczatku wystawiane na dwor co 2-3 godziny, jak cos 'narobily' w domu, to spokojnie sie sprzatnelo (szczylka nie zostawia sie samego w domu dluzej niz na godzinke, dwie na poczatku i tak). W efekcie zaoszczedzone koszty mat, mniej manewrowania i mieszania w psiej glowie, gdzie sie zalatwiac (przy kocie moze zalapac kuwetowanie ;) ).
Klatka to dobre rozwiazanie, ale stopniowo wprowadzane, praktycznie caly czas otwarta na etapie nauki, do czego sluzy.

Generalnie miks polujacych, bardzo aktywnych, duze wyzwanie, ale pewnie fajny, radosny psiak.
Obejrzyjcie dom, z jakiego bierzecie, czy pies obyty z domem, czy trzymany na zewnatrz, czy zna pomieszczenia, czy siedzi w jednym, w klatce przez wiekszosc czasu, jak reaguje na ludzi, na nowosci, na opiekunow, na Was, czy sa inne zwierzeta.

Z adopcja z Pl jest (calkiem slusznie) trudniej, bo nie bardzo jak sprawdzic warunki, w jakie zwierze idzie, trudniej zareagowac w razie czego, mozliwy utrudniony kontakt z nowymi opiekunami, wymogi prawne (szczepienia, czip, paszport itp.) pozwalaja na wyjazd dopiero starszych szczeniat. Wiele osob nie bardzo radzi sobie z przewiezieniem szczeniecia przez granice (sytuacje, gdzie oczekuje sie przewozu jak paczki, nie sa odosobnione), a to przeciez dziecko, niemalze niemowlak, tyle, ze psi :).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2017-06-27 21:35:18 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jeszcze dodam, szczylki przy nauce czystosci wyprowadzane co 2-3h przez cala dobe :).

Jesli koniecznie wygodna karma przemyslowa, to jedna z lepszych jest Taste of Wild, AATU, paru znajmych chwali sobie Orijena i Acane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kksiezniczka

Post #10 Ocena: 0

2017-06-28 14:02:37 (7 lat temu)

kksiezniczka

Posty: 10136

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

Dzięki Karjo:-)
Przez cała dobę... taaaa... a wstawałam w nocy, wstawałam:-] A na 6 do pracy hehe. Ale co tam - fajny ten moj Rexus( ośmiolatek nadal imię :-)

Jak pojechaliśmy odebrać psa, to biegał po domu i czuł sie swobodnie z tego co dało rade zauważyć. Zreszta rodzina widać, ze lubiąca zwierzęta bo i koń i kucyk ( nie w domu haha). Duze podwórko, rodzice Rexusa zadbani i zadowoleni z życia. No mam nadzieje, ze i moj szkrab bedzie sie dobrze chował.

Zaraz siadam do neta popatrzeć na te karmy. Apetyt ma:-) Jutro czeka go weterynarz. Zabawki kupione (ten kong tzeczywiscie fajny - dzięki).
Zapewne to nie koniec pytań z mojej strony:-)

...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,