MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak odswiezyc materac

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

godik77

Post #1 Ocena: 0

2009-09-14 13:49:48 (15 lat temu)

godik77

Posty: 42

Mężczyzna

Z nami od: 30-03-2009

Skąd: uk

no wlasnie jak w temacie,mialem okazje odkupic bardzo dobrej jakosci materac,jest naprawde w idealnym stanie tylko ten zapach:-(nie jest brzydki tylko denerwujacy,tak jak by naftalina albo cos podobnego,znacie moze jakies sposoby na pozbycie sie tego zapachu?bylbym bardzo wdzieczny

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

osinka17

Post #2 Ocena: 0

2009-09-14 14:00:22 (15 lat temu)

osinka17

Posty: 543

Kobieta

Z nami od: 16-12-2008

Skąd: High Wycombe

ja zaryzykowałam - wyprałam materac głęboko piorącym odkurzaczem (pierze z gorąca wodą pod ciśnieniem), dodałam wysoko odkażającego, odświeżającego środka i wystawiłam na dwór na przeciąg

potem wypryskałam go jeszcze środkiem na roztocza i znowu wywietrzyłam

potem popryskałam odświeżaczem i jest cudownie świeży, wygląda jak nowy :-)
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

godik77

Post #3 Ocena: 0

2009-09-14 18:11:47 (15 lat temu)

godik77

Posty: 42

Mężczyzna

Z nami od: 30-03-2009

Skąd: uk

dziekuje:-)tylko jest maly problem,mieszkam w bloku wiec jak go zmocze to bedzie problem z wysuszeniem:-(moze ktos jeszcze zna jakies suchsze metody?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2009-09-14 20:38:38 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ktoś go kropił albo w domu miał mole i był używany środek pochodzenia z koksochemi :)
nazywa się to popularnie naftalina.
tak jak koleżanka napisała, wyskokociśnieniowe pranie wysoką temperaturą z dodatkiem środków neutralizującym brzydkie zapachy, tylko ze zazwyczaj ten "smordek" jest pochodzenia biologicznego a tu mamy pochodzenie chemiczne:/ hm, można zaryzykować kilka środków i któryś powinien to zneutralizować.

Jak ktoś robi metodą wysokociśnieniową to materac nie powinien być bardzo mokry, powinien w wietrzonym pokoju wyschnąć w ciągu kilku godzin góra całą dobę.
jak ja sobie wyczyszczę sofę około południa to wieczorem już na niej się wyleguje zazwyczaj :)

istnieje jeszcze jedno ryzyko, często materace mają podszewkę która farbuje pod wpływem wilgoci, czyli oznacza to ze może aczkolwiek nie musi, w trakcie prania na mokro zmienić kolor na brązowawe zacieki. :/
szczerze nie znam metody na sucho hm, można by zaryzykowac kupienie wanisha do dywanów i samą pianą!! nacierać materac tak by był delikatnie wilgotny a potem wycierać go suchą szmatą, tak by nie przemoczyć dlatego sama piana!!!!
po wyschnięciu dokładnie odkużyć albo wytrzepać.
Aha ponieważ nie można wypłukać detergentu tak jak szklanki to obowiązuje zasada im mniej tym lepiej
Może nie jest to idealne i pewne wyjście ale hm, spróbować można
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2009-09-14 20:49:19 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Sprobowac mozesz posypac materac soda (oczyszczona taka z kuchni), zostaw na pare godzin i odkurz. Soda wyciagnie troche, w zaleznosci jak silny jest ten zapach.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

godik77

Post #6 Ocena: 0

2009-09-14 22:58:41 (15 lat temu)

godik77

Posty: 42

Mężczyzna

Z nami od: 30-03-2009

Skąd: uk

dziekuje jeszcze raz za rady;-)jutro sypanie soda:-Da jak to nie pomoze to zastosuje pranie wysokocisnieniowe:-)a jak to nie pomoze to smietnik:-[a naprawde szkoda bo taakie spanie na tym materacu ze az nie chce sie wstawac:-D a czy taki odkurzacz wysokocisnieniowy mozna naprzyklad wypozyczyc?np w Focusie?bo tam ostatnio widzialem taka oferte,czy to juz wyzsza szkola i trzeba szukac bardziej profesionalnych miejsc?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2009-09-15 06:15:56 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ze względu na cene tej maszyny, i koszty servisu to tego typu urządzeń sie nie wypożycza, sama końcówka do tapicerki to koszt ponad 350 funtów :))))
a to co widziałeś to po prostu odkurzacz piorący, taka zabawka za 300-500 funtów do prania na zimno
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

laguna81

Post #8 Ocena: 0

2013-05-06 22:21:07 (11 lat temu)

laguna81

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 28-06-2010

Skąd: Leeds

Jak odswierzyc materac? Zna ktos jakis sposób oprócz sody?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

werkyz

Post #9 Ocena: 0

2016-11-18 19:32:27 (7 lat temu)

werkyz

Posty: 3

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 18-11-2016

Skąd: london

Warto wiedzieć jak zadbać o materac.

Uwaga moderatora: Post edytowany. Zapraszam do działu reklam. tyniek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,