MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Patriotyzm to idiotyzm?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 23 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

Str 23 z 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marcinb

Post #1 Ocena: 0

2011-11-28 18:52:43 (12 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

Cytat:

2011-11-28 18:45:25, Hail_Eris napisał(a):
Na poważnie.
Ja osobiście nie mam nic przeciwko federacji jako takiej. Jak ktoś napisał - w kupie siła!

Mam problem z tym, że EU to twór niedemokratyczny. Nie ma żadnej kontroli wyborcy nad pracą KE.
W skrócie - nie podoba mi się sytuacja, gdzie Polska byłaby zarządzana przez obcych ludzi z Brukseli, którzy mieliby większą władzę niż Polska Konstytucja.





Czyli identyfikujemy problem jako spor o sposob zarzadzania Unia Europejska a nie samo jej istnienie.
Idea stworzenia UE jest powszechnie znana - efektem tej idei jest pompowanie kasy do Grecji, ktora wraz z innymi krajami Europy Poludniowej jest uwazana przez czesc krajow Europy Polnocnej za darmozjady.

Czy da sie zarzadzac UE w sposob demokratyczny? To jak nazwac obecny system zarzadzania?

---

Tutaj przypomne ze odchodzimy od sedna dyskusji - Patriotyzm to Idiotyzm?

A biorac pod uwage KTO pisze i SKAD ponizsze pytania narzucaja sie same:

- Czy przynaleznosc do UE jest "nie-patriotyczna"?
- Czy zycie poza granicami Ojczyzny, z wlasnej nieprzymuszonej woli, jest "patriotyczne"?
- Czy wplacanie do wspolnego budzetu UE jest "nie-patriotyczne"?
- Czy wyciaganie dotacji z budzetu UE jest "patriotyczne"?

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Post #2 Ocena: 0

2011-11-28 19:04:40 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcinb

Post #3 Ocena: 0

2011-11-28 19:08:49 (12 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

Czy dyskusja kojarzy sie HE ciagle z narzekaniem? (kolejne zlosliwe pytanie) :-D

A tak na powaznie - co proponujesz w zamian? I jakbys chcial odpowiedziec na poprzednie pytania?

;-)
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Post #4 Ocena: 0

2011-11-28 19:22:20 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NikolaTesla

Post #5 Ocena: 0

2011-11-28 21:10:35 (12 lat temu)

NikolaTesla

Posty: 419

Mężczyzna

Z nami od: 01-07-2011

Skąd: Mamucium, Britannia

Cytat:

2011-11-28 19:22:20, Hail_Eris napisał(a):
Ogólnie - czuje się niefajnie z myślą, że w Brukseli jest sobie paru gostków, którzy mogą Polsce narzucić dowolne nowe prawo i którzy nie odpowiadają przed nikim.

Oceniaj ich po skuteczności działania, a nie po tym, czy przeciętny konsument taniego wina może ich odwołać lub nie.
---------------

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2018-08-01 14:27:14 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Odkopię stary temat. Może komuś będzie się chciało wypowiedzieć. Do odszukania tego wątku natchnął mnie dzisiejszy artykuł na MW

Polak, Patriota, Emigrant

Cytuje jedną z wypowiedzi:

Cytat:
Aleksandra Zawojska, pracownik socjalny
– Zawsze czułam się związana z narodową tradycją i mimo że mieszkam w Anglii od 2005 roku, nic się w tym względzie nie zmieniło. W pierwszych latach po przyjeździe do Londynu, ze względu na pracę jako menedżer w jednej z sieci handlowych, obracałam się głównie w wielonarodowym środowisku. Dobrze się w nim czułam, z ciekawością poznawałam inne kultury i zwyczaje, ale polskość stanowiła dla mnie busolę i wyznacznik. Myślę, że to pokłosie wychowania w rodzinnym domu, ale też w szkole podstawowej i średniej, gdzie nauczyciele wpajali nam miłość do ojczyzny. Ważna rola w kształtowaniu narodowej tożsamości przypada też polskiemu Kościołowi, szczególnie tu, na emigracji, gdzie można się łatwo pogubić.
Podobne wartości przekazuję mojemu synkowi Jasiowi, który mimo że ma dopiero cztery lata i brytyjskie obywatelstwo, zna najważniejsze wydarzenia z naszej historii i wie kim byli na przykład rotmistrz Witold Pilecki czy generał Emil Fieldorf „Nil”. W domu rozmawiamy po polsku, a kiedy niedawno oglądaliśmy w telewizji finał mistrzostw świata w piłce nożnej Chorwacja – Francja, to Jaś kibicował… Polsce.
Wydaje mi się, że coraz więcej rodaków identyfikuje się ze swoimi korzeniami, chociaż mam świadomość, że są i tacy, którzy nie przywiązują do tego wagi. Chociażby moja przyjaciółka – twardo stąpa po ziemi, ciężko pracuje, ale zupełnie wtopiła się w angielskie środowisko. Podobnie jak jej dzieci.


Zastanawiam się jak jest u Was? Uczycie dzieci języka polskiego? Czy zdominował nas już zupełnie ponglish z innego tematu na forum ? :-) Jak w dzisiejszych czasach, mieszkając w innym kraju ( niektórzy z nas kilkanaście lat ) przejawia się ten nasz patriotyzm?


Jak w tytułowym pytaniu czy patriotyzm to idiotyzm ?

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #7 Ocena: 0

2018-08-01 15:11:28 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

4 Latek ma wiedzieć kto to generał Nil? Chyba przesada.

Była tu na MW już taka dyskusja.

Mnie na polską szkołę szkoda życia, dzieciaki są wystarczająco długo w szkołach, w sobotę rano porzeba odpocząć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2018-08-01 17:18:48 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-08-01 15:11:28, ZlotaPerla napisał(a):
4 Latek ma wiedzieć kto to generał Nil? Chyba przesada.

Zdziwiłabyś się jakie są dzisiejsze 4 latki *THUMBS UP*
Moi rodzice też rozmawiali ze mną o Polsce i naszej trudnej i pięknej zarazem historii. Zanim poszłam do podstawówki już wiedziałam, że to oni przekażą mi prawdę, a nie podręczniki


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2018-08-01 17:37:15 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2018-08-01 17:54:30 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-08-01 15:11:28, ZlotaPerla napisał(a):
4 Latek ma wiedzieć kto to generał Nil? Chyba przesada.

Była tu na MW już taka dyskusja.


Nie wiem co ma wiedzieć lub nie wiedzieć 4 latek. Nie wiem, czy to przesada, że wie. Zacytowałam akurat fragment, jednej z wypowiedzi. Dla mamy tego 4 latka było ważne, żeby to wiedział.
Nie napisałam, że moim zdaniem taka wiedza posiadana przez dziecko jest oznaką patriotyzmu.

Jeśli zaś chodzi o to, że taka na MW dyskusja już była...Tak...nawet w tym wątku :-] Można powiedzieć, że wszystko już było, o wszystkim rozmawialiśmy, więc nie ma sensu już na żadne tematy rozmawiać, bo w zasadzie wszystko jest wtórne, powielane i odgrzewane. Po co w ogóle dyskutować, czy czytać książki na te same tematy?


Mnie się wydaję, ze warto rozmawiać, choćby dlatego, ze w obliczu różnych zdarzeń zmieniamy nastawienie do niektórych spraw. Ewoluuje nasza osobowość, poglądy, zmienia się nastawienie do pewnych spraw na przestrzeni lat i zdobywanych doświadczeń.

Cytat:

2018-08-01 17:18:48, SweetLiar napisał(a):

Moi rodzice też rozmawiali ze mną o Polsce i naszej trudnej i pięknej zarazem historii. Zanim poszłam do podstawówki już wiedziałam, że to oni przekażą mi prawdę, a nie podręczniki



Mnie nie miał kto pewnych rzeczy przekazać. Żałuję, że nie było nikogo z bliskich osób, która poświeciłby czas na opowieści o Polsce. Uważam, że rodzice czy dziadkowie odgrywają ważną rolę w zaszczepianiu chęci odkrywania kraju, z którego pochodzimy.


Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 23 z 26 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,