MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

I am Polish, and I am not a kitchen porter! Surprised?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

konto usunięte

Post #1 Ocena: 0

2008-05-09 15:12:50 (16 lat temu)

konto usunięte

Posty: n/a

Konto usunięte

nie odpowiedziales na moje pytanie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2008-05-09 15:15:59 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A co Wy tak z tym burakiem? Nie ma juz w polskim jezyku takiego slowa jak cham? No i czy trzeba od razu przyklejac komus etykietke?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #3 Ocena: 0

2008-05-09 15:20:18 (16 lat temu)

konto usunięte

Posty: n/a

Konto usunięte

nie trzeba no, wcale nie trzeba tego buraka jak ping ponga juz odbijac, niech kazdy nazywa sobie jak chce, byle w myslach. mozecie na mnie mowic teraz buraczana panna, zwisa mi to ;P

rzecz w tym, ze istnieja negatywne stereotypy na temat polakow

pytanie stawiam: jak sie temu przeciwstawic? :-D

czy nie ma jakiegos lepszego wyjscia z tej sytuacji, niz udawanie, ze sie Polakiem nie jest?

[ Ostatnio edytowany przez: fotosia 09-05-2008 15:21 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yanovitz

Post #4 Ocena: 0

2008-05-09 15:23:00 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Cytat:

2008-05-09 15:12:50, fotosia napisał(a):
nie odpowiedziales na moje pytanie :)


Alez odpowiedzialem, wstyd moge jedynie sam sobie przyniesc. Czyt. miedzy wierszami. To znaczy ze nie wstydze sie za Rodakow bo mam to kompletnie gdzies... Jak ktos chce byc postrzegany jako cham (Richmond ;-) czy tez inny prostak to prosze bardzo.

Dlaczego mam sie za niego wstydzic? Czy to jakas moja odpowiedzialnosc, tylko dlatego ze pochodzimy z tego samego kraju?
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2008-05-09 15:28:27 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #6 Ocena: 0

2008-05-09 15:35:49 (16 lat temu)

konto usunięte

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Dlaczego mam sie za niego wstydzic? Czy to jakas moja odpowiedzialnosc, tylko dlatego ze pochodzimy z tego samego kraju?


no jak dla mnie to jest wazne yanovitz...

jesli nie utozsamiasz sie z zadna grupa spoleczna, to tym lepiej dla ciebie! ja jednak sie utozsamiam i to jest dla mnie wazne. zaloze sie, ze nie jestem jednyna osoba na swiecie, ktorej pojecie tozsamosc nie jest obce! :-)

czesto mysle o sobie w kategoriach grupy zawodowej, z ktora bardzo sie utozsamiam. czesto mysle, ze jestem hmm... nazwijmy to europejka. ale nie potrafie calkowicie odciac sie od tego, ze jestem Polka. malo tego, wcale nie chce o tym zapominac! moj kraj jest bardzo fajny, znam tam mnostwo ciekawych osob, swietne ksiazki, miasta, przyrode... utozsamiam sie z tym i kropka.

jesli wiec spotykam czlowieka, ktory pochodzi z Polski, a zachowuje sie jak [tu wpisac odpowiednie slowo] to mnie to denerwuje. wiem, ze ludzie ktorzy spotkaja tego goscia beda mieli potem negatywne nastawienie i do mnie i do tego, co kocham. a ja sobie tego nie zycze! chcialabym, zeby ludzie lubili Polske i Polakow, wiedzieli o nas cos wiecej niz to, ze to pewnie biedny kraj, bo ludzie ktorzy z niego pochodza przyjezdzaja do pracy w UK...

wydaje mi sie, ze zamiast chowac przed innymi to, skad pochodzimy, powinnismy sie pozytywnie promowac!:-)

[ Ostatnio edytowany przez: fotosia 09-05-2008 15:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #7 Ocena: 0

2008-05-09 15:39:10 (16 lat temu)

konto usunięte

Posty: n/a

Konto usunięte

monikaspodymek - dobrze mowisz :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yanovitz

Post #8 Ocena: 0

2008-05-09 16:01:44 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Cytat:

2008-05-09 15:35:49, fotosia napisał(a):
Cytat:
Dlaczego mam sie za niego wstydzic? Czy to jakas moja odpowiedzialnosc, tylko dlatego ze pochodzimy z tego samego kraju?


no jak dla mnie to jest wazne yanovitz...

czesto mysle o sobie w kategoriach grupy zawodowej, z ktora bardzo sie utozsamiam. czesto mysle, ze jestem hmm... nazwijmy to europejka. ale nie potrafie calkowicie odciac sie od tego, ze jestem Polka. malo tego, wcale nie chce o tym zapominac! moj kraj jest bardzo fajny, znam tam mnostwo ciekawych osob, swietne ksiazki, miasta, przyrode... utozsamiam sie z tym i nie jestem w stanie nic na to poradzic.

jesli spotykam czlowieka, ktory pochodzi z Polski, a zachowuje sie jak [tu wpisac odpowiednie slowo] to mnie to denerwuje. wiem, ze ludzie ktorzy spotkaja tego goscia beda mieli potem negatywne nastawienie i do mnie i do tego, co kocham.

a ja sobie tego nie zycze! chcialabym, zeby ludzie lubili Polske i Polakow, wiedzieli o nas cos wiecej niz to, ze to pewnie biedny kraj, bo ludzie ktorzy z niego pochodza przyjezdzaja do pracy w UK...

wydaje mi sie, ze zamiast chowac przed innymi to, skad pochodzimy, powinnismy sie pozytywnie promowac!

[ Ostatnio edytowany przez: <i>fotosia</i> 09-05-2008 15:37 ]




Ale nikt Ci sie nie kaze odcinac czy tez chowac dlatego ze jestes z Polski.
Niestety walka z buractwem to walka z wiatrakami jedyne co mozna moim zdaniem zrobic to samemu zachowywac sie normalnie.
Chyba ze zamierzasz edukowac nowoprzybylych ;-)

Jedno wiem na pewno, nadmierne oburzanie sie i rzucanie miesem na kazdego Polaka ktorego zachowanie odbiega od normy jest bez sensu. Szkoda nerwow, czasu i energii.

Utozsamiaj sie dalej z naszym pieknym krajem (i nie pisze tego ironicznie), nikt Ci tego nie broni. Ale pomysl, co ty masz wspolnego z gosciem ktory zachowuje sie jak prostak? Rodzina jakas, kolega?

Po za tym jesli ktos bedzie chcial miec takie a nie inne zdanie o Polakach to bedzie je mial i nie predko da sie to zmienic. Warto sie otaczac normalnymi ludzmi po obu stronach.

P.S. Nigdy, przenigdy nie ukrywalem sie ze jestem z Polski mimo tego ze pod wzgledem jezykowym moge smialo uchodzic za Anglika.
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #9 Ocena: 0

2008-05-09 16:04:44 (16 lat temu)

konto usunięte

Posty: n/a

Konto usunięte

a co z tymi ananasami, co udaja ze z Polski nie pochodza? ich moge czasem podgryzc? :-D

no a tak serio... sama juz nie wiem. ja mimo wszystko bede sie przed nie-polskimi znajomymi popisywac tym skad jestem, podawac gosciom soczki kubus, kupowac na urodziny ksiazki Kapuscisnkiego i indoktrynowac, ze w Pl mamy ladne gory, dobre piwo i milych ludzi...

to da mi przynajmniej poczucie, ze robie dla Pl cos pozytywnego :-P

[ Ostatnio edytowany przez: fotosia 09-05-2008 16:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yanovitz

Post #10 Ocena: 0

2008-05-09 16:11:49 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Cytat:

2008-05-09 16:04:44, fotosia napisał(a):
a co z tymi ananasami, co udaja ze z Polski nie pochodza? :-D


To sie troche robi jak z z tzw. Volksdeutsch'ami w latach 90-tych (czyt. Polacy mieszkajacy w Niemczech ktorzy zapomnieli jezyka Polskiego).

Jak ktos tak lubi to czemu nie, jego sprawa :-]
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,