MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

I am Polish, and I am not a kitchen porter! Surprised?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Daniella

Post #1 Ocena: 0

2008-05-09 14:17:03 (16 lat temu)

Daniella

Posty: 4

Z nami od: 09-10-2007

Co masz na mysli ?

Prosze Cie powiedz mi co mam powiedziec rodakowi , ktory 5 minut zostal przylapany na kradziezy paczki gwozdzi ...tam mi przykro ,ze nie mowoisz po angielsku ? czy moze , prosze Cie nie kradnij bo to nie ladnie ? Co mam powiedziec kolegom z pracy " nie nie wszyscy polacy sa tacy sami" ...coz na 20 charges 10-13 to Polacy ...masz wiecej pytan ...zawsze mozesz zaczac pracowac dla brytyjskiej policji jako volontier i zaczac rodakom pomagac "Phone call for you Don polish t..f....

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

benefit

Post #2 Ocena: 0

2008-05-09 14:19:25 (16 lat temu)

benefit

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2008

Przyczyna tego , ze Polacy chca mowi do siebie po angielsku jest chec zatuszowania faktu , ze sie jest Polakiem. Wielu z nas nie chce byc Polakami i sluzalczo chce sie zasymilowac z Brytyjczykami. Jednak to nie wyleczy ich z kompleksow i mialkosci. Nikt nie stanie sie KIMS , jesli stanie sie kims inny,. Zeby byc KIMS to trzeba byc najpierw soba , zeby zapracowac sobie na twarz - jak to mowil Linda - trzeba najpierw ja miec. Takze broblem w istocie lezy w upadku Narodu Polskiego. Dziwna rzecz sie wydarzyla w historii swiata - przez lata nikt nie mogl zlamac Polakow i wykorzenic checi mowienia po Polsku. Dzisiaj do nie mowienia we wlasnym jezyku nikt nie musi nas zmuszac - sami sie go wyrzekamy i to bardzo ochoczo. Swiadczy to tylko o ludziach , ktorzy to robia i stanie swiadomosci narodu - a wlasciwie o jego braku

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2008-05-09 14:21:27 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yanovitz

Post #4 Ocena: 0

2008-05-09 14:39:48 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Ludzie przestancie najezdzac na Polakow. Nastepnym razem jak widzicie jakiegos "Buraka", pijaka czy zlodzieja albo zwyczajna Polska cholote to moze powiedzcie im co na duszy lezy a nie wylewac swoje frustracje na forum. To tylko prowadzi do pustych dyskusji i niepotrzebnych przepychanek.

Jak by mi ktos w pracy powiedzial ze wszyscy Polacy to zlodzieje to jak dla mnie to sie klasyfikuje jako hate crime i do sadu dziada.

A stereotypy byly, sa i beda.
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #5 Ocena: 0

2008-05-09 14:57:39 (16 lat temu)

konto usunięte

Posty: n/a

Konto usunięte

Hmm... nie trzeba doklejac nutki nacjonalistycznej do calej tej sprawy; nie chodzi o lamanie sie czy sluzalczosc, tylko o bycie naturalnym. Uczenie sie angielskiego jest koniceczne, skoro mieszkamy w tym kraju, ale jesli mowimy w naszym jezyku w obecnosci osob, ktore nas nie rozumieja, to jest to bardzo niekulturalne i lekcewazace dla nie-polaków!

Ale dlaczego ludzie uwazaja swoje pochodzenie za wstydliwe - to mi sie w glowie nie miesci!

Moze powinnismy miec lepsze mniemanie o samych sobie? Pamietac, ze wiekszosc z nas to dobrzy i pozytywni ludzie? Krzykacze sprawiaja tylko wrazenie, ze jest ich duzo, bo glosno krzycza i rozpychaja sie lokciami!

Ale ludzie kulturalni to większość z nas! :-)

[ Ostatnio edytowany przez: fotosia 09-05-2008 15:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2008-05-09 15:06:36 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yanovitz

Post #7 Ocena: 0

2008-05-09 15:07:41 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Cytat:

2008-05-09 14:57:39, fotosia napisał(a):
Hmm... nie trzeba doklejac nutki nacjonalistycznej do calej tej sprawy; nie chodzi o lamanie sie czy sluzalczosc, tylko o bycie naturalnym. Uczenie sie angielskiego jest koniceczne, skoro mieszkamy w tym kraju, ale jesli mowimy w naszym jezyku w obecnosci osob, ktore nas nie rozumieja, to jest to bardzo niekulturalne i lekcewazace dla nie-polaków!

Ale dlaczego ludzie uwazaja swoje pochodzenie za wstydliwe - to mi sie w glowie nie miesci!

Moze powinnismy miec lepsze mniemanie o samych sobie? Pamietac, ze wiekszosc z nas to dobrzy i pozytywni ludzie? Krzykacze sprawiaja tylko wrazenie, ze jest ich duzo, bo glosno krzycza i rozpychaja sie lokciami!

Ale ludzie kulturalni to większość z nas! :-)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>fotosia</i> 09-05-2008 15:03 ]




A tak kulturalnej osobie tak latwo przychodzi nazwanie kogos Burakiem...
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #8 Ocena: 0

2008-05-09 15:09:21 (16 lat temu)

konto usunięte

Posty: n/a

Konto usunięte

dzieki Catch :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #9 Ocena: 0

2008-05-09 15:10:25 (16 lat temu)

konto usunięte

Posty: n/a

Konto usunięte

yanovitz

a jak nazywasz ludzi, ktorzy robia Ci wstyd rzucajac naokolo bluzgami?

[ Ostatnio edytowany przez: fotosia 09-05-2008 15:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yanovitz

Post #10 Ocena: 0

2008-05-09 15:11:34 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Cytat:

2008-05-09 15:10:25, fotosia napisał(a):
yanovitz

a jak nazywasz ludzi, ktorzy robia Ci wstyd rzucajac naokolo bluzgami?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>fotosia</i> 09-05-2008 15:10 ]




Wstyd to moge jedynie sam sobie przyniesc, a jak nazwe kogos Burakiem to przynajmniej nie udaje jaki to nie jestem kulturalny ;-)
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,