MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

anaemm

Post #1 Ocena: 0

2008-02-24 20:55:46 (16 lat temu)

anaemm

Posty: 75

Kobieta

Z nami od: 22-10-2006

zmienilam prace, podoba mi sie, chociaz moj szef jest stanowczo za przystojny, za mlody, i za bardzo zajety...W miedzyczasie dostalam propozycje pracy za niewiele wieksze pieniadze, z tym, ze musialam miec referencje z polskiej szkoly.Dzwonie tam: kobieta ma moj list w pliku papierow "nie warto czytac". Dzwonie za 10min, czy przeczytala.Wyszla na papierosa. Dzwonie, moze wysle fax. Wysle - za jakos godzine, bo dziekana nie ma. Dzwonie....Jak jest w Polsce??? nadal czeska komedia???
ana

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Korba102

Post #2 Ocena: 0

2008-02-26 22:30:33 (16 lat temu)

Korba102

Posty: 1331

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 16-02-2008

Skąd: London

Nie wiem jak jest ale napewno kijowo
Nigdy nie byłem wazeliniarzem, wolę nagą prawdę od szydzącego pochlebstwa. Nikt nie jest doskonały ale trzeba być zawodowcem w tym co się robi. Nie oceniam za wygląd tylko za przekaz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer gadu-gadu

ParaDox

Post #3 Ocena: 0

2008-03-02 09:23:44 (16 lat temu)

ParaDox

Posty: 1543

Mężczyzna

Z nami od: 18-03-2004

Skąd: Londyn

Cytat:

2008-02-26 22:30:33, Korba102 napisał(a):
Nie wiem jak jest ale napewno kijowo


Koles nie wie, ale wie :-] co za korba:-W

W Polsce (i nie tylko) to tylko zalezy od czlowieka. Jak padnie na korbe to nigdy sie nie doprosisz.

Zalatwiaem sprawy na w wielu krajach i zawsze jast tak samo; ludzie, ludzie i jeszcze raz ludzie + ich humory. Czasem na drobnoostki czekam tydzienn a innym razem dostaje to o co pytam od reki.
All truth passes through three stages: First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as self-evident

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2008-03-02 09:48:00 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anaemm

Post #5 Ocena: 0

2008-03-02 10:42:43 (16 lat temu)

anaemm

Posty: 75

Kobieta

Z nami od: 22-10-2006

przerwa na kawke, w momencie, gdy wazy sie czyis los. Przerwa na papierosa, jak prosze o szybka odpowiedz. wiem, zalezy od ludzi. Ale w UK mozna sie na to poskarzyc!
ana

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

ParaDox

Post #6 Ocena: 0

2008-03-02 14:59:17 (16 lat temu)

ParaDox

Posty: 1543

Mężczyzna

Z nami od: 18-03-2004

Skąd: Londyn

Cytat:

2008-03-02 10:42:43, anaemm napisał(a):
przerwa na kawke, w momencie, gdy wazy sie czyis los. Przerwa na papierosa, jak prosze o szybka odpowiedz. wiem, zalezy od ludzi. Ale w UK mozna sie na to poskarzyc!


Aha, w UK i Polce, tylko co z tego. Jeszcze raz - wszysko to ludzie. Zapraszam do rozmowy z Tiscali albo AOL w UK :-).

Stara metoda to zamin zaczniesz prosic o cos zapytaj o imie i nazwiko, ah i zapisz, a co.
All truth passes through three stages: First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as self-evident

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #7 Ocena: 0

2008-03-02 20:46:17 (16 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Cytat:

2008-03-02 09:48:00, monikaspodymek napisał(a):
Jak dla mnie - nadal paranoja! Co prawda w szkole nie mialam problemow - dostalam odpis indeksu i referencje dziekana nie tylko po polsku, ale i od razu po anglielsku - ale to wyjatek...
Np do dzis co roku musze dostarczac zaswiadczenie ze szkoly syna iz jest w UK i tu sie uczy... Nie zeby to byl problen, pytanie tylko: Dlaczego??? Nie wystarczy im raz wpiac w akta iz dziecko juz nie mieszka w Polsce?
.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>monikaspodymek</i> 02-03-2008 09:49 ]




Ja trzy lata juz nie mieszkam w Polsce,a mojej córce ciągle z przychodni lekarskiej przysyłają wezwania na szczepionki i na bilanse....:-?Średnio jeżdze 2 razy w roku do Polski i za każdym razem ide i tłumaczę że dziecko już tu nie mieszka 3 lata i co za tym idzie wszystkie szczepionki ma w UK. I co? nic nie pomaga.....Paranoja!
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

_Steve_

Post #8 Ocena: 0

2008-03-02 22:02:58 (16 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

To teraz juz wiemy gdzie sa pieniadze z NFZtu ;)

Ja mam przyklady na kilku rodzinnych biznesach. ZUS, US, SANEPID i kupa innyc instytucji. Nie bede pisal, ze tam tez jest paranoja, chociaz sie samo cisnie na usta. Pewnie jakby siedziec w przepisach, ustawach i ich interpretacjach, bylo by troche latwiej - ale czy o to chodzi w prowadzeniu 'interesu', zeby siedziec w tych rzeczach? Nie sadze...

W Lublinie sa 3 Urzedy Skarbowe. Znam ludzi co sie przenosza z jednego do drugiego (przenosza siedziby firm) tylko dlatego, ze inaczej one (US) interpretuja przepisy.

Moze jakbym mial charakter kretacza i kombinatora, fajniej by mi sie zylo w Polsce. Narazie dziekuje.

Znajomi wracaja do Polski i chca, zebym tez pojechal bo taaaakie mozliwosci. Narazie posiedze za gleboka woda i popatrze. Moze zaloze rodzine tutaj i tak juz zostanie.

Czasami mam wrazenie ze rzad Wielkiej Brytani robi dla nas emigrantow-Polakow wiecej, niz rzad polski w naszej ojczyznie. Moze to tylko wrazenie. Ale jezeli i nawet, to naprawde jak dla mnie duze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,