MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Hej, jakbyscie sie uporali z ...

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

anaemm

Post #1 Ocena: 0

2008-02-17 16:06:05 (16 lat temu)

anaemm

Posty: 75

Kobieta

Z nami od: 22-10-2006

Wynajeciem mieszkania i platnoscia za to, gdy wlasciciel jest w UK, a pieniadze musza przeplywac do UK po jak najniszszych kosztach.czy agencja w Polsce bedzie sie interesowac platnoscia na PAYPAL? slyszalam, ze w realiach polskich trudniej niz w UK pozbyc sie tenanta, czy to prawda?
ana

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2008-02-17 16:18:15 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Polskie prawo o wiele bardziej sprzyja lokatorowi niz wlascicielowi. Proponuje poczytac ustawe o ochronie praw lokatorow. Polecam tez forum na GW - Prawo w nieruchomosciach - http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=656
Tam nie raz byly opisywane szczegolowo te sprawy, poruszany temat samych umow i wszelkie niebezpieczenstwa grozace wlascicielowi. Najwieksze to brak eksmisji na bruk i koniecznosc zapewnienia lokalu zastepczego lokatorowi. Poczytaj tez o wynajmie okazjonalnym, ktory troche sie rozni od zwyklego.

Co do przeplywu finansow to moze najtaniej bedzie odbierac platnosci przelewem na polskie konto i wyplacac w bankomacie w UK? Oczywiscie zalezy gdzie ma sie konto. Jak bedziesz przelewac przez Pay Pal to pamietaj o niezbyt korzystnych kursach i dodatkowej oplacie za przewalutowanie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anaemm

Post #3 Ocena: 0

2008-02-17 21:42:18 (16 lat temu)

anaemm

Posty: 75

Kobieta

Z nami od: 22-10-2006

dzieki, dopiero przygotowuje sie do tego. moj brat ciagle mi mowi, zeby zostawic puste, ale... ludzie wynajmuja, i zyja, i jakos idzie. nie chce zeby niszczalo.
ana

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

vitek

Post #4 Ocena: 0

2008-02-17 23:09:07 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2008-02-17 16:18:15, Richmond napisał(a):
Polskie prawo o wiele bardziej sprzyja lokatorowi niz wlascicielowi. Proponuje poczytac ustawe o ochronie praw lokatorow.
Tam nie raz byly opisywane szczegolowo te sprawy, poruszany temat samych umow i wszelkie niebezpieczenstwa grozace wlascicielowi. Najwieksze to brak eksmisji na bruk i koniecznosc zapewnienia lokalu zastepczego lokatorowi.

Bo pęknę ze śmiechu. Wszystkie prawa lokatora w Polsce istnieją tylko na papierze. Miałem (w Polsce) zatarg z lanlordem, w skrócie podwyższył mi czynsz a ja nie chciałem płacić więcej (a raczej nie mogłem bo cała kasa i tak już szła na czynsz, rachunki i jedzenie), więc miły chłop zawołał ludzi z elektryki i gazowni i w 1 dzień odcięli prąd i gaz (mimo że rachunki opłacałem regularnie, ciekawe czy jakbym ich wezwał do jakiejś awarii to też byliby tacy szybcy). To że zamieszkuje rodzina z 3 dzieci w tym niemowlę jakoś mało go obchodziło. A o swoich prawach mogłem porozmawiać ze ścianą :-?
Niebezpieczeństwa grożące właścicielowi?? Bo padnę...
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

vitek

Post #5 Ocena: 0

2008-02-17 23:12:02 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

A autorce wątka doradzę żeby dom wynajęła za darmo (skoro i tak stoi pusty). Odpadną problemy z wysyłaniem szmalu do Anglii 8-)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2008-02-18 07:58:02 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To, ze osoba Tobie wynajmujaca mieszkanie postapila tak, a nie inaczej, nie znaczy, ze wszyscy tak robia. Niektorzy nie przechodza do rozwiazan silowych tylko postepuja zgodnie z prawem i wlasnie wtedy maja problem z pozbyciem sie lokatora.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anaemm

Post #7 Ocena: 0

2008-02-18 19:59:23 (16 lat temu)

anaemm

Posty: 75

Kobieta

Z nami od: 22-10-2006

vitek dzieki za ta rade, mam nadzieje, ze ci sie gdzies noga powinie :-]
ana

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

anaemm

Post #8 Ocena: 0

2008-02-18 20:20:21 (16 lat temu)

anaemm

Posty: 75

Kobieta

Z nami od: 22-10-2006

vitek dzieki za ta rade, mam nadzieje, ze ci sie gdzies noga powinie :-]
co do konstruktywnego podejscia do tematu, ja bym zoorganizowla wyprowadzke tenanta w mniej lub bardziej cywilozowany sposob, zalezy od odzewu wynajemcow, ale moja rodzina nie, i to jest wiekszy problem niz faktyczny wynajem. Prawo prawem, ale jak ktos nie placi, niewiem czemu ja mialabym byc za to karana. W UK czasem nie mozna wbic gwozdzia w sciane, ze wzgledu na utrate depozytu, w Polsce wynajemca ma tylko placic rachunki na czas, i zachowywac jako tako. to male wymagania
ana

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,