MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

"kranowa" z anglii

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marzena984

Post #1 Ocena: 0

2007-12-20 19:54 (16 lat temu)

marzena984

Posty: 77

Z nami od: 25-10-2007

Skąd: Surrey

Witam, chcialabym zapytac, czy ktos z was spotkal sie z tym ze ludzie w uk pija wode z kranu? bo ja widzialam kilka razy ze daja ja malym dzieciom. Moim zdaniem jest to niezbyt bezpieczne. Ciekawi mnie co wy o tym sadzicie.

P.S. Raz nawet klientka u ktorej wykonywalam prace(w lato) zapytala mnie czy chce cos do picia, odpowiedzialam ze chetnie, ona na to przynosi mi wode nalana z kranu (nalewala przy mnie), troche mi sie glupio zrobilo, bo w Polsce w zyciu bym takiego czegos nie zrobila na jej miejscu.
dziekuje za odpowiedzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcheweczka

Post #2 Ocena: 0

2007-12-20 19:58 (16 lat temu)

marcheweczka

Posty: 9607

Kobieta

Z nami od: 27-07-2007

Skąd: ✿✿O/M/R✿✿

ja pije wode z kranu i kilka razy dałam dziecku....jednak trzeba uważać,moje dwie znajome znalazły sie z tego powodu w szpitalu....to zależy jaka woda,w jakim miejscu....poza tym chyba wogóle nie powinno sie pić wody z kranu;-)
[i] Gdzie dwa trolle się tłuką,tam prędzej czy później wątek sam zdechnie ...[/i]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

krunschwitz

Post #3 Ocena: 0

2007-12-20 19:59 (16 lat temu)

krunschwitz

Posty: 6074

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2006

Skąd: trzeci kamień od Słońca

nigdy nie masz pewnosci,ze nie miala zainstalowanego gdzies na rurach filtra.Jesli byl to nie ma ryzyka,jesli nie to biorac pod uwage olowiane rury wodne--samo zdrowie:-D
Życie jest krótkie. Praca jest dla tych, którzy nigdy życia nie zrozumieją. Bezczynność nie poniża człowieka. Kto umie patrzeć dobrze, ten ją odróżnia od lenistwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2007-12-20 20:06 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zdaje sie, ze nawet we wczorajszej gazecie bylo porownanie jakosci wody z kranu i wod butelkowanych. Woda z Thames Water w Londynie byla na trzecim miejscu, zaraz za Evian.

Nawet w restauracji podaja wode z kranu jesli nie zamowi sie butelkowanej i jest to normalne. Ja nie pije, nie smakuje mi. Poza tym czuje sie bezpieczniej pijac butelkowana.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Pluszowa

Post #5 Ocena: 0

2007-12-20 20:11 (16 lat temu)

Pluszowa

Posty: 1689

Kobieta

Z nami od: 13-02-2007

Zależy gdzie się mieszka, bo woda może być lepsza i gorsza. W Londynie wody z kranu nie piłam, bo już po skórze widziałam co to za świństwo. Pierwszy miesiąc po przyjeździe do Londynu po zażywaniu kąpieli dostawałam uczulenia i okropnie wysychała mi skóra.

Ogólnie kranówki nie polecam.
No mercy for the weak _ No pity for the dying _ No tears for the slain

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Post #6 Ocena: 0

2007-12-20 20:24 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

magba

Post #7 Ocena: 0

2007-12-20 20:33 (16 lat temu)

magba

Posty: 782

Kobieta

Z nami od: 27-06-2007

Skąd: SW18

Osobiście wody z kranu nie pije i nie daje jej moim dzieciom. Zawsze byłam i chyba już pozostane przeciwniczką picia wody z kranu. Ostatnio koleżanka dostała takich plam na całym ciele i nie wiedziała od czego, po badanich wyszło jej że od wody.

Również nie podoba mi się to , że u syna w szkole dają dzieciom wody z kranu i dla nich to jest normalne:-o
.........Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi...............

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

AGALON

Post #8 Ocena: 0

2007-12-20 20:54 (16 lat temu)

AGALON

Posty: n/a

Konto usunięte

temat rzeka.. raczej woda ;-)
Jak dla mnie okropienstwo!!! Jak tylko przyjechalam zauwazylam ze po tej wodzie skora staje sie sucha, wrecz wysuszona!
Nigdy nie mialam problemow ze skora dopoki tu nie przyjechalam...
Moje dzieciaczki na samym poczatku musialy stosowac specjalne kremy nawilzajace, poniewaz od wody porobily im sie "placki" luszczacej sie skory..
W zyciu nie dalabym kranowki do picia swoim dzieciom pochodzej z tego regionu (pln Londyn)

pozdrowionka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #9 Ocena: 0

2007-12-20 21:05 (16 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Kranowka nawet dla malych dzieci to dla mnie taki sam folklor jak fakt ze przy 3-5 stopniach na zewnatrz dzieciaki lataja z golymi nogami do szkoly. Ja nie moge na to patrzec - az mnie trzepie.
Wracajac do wody -
My regularnie trzy razy w tygoniu spotykamy sie z anglikami i nie tylko ze te wode pija prosto z kranu to jeszcze maja zwyczaj wkladania tego kubka co z niego pili do tych ich smiesznych wiseczek w zlewach , po czym podchodzi kolejna osoba ani nie wymyje ba nawet nie wyplucze i .....leje wode z kranu i pije...i nie wazne czy staruszek czy 2 latek.
No coz co kraj to obyczaj.
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marta75

Post #10 Ocena: 0

2007-12-20 21:41 (16 lat temu)

marta75

Posty: 183

Kobieta

Z nami od: 09-11-2007

Skąd: londyn

wyuczono nas przesadnej sterylnosci. ja mojego syna puszczam w spodniach 3/4 nawet teraz do szkoly, wode pije z kranu a jak ma katar i lekki kaszel to tez nie panikuje - syrop na kaszel + paracetamol oni jakos to wytrzymuja to i my przezyjemy. choc na dalsze wyprawy wole i sobie i dziecim zalozyc solidniejsz buty niz sandalki na ta pore roku. ale za pare lat kto wie:))
co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,