MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

« poprzednia strona

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 6 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2017-01-08 15:34:07 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Jakiś czas temu w Polsce była dyskusja na temat fotoradarów, skończyło się tym że w Warszawie wyłączono wszystkie fotoradary na głównych skrzyżowaniach - od razu podskoczyła liczba wypadków kilka razy. To co mnie ciekawiło, że żaden z zaciekłych przeciwników fotoradarów nie postulował np. podniesienia ustawowego ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym do np. 90 km/h albo 120 km/h. Wtedy problem rozwiązałby się sam - fotoradary byłby już niepotrzebne. To dosyć daleko posunięta hipokryzja - chcą aby inni jeździli wolno ale oni ("my";) chcemy jeździć szybko.
Smieszy mnie ten facio, libero8, co to zgrywa się na ofiarę systemu. Nastukał 15 punktów i jeszcze ma odwagę pytać się czy przypadkiem te 50 funtów to nie za dużo. Koleś albo jest idiotą w czystej postaci albo recedywistą który popełnia wykroczenia drogowe z premedytacją. W obu przypadkach powinien mieć dosyć długi zakaz prowadzenia pojazdów.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2017-01-08 18:27:21 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2017-01-08 15:16:16, Richmond napisał(a):
Cieszcie sie, ze nie mieszkamy w Niemczech, Szwajcarii czy Austrii. Tam sa wszedzie szare kamery i czesto ich w ogole nie widac, bo sa np miedzy pasami na autostradzie albo takie niskie szare slupki jak w Austrii. Nie ma tez znakow ostrzegajacych o radach. Mysle, ze w UK nie jest zle.

I Nie ma informacji o nich bo jest zakaz. Jedyną informacje jaką podaje Garmin (mam subskrypcje dożywotnią na europę onlane) to "strefa występowania zagrożenia" i ciągnie się tak na przestrzeni... tak strzelam, --- kilometra, przynajmniej na autostradzie.


W anglii to jest Bajka.
Tylko nieliczne strzelają do przodu, szarych to chyba nie widziałem jeszcze.
Fakt że są te smart i coraz więcej i coraz dokładniejsze kamery odcinkowe. No można się zapomnieć np wylatując w kierunku Dartford, albo jeszcze bardziej w kierunku Slought gdy jedzie się w godzinach gdy nie ma praktycznie nikogo... 3 pasy i 50, tyle samo co na drodze koło mnie na której z trudem mijają się dwa samochody :-D i tego nie mogę pojąć. *DONT_KNOW*

Cytat:

2017-01-08 10:46:16, tomaszzet napisał(a):
Szare kamery dzisiaj w Glossop spotkalem. Na tle zarosli fajnie sie skrywaja.

To nie są speed camery to data collection cameras.
Zbierają informacje o wszystkich pojazdach i ruchu drogowym. ALE mogą być również wykorzystane do pomiaru prędkości.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Severance_

Post #3 Ocena: 0

2017-01-08 18:43:36 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Redflex Hadecs3, "stealth camera"- podstawowe informacje, pytania, dotychczasowe lokalizacje i uaktualnienia: speedcamerasuk
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2017-01-08 18:56:05 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

A to są te "inteligentne" są 3 w pobliżu gdzie mieszkam (6 zjazd z M25) co się dostosowują do prędkości wyświetlonej na ekranach. A te co ja napisałem wyżej to wyglądaj tak samo jak te żółte takie same pudełka, tylko są pomalowane na szaro.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Severance_

Post #5 Ocena: 0

2017-01-08 19:06:48 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-01-08 18:56:05, krakn napisał(a):
A te co ja napisałem wyżej to wyglądaj tak samo jak te żółte takie same pudełka, tylko są pomalowane na szaro.


Ja tego nie rozumiem, myslalam , ze w 2015 zmieniono przepisy i wszystkie kamery mialy byc zolte, zreszta zaczeto je nawet wymieniac..To co nagle z tymi szarymi..?
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-01-08 21:12:24 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ominięto przepis, nazywając je data collection cameras. speed control jest w nich opcją.
rejestrują też natężenie ruchu, zdarzenia na drodze, ale też odczytują tablice reg i korzysta z nich też DVLA wyłapując pojazdy bez Tax. Wysyłają zdjęcia z rachunkiem do domu.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

libero8

Post #7 Ocena: 0

2017-01-09 18:19:50 (7 lat temu)

libero8

Posty: 76

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2017

Skąd: Mansfield

Do ciekawostek tego tematu dodam że na moment "wyłapania" tych ostatnich wpadek za prędkość miałem 9 punktów, na które składały sie 3 pozycje każda z nich po 3 punkty, a dwie z nich to :

1. Jechałem za dużym samochodem dostawczym ( ciężarowym raczej) - on pierwszy wpadł na linie zakazujące wjazdu w obręb przystanku autobusowego, a ja zrobiłem to zaraz po nim - nie zdążyłem "uskoczyć".
2. To "obława" pod moim miejscem pracy. Zapłaciłem za to :
http://libero8.republika.pl/zatyczka.htm
Długo szukali pretekstu żeby mi wlepić mandat, gumy miałem OK, hamulce OK, światła OK, końcówki drążków OK - więc kazali mi otworzyć maskę - silnik był czysty, przewody OK, ale w końcu po 20 minutach wszystkiego - znaleźli mi tą zatyczkę. W życiu nie wiedziałem że za to można dostać mandat. Rano wkładałem akumulator (po ładowaniu) - było ciemno i postanowiłem nie szukać tej zatyczki i zrobić po dniu... . Text który jest na tej stronie to treść listu jaki do nich wysłałem z zażaleniem. Gdyby nie te mandaty punktów karnych bym miał mniej o 6.

Poza tym do tych ostatnich wpadek nie przysłali mi fotografii że przyłapali mnie na przekraczaniu prędkości - więc muszę im wierzyć na słowo że tak było. To nie jest fair z ich strony - szczególnie że to drugie przekroczenie przyszło do mnie jako 37 mil/h - a do sądu to już jakoś 40 się zrobiło.

I na koniec - czy ktoś z was zamieszkały w Nottinghamshire mógł by mi przysłać link do strony internetowej wskazywanej na mandatach za prędkość żeby opłacić tam mandat - nie mam ich bo wysłałem do "nich" w ramach procedury.

[ Ostatnio edytowany przez: libero8 09-01-2017 18:21 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-01-09 18:54:09 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jakiegos strasznego pecha masz. Jak sie nie zgadzaja dokumenty i wykroczenia sie zmieniaja, to zglos ten blad. A moze to jest jeszcze jeden mandat z tego samego radaru, tym razem na 40mph i dlatego wlasnie dostales kolejne mandaty do zaplacenia. Raczej predkosc im nie urosla miedzy jedynym, a drugim papierem.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

libero8

Post #9 Ocena: 0

2017-01-09 20:00:32 (7 lat temu)

libero8

Posty: 76

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2017

Skąd: Mansfield

Zbieram się żeby napisać do nich po tą dokumentację fotograficzną -bo jakoś to dziwne że zawsze jest ,a teraz jakoś nie ma. A pech - tak to jest pech "wspomagany" bo tu gdzie pracuję - wraz ze mną pracuje 5000 Polaków - więc Police jeżdżą po parkingu ze skanerem i skanują numery rejestracyjne, potem w office segregują i odrzucają te o angielskich nazwiskach, reszta jest już prosta.... . El Dorado sobie tu mają...

I tak poza konkursem - z ciekawego miejsca piszesz - być może sam o tym nie wiesz, ale w twoich okolicach mieszka.... Eric Clapton....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,