MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przelew większej kwoty z UK do PL

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Tarantulla

Post #1 Ocena: 0

2020-06-07 20:28:23 (4 lata temu)

Tarantulla

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 20-05-2020

Skąd: Londyn

Witam czy ktoś przelewał kwoty większe z banku lub firm od przelewów z UK na konto w banku Polskim? Mam na myśli kwoty większe niż ustawowe 15k euro. Czy taki przelew nie jest opodatkowany w żaden sposób? Nie będzie to darowizna ani pożyczka bo przelewam ze swojego na swoje konto. Czy skarbówka w PL może mieć z tym jakieś problemy?:-] Jak coś to niech dzwonią do UK tam wszystko na legalu mam udokumentowane w bankach itp. Proszę o odpowiedź i poradę dziękuję!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2020-06-07 20:49:48 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Poczytaj tutaj http://www.mojawyspa.co.uk/forum/42/50699/Jak-wyslac-grubsza-kwote-funtow-do-PL
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tarantulla

Post #3 Ocena: 0

2020-06-08 17:45:42 (4 lata temu)

Tarantulla

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 20-05-2020

Skąd: Londyn

Proszę o poradę

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2020-08-03 11:12:30 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Co masz na myśli ”ustawowe 15 tys euro”?
Każdą kwotę możesz przelać to są Twoje pieniądze.
Nie ma podwójnego opodatkowania. Wysokość prowizji zależy od banku.
Nie ma się czego bać.


[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 03-08-2020 11:13 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2020-08-03 18:23:53 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Obowiązek rejestracji każdej transakcji na kwotę równą lub wyższą niż 15 tys. euro miesięcznie nakłada na banki ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Dotyczy to zarówno pojedynczych przelewów, jak i większej liczby powiązanych operacji (np. danymi adresata i odbiorcy), które po zsumowaniu dają limit, a istnieje ryzyko, że podział na mniejsze kwoty miał na celu uniknięcie rejestracji. Dane muszą być przechowywane przez okres 5 lat. Jednak zgodnie z zapisami ustawy, instytucje finansowe mają prawo do obniżenia tej wartości. Przykładowo w Banku Pekao limit wynosi 10 tys. euro.
Informacje o transakcjach równych lub przekraczających ustawowe ograniczenie, jak i na mniejsze kwoty w momencie, gdy istnieje podejrzenie nielegalności operacji w pierwszej kolejności są zgłaszane do Generalnego Inspektoratu Informacji Finansowej (GIIF), organizacji działającej w strukturze Ministerstwa Finansów. Jeśli po przeanalizowaniu dokumentów zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa, sprawa trafia do prokuratury. W momencie, gdy istnieje prawdopodobieństwo łamania przepisów, transakcja zostaje wstrzymana lub dochodzi do zablokowania rachunku.
Jednak bez zgłoszenia przez bank podejrzenia o posiadaniu nieujawnionych przychodów, fiskus nie skontroluje naszego konta osobistego.
Ważne jest, aby mieć pełną dokumentację potwierdzającą legalność źródła, z którego otrzymaliśmy pieniądze. W przypadku, gdy nie potrafimy udowodnić tego, że środki finansowe trafiły do nas zgodnie z prawem, Urząd Skarbowy może nałożyć na nas obowiązek podatku w wysokości 75 proc. niezadeklarowanych dochodów.
Trzeba pamiętać że w przypadku fiskusa nie mamy "domniemanie niewinności" tz nie można im powiedzieć np że to moje legalnie zarobione pieniądze jak nie wierzycie to sobie sprawdźcie.
Przelewaj na własne konto w Polsce bo jak np na konto mamy do może to być uznane że to darowizna dla niej.
Praktycznie bym zrobił najpierw jeden mniejszy przelew i dopiero za kilka dni następy większy to tak na wszelki wypadek jak by komuś się zachciało zamrozić przelew.
Ja osobiście dwa razy miałem sytuacje jak by to powiedzieć "podpadające".
Fiskus mnie wezwał aby się wytłumaczyć skąd miałem środki na zakup nieruchomości, ale miałem ze sobą całą walizkę papierów. Na miejscu wszystko wytłumaczyłem "pani" napisała protokół ale na koniec się okazało że nieczynna jest fotokopiarka i chciano zatrzymać moje oryginały niby do zwrotu ale kto wie. W końcu sam im naprawiłem fotokopiarkę. Po około 6 miesiącach otrzymałem pismo że postępowanie wyjaśniające jest zakończone.
Innym razem zamrozili mi przelew na 10 dni roboczych co nigdzie tego nie było w regulaminie. Po moich licznych telefonach powiedziano mi jak wchodzi w grę bezpieczeństwo banku to zwykły regulamin idzie "na bok" i abym czekał spokojnie na wyznaczona datę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,