MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zjazd z UK a co z NI i Pension

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kaktusak

Post #1 Ocena: +3

2019-08-22 07:50:38 (5 lat temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Ale podatki (praktycznie tez skladki NI, nie maja nic wspolnego z emerytura czy NHS, ida do wspolengo worka, bylo juz wiele propozycji zeby je polaczyc z podatkiem) ida na biezace funkcjonowanie kraju wiec o jakim zwrocie mowimy?, chyba ze pracownicy zwroca pensje. Jak ktos powie ze on nigdy nie byl w szpitalu, nie ma dzieci i nie chodzil po chodnikach i "nie korzystal" to podwaza ide podatkow. Sam mam lokate w polsce, i place 20% podatku od niej, a "nie korzystam", chcialbym tez zwrotu pieniedzy z zus, ofe i podatkow zapplaconych przed wyjazdem do uk tylko nie wiem gdzie sie zglosic?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2019-08-22 09:08:57 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

To nie dostaje się tysięcy funtów zwrotu na konto w Pl. z podziękowaniami od Q?

Moja znajoma wraca do Polski i już liczy te tysiące, dom będą budować. :-p
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #3 Ocena: 0

2019-08-22 09:11:17 (5 lat temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Sam czekam na jakies tanie mieszkania dla eks-emigrantow (tylko), 5% tansze za kazdy rok emigracji. Jak beda rozdawac to wracam!:), skad wezma pieniadze nie moj problem, moga podwyzszyc podatki albo moze ue da?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2019-08-22 09:16:31 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Mogę się tylko domyślać, który to inteligent nastawiał minusów w tym temacie bo odpowiedzi były niezgodne z tym co słyszał "na miescie".
Wg tej zasady można by było zażądać zwrotu ubezpieczenia za samochód bo przecież tyle lat się płaci a bywa często że nic się nie skorzysta.:-U

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #5 Ocena: 0

2019-08-22 09:18:53 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-08-22 09:11:17, kaktusak napisał(a):
Sam czekam na jakies tanie mieszkania dla eks-emigrantow (tylko), 5% tansze za kazdy rok emigracji. Jak beda rozdawac to wracam!:), skad wezma pieniadze nie moj problem, moga podwyzszyc podatki albo moze ue da?


Mają na 500+ dla każdego dziecka, dla niepełnosprawnego, 300+ dla dziecka na wyprawkę szkolną to i na mieszkanie będzie, ale nie wiem, bo chyba już przecież są mieszkania+ czy coś?


OFF TOP ;-) :-]
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mireczek35

Post #6 Ocena: 0

2019-08-22 09:30:10 (5 lat temu)

Mireczek35

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 25-02-2019

Skąd: Lisburn

Cytat:

2019-08-21 22:39:52, hants napisał(a):
No i to jest właśnie clou problemu z Brexitem: zmarnowane kilkanaście składkowych lat i związana z tym rosnąca niechęć do Wysp. Gdyby ktoś naprawdę chciał się pozbyć imigrantów z UK, to wystarczy żeby zaoferował zwrot podatku i NI.

Wyprowadziłbym się z przyjemnością w ciągu miesiąca.


Haha, my rowniez *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #7 Ocena: 0

2019-08-22 15:20:18 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-08-20 21:18:20, b4ndit napisał(a):
Witam postanowiłem zjechac z UK na stałe nie mam zamiaru już wracać. Mam pytanie czy jest możliwość ubiegać sie zwrotu składek za NI EE / NI ER + Pension ER i Pension EE. Srednio rocznie to kolosalne sumy pracowałem w Anglii ponad 11 lat . Jak to wyglada jest szansa na zwrot choć częsci tych składek ? Nie planuje wracać ani pobierać emerytury w UK.

Dzięki za pomoc.

Jak miałeś wysokie zarobki (Ponad 962 £ tygodniowo) i co za tym idzie wysokie potrącenia to część tych składek idzie na tz drugi filar emerytalny (Second State Pension ) który możesz przetransferować na prywatny fundusz emerytalny.Czy go można upłynnić przy opuszczeniu UK? tego to nie wiem.
https://www.gov.uk/claim-national-insurance-refund

Ps. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i mój wpis ma posłużyć tylko do mobilizacji i dalszych poszukiwań.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mireczek35

Post #8 Ocena: 0

2019-08-22 15:40:12 (5 lat temu)

Mireczek35

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 25-02-2019

Skąd: Lisburn

Can I claim my National Insurance back when I leave the UK?

Even if you only work in the UK on a temporary basis and then return to your home country, you can’t claim any of your National Insurance contributions back. However, the contributions you have made may count towards your State Pension in your home country, so long as it’s one of the countries that have a social security agreement with the UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2019-08-22 15:53:47 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2019-08-22 15:20:18, Emeryt56 napisał(a):
Jak miałeś wysokie zarobki (Ponad 962 £ tygodniowo) i co za tym idzie wysokie potrącenia to część tych składek idzie na tz drugi filar emerytalny (Second State Pension ) który możesz przetransferować na prywatny fundusz emerytalny.Czy go można upłynnić przy opuszczeniu UK? tego to nie wiem.
https://www.gov.uk/claim-national-insurance-refund

Ps. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i mój wpis ma posłużyć tylko do mobilizacji i dalszych poszukiwań.


Second state pension jest tylko dla ludzi urodzonych przed:

a man born before 6 April 1951
a woman born before 6 April 1953

Zniesli to dla reszty, teraz jest flat rate pension, czyli wszyscy dostana te sama stawke.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

b4ndit

Post #10 Ocena: 0

2019-08-24 14:43:56 (5 lat temu)

b4ndit

Posty: 119

Mężczyzna

Z nami od: 21-01-2013

Skąd: yeovil

Kolego ja wstawiałem te minusy . Dlaczego ? Za sarkastyczne odpowiedzi. przyjmuje każda opinie ale jak ona jest uzasadniona u kulturalna a nie jak plucie .. Jesteśmy ludźmi i trzymajmy poziom :) Jak ktoś zapyta ciebie na mieście która godzina nie plujesz ze nie ma zegarka ani nie opowiadasz historii o zegarku tylko kulturalnie mówisz która i tyle .. Pytanie odpowiedź ..

Fajnie że takie zainteresowanie i tyle opinii. Z jednej strony szkoda Człowiek musi czekać na emeryturę a z drugiej wiedział ;p ale sie łudził xD

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,