MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z taxem

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

wojtuan

Post #1 Ocena: 0

2019-02-28 14:59:16 (5 lat temu)

wojtuan

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 28-02-2019

Skąd: Rzeszów

czesc, w UK pracowałem w 2018 roku od końca czerwca do końca sierpnia, miałem problem z odzyskaniem taxu mimo posiadania NINO, ale koniec końców go otrzymałem. W tym roku wróciłem do UK na 2 tygodnie (7-23 luty) i ku mojemu zdziwieniu mój taxcode to 0TW1. Zadzwoniłem do HMRC i miły pan powiedział, że z następnym payslipem dostanę zwrot podatku, no a dzisiaj dostałem ostatni już payslip i jak nie było tak nie ma. Tax code dalej 0TW1 i dalej płacę podatki. Dzwonię znowu do HMRC i co? I mówią mi, że to pracodawca powinien coś tam zmienić z taxcodem (co prawda na stronie i aplikacji HMRC mam 1185L, a na payslipach 0TW1). W pracy co? Mówią, że to wszystko automatycznie działa i oni nie mogą nic z tym zrobić, no i że jestem pierwszym przypadkiem z takimi problemami. Co mam zrobić? Gość z HMRC powiedział, że wysłali ponownie tam pismo, ale pracodawca mówi, że oni nic do tego nie mają

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2019-02-28 16:38:01 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Twój podatek nie trafił do pracodawcy - tylko do HMRC. Zatem to HMRC winno wyslać Ci czek z nadpłaconą kwotą. Było kilka wątków co do odzyskiwania nadpłaconego podatku na MW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojtuan

Post #3 Ocena: 0

2019-03-01 16:03:19 (5 lat temu)

wojtuan

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 28-02-2019

Skąd: Rzeszów

no tak, ale HMRC mowi ze to zalezy od pracodawcy, co teraz? :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,