MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Uzyskanie certyfikatu rezydencji

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

piotrekprz

Post #1 Ocena: 0

2018-12-29 19:15:42 (5 lat temu)

piotrekprz

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 29-12-2018

Skąd: Edinburgh

Rozpocząłem handel online na terenie UK. W Polsce nie pracuje, mam mieszkanie (wynajęte) a przychód z niego idzie na spłate kredytu. Moja mama jest w UK, ja nie mam dzieci itd itd. Można powiedzieć że centrum interesów życiowych nie mam w PL a przebywam w niej maksymalnie 50 dni w roku. Resztę tego czasu jeżdzę po świecie i bywam w UK mniej wiecej na 2 miesiące. Chciałbym założyć Sole Trader i uzyskać certyfikat rezydencji w UK na wszelki wypadek dla skarbówki. Wiem o obowiązku 183 dni itd. Pytanie jest czy istnieje jakiś inny sposób np. popracować w jakimś miejscu 2-3 miesiące i uzyskać tego typu dokument od skarbówki w UK ? Sądzę że w interesię Wielkiej Brytanii nie jest udowadnianie mi że nie jestem ich rezydentem i żebym czasem nie płacił u nich podatków - chyba raczej chcą abym właśnie płacił.
Przejrzałem tematy na forum ale raczej widzę cytaty urzędowych a chciałbym bardziej takie praktyczne informacje.

Wiem że można zakładać spółke LTD i wtedy jest prościej ale jakoś wolałbym Sole Trader jako coś prostszego.

Pozdrawiam !!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #2 Ocena: 0

2018-12-29 21:00:41 (5 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2018-12-29 19:15:42, piotrekprz napisał(a):
Sądzę że w interesię Wielkiej Brytanii nie jest udowadnianie mi że nie jestem ich rezydentem i żebym czasem nie płacił u nich podatków - chyba raczej chcą abym właśnie płacił.


Przeczytalam kilkakrotnie caly Twoj post, zeby nie bylo *THUMBS UP*
Lece teraz do tematu 'Co Cie dzis.... rozbawilo?' :-]
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #3 Ocena: 0

2018-12-29 21:37:32 (5 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

aby uzyskac w uk continuous residence status musialbys mieszkac w uk nieprzerwanie minimalnie 6 miesiecy w roku
wkrotce bedzie brexit i kazdy kto tu mieszka bedzie musial sie starac o settle status bedziesz musial udowodnic swoj pobyt na wyspach,rachunkami na twoje nazwisko(za czynsz,za telefon,media itp,wydrukami z banku,payslipami z pracy itp)
lepiej sie na tym skup bo jak nie bedziesz mial potwierdzonego statusu to nie bedziesz mogl zalozyc tu zadnej firmy ani pracowac i zyc w uk

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-12-29 21:44:07 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Mozna troche jasniej, bo stwierdzenia, ze na wszelki wypadek, dla skarbowki, to dosc niewiele znacza.
Gdzies masz swoje miejsce do zycia, osrodek interesow zyciowych?
Co ma do tego mama i Polska?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2018-12-30 02:59:25 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-12-29 19:15:42, piotrekprz napisał(a):
Rozpocząłem handel online na terenie UK. W Polsce nie pracuje, mam mieszkanie (wynajęte) a przychód z niego idzie na spłate kredytu. Moja mama jest w UK, ja nie mam dzieci itd itd. Można powiedzieć że centrum interesów życiowych nie mam w PL a przebywam w niej maksymalnie 50 dni w roku. Resztę tego czasu jeżdzę po świecie i bywam w UK mniej wiecej na 2 miesiące. Chciałbym założyć Sole Trader i uzyskać certyfikat rezydencji w UK na wszelki wypadek dla skarbówki. Wiem o obowiązku 183 dni itd. Pytanie jest czy istnieje jakiś inny sposób np. popracować w jakimś miejscu 2-3 miesiące i uzyskać tego typu dokument od skarbówki w UK ? Sądzę że w interesię Wielkiej Brytanii nie jest udowadnianie mi że nie jestem ich rezydentem i żebym czasem nie płacił u nich podatków - chyba raczej chcą abym właśnie płacił.
Przejrzałem tematy na forum ale raczej widzę cytaty urzędowych a chciałbym bardziej takie praktyczne informacje.

Wiem że można zakładać spółke LTD i wtedy jest prościej ale jakoś wolałbym Sole Trader jako coś prostszego.

Pozdrawiam !!!

Masz jak na razie jedyne dochody (przychody) masz z wynajmu mieszkania w Polsce a w UK dopiero zaczynasz.
Gdzie masz stałe zameldowanie?
Składasz co roczne zeznania podatkowe ?
Z twojego opisu by wynikało że centrum interesów życiowych są w Polsce ale możesz to zacząć zmieniać.
Z fiskusem się nie na dyskutujesz, co najwyżej Cie wysłuchają a odpowiedz przyjdzie listownie.

Ja byłem na dywaniku w bardziej ewidentnej sprawie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NoNickname

Post #6 Ocena: 0

2018-12-30 11:19:21 (5 lat temu)

NoNickname

Posty: 1997

Kobieta

Z nami od: 10-02-2011

Skąd: *

Cytat:

2018-12-29 21:37:32, greta napisał(a):
aby uzyskac w uk continuous residence status musialbys mieszkac w uk nieprzerwanie minimalnie 6 miesiecy w roku
wkrotce bedzie brexit i kazdy kto tu mieszka bedzie musial sie starac o settle status bedziesz musial udowodnic swoj pobyt na wyspach,rachunkami na twoje nazwisko(za czynsz,za telefon,media itp,wydrukami z banku,payslipami z pracy itp)
lepiej sie na tym skup bo jak nie bedziesz mial potwierdzonego statusu to nie bedziesz mogl zalozyc tu zadnej firmy ani pracowac i zyc w uk



to raz, a dwa to kwestia rezydencji podatkowej


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2018-12-30 11:38:57 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ciekawe jak to będzie po Brexicie za kilka lat . Czasami myślałem by w przyszłości robić tak jak moim koledzy po fachu . Pracują kilka miesięcy w roku w Londynie a gdy nie pracują to mieszkają w Hiszpanii . Myślałem nad tym by kiedyś w odległej przyszłości mieszkać w Polsce a do UK przyjeżdżać np 2-3 razy do roku by pracować po 2 miesiące

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #8 Ocena: 0

2018-12-30 13:40:08 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-12-30 11:38:57, Wielim napisał(a):
Czasami myślałem by w przyszłości robić tak jak moim koledzy po fachu . Pracują kilka miesięcy w roku w Londynie a gdy nie pracują to mieszkają w Hiszpanii . Myślałem nad tym by kiedyś w odległej przyszłości mieszkać w Polsce a do UK przyjeżdżać np 2-3 razy do roku by pracować po 2 miesiące


Ci co nie mają dzieci lub dzieci już są usamodzielnione to mogą żyć na walizkach.
Z twoich postów wynika że już masz ustabilizowaną sytuację zawodową na długi czas (do emerytury) i zakończyłeś prowizorki dorobkiewicza.
Dla takich rodzin jak twoja to jest wskazane mieszkać w jednym miejscu przez 20 lat aby syn miał poczucie że jest u siebie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2018-12-30 18:41:59 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie bardzo chce by syn poszedł tu do szkoły jako nastolatek . Wolałbym też mieszkac w przyszłości w Polsce niz tutaj . A akurat moja praca pozwala mi pracować w Londynie kiedy chce i ile chce . Powiedzmy przyjeżdżam na dwa miesiące , pracuje i wracam i tak dwa razy w roku . Oczywiście to narazie tylko taki pomysł , który może wprowadze może nie . Ciekawi mnie natomiast jakby wyglądała moja sytuacja podatkowa . Czy np podatek miałbym płacić w Polsce ? Jeżeli tak to czy mógłbym odliczyć takie same koszty jak robię teraz UK ? Czyli np cały wynajem pojazdu i całkowite koszty paliwa , telefonu , myjni itd Jak to w Polsce dziala

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-12-30 19:31:38 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Koszty uzyskania przychodu (wynajem, paliwo, myjnia i reszta wydatkow sluzacych tylko na potrzeby firmy) sa do odliczen od dochodu.
Natomiast podatek dochodowy od osob fizycznych placisz na warunkach polskich, skoro tam bedziesz przez wiekszosc roku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,