MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Selfemployed w UK, podatki, zakup nieruchomosci w polsce

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kausadada

Post #1 Ocena: 0

2018-12-27 15:37:26 (5 lat temu)

kausadada

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 29-08-2017

Skąd: lONDON

Pracuje jako selfemployed dla roznych klientow na terenie jednego z najwieksyzch miast w UK. Wynajmuje pokoj i sobie jakos zyje. Pol roku temu wzialem w polsce slub i wyremontowalem mieszkanie po babci, zona tam zyje i pracuje w pl. Ja zjezdzam na weekend co 2 tygodnie. Mam zamiar sprzedac mieszkanie po babci i dolozyc kase i kupic wieksze. Nadal bede pracowac w UK.

Moje pytanie jest takie, czy polska skarbowka doczepi sie do tego ze zona jest w pl a ja w uk? Place w UK podatki, zarabiam około 20k rocznie na reke. Musze w polsce tez placic jakies podatki?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-12-27 15:57:17 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jestes na potrzeby US podatnikiem polskim, centrum interesow zyciowych znajduje sie ewidentnie w Pl i tam powinienes rozliczac podatek od dochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2018-12-27 17:23:34 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Moje pytanie jest takie, czy polska skarbowka doczepi sie do tego ze zona jest w pl a ja w uk? Place w UK podatki, zarabiam około 20k rocznie na reke. Musze w polsce tez placic jakies podatki?


Zarobki z UK nie są opodatkowane w Polsce.
Ale pieniądze zarobione w UK wliczają się do dochodu przy ustalaniu progu podatkowego. Jeśli zatem zarabiasz także w Polsce to możesz zapłacić większy podatek w Polsce od pieniędzy zarobionych w Polsce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-12-27 18:00:54 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Powyzsze nie dotyczy podatnikow polskich.
Mozna sie ubiegac o uwzglednienie podatkow odprowadzonych w UK w rozliczeniu rocznym, ktore jest dokonane na warunkach polskiej ustawy.
Ewentualnie pismo do HMRC o zwrot podatku, ktory zostal odprowadzony w UK, a powinien w Pl.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kausadada

Post #5 Ocena: 0

2018-12-27 19:48:33 (5 lat temu)

kausadada

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 29-08-2017

Skąd: lONDON

Kompletnie nie rozumiem dlaczego zjezdzajac co 2 tygodnie na weekend mam placic podatki w polsce. Ja place wszystko w angli, podatki, insurance moje i na auto, place tu czynsz za pokoj. To samo od 5 lat, sprawa zmienila sie teraz od pol roku. I neistety tak 2 lata musze pocisnac bo mam kontrakt. Czyli co mam teraz zrobic? Zaplacic te same podatki w polsce ? W polsce nic nei zarabiam, jedynie mam mieszkanie wlasnosciowe i tyle. Zarobko w polsce niemam od 5 lat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2018-12-27 19:52:42 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-12-27 15:37:26, kausadada napisał(a):
Pracuje jako selfemployed




A w UK płacisz podatki jako osoba fizyczna ?
Czy jako np korporacja ?
Czy jakaś inna zarejestrowana działalność gospodarcza ?

Jak płacisz jako osoba fizyczna to fiskus w PL może to interpretować różnie a zazwyczaj niekorzystnie dla ciebie.

A od działalności gospodarczej to tam gdzie ta działalność jest zarejestrowana.

Tak czy owak to nie polegaj tylko na tym co Ci napiszemy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

peters_1

Post #7 Ocena: 0

2018-12-27 20:59:29 (5 lat temu)

peters_1

Posty: 63

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2010

Skąd: Londyn

Wez intercyze z zonka jak sie zgodzi ( moja to zrobila ) I nie wychylaj sie w urzedach. Jesli twoje centrum zyciowe jest w uk to co ma Polska do tego. Tam tylko czekaja na takich jak ty I ja. Inwestowac kazdy moze. I badz ostrozny. Jak cos to zonka inwestuje. A skad ma kase ? Zapytajcie ja. Niech spadaja. Nie ma podwojnego opodatkowania. Ale to kur... I wszystko I'm przeszkadza. Trzeba byc ostrozny.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2018-12-27 22:29:17 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-12-27 19:48:33, kausadada napisał(a):
Kompletnie nie rozumiem dlaczego zjezdzajac co 2 tygodnie na weekend mam placic podatki w polsce. Ja place wszystko w angli, podatki, insurance moje i na auto, place tu czynsz za pokoj. To samo od 5 lat, sprawa zmienila sie teraz od pol roku. I neistety tak 2 lata musze pocisnac bo mam kontrakt. Czyli co mam teraz zrobic? Zaplacic te same podatki w polsce ? W polsce nic nei zarabiam, jedynie mam mieszkanie wlasnosciowe i tyle. Zarobko w polsce niemam od 5 lat.



Zamiast się awanturować czytaj ze zrozumieniem. Jak nie potrafisz czytać to zapłacisz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2018-12-27 22:41:28 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Od pewnego czasu zmienily sie kryteria interpretacji rezydencji podatkowej.
W tym przypadku masz mieszkanie (skoro sprzedajesz, to znaczy, ze jestes prawnym wlascicielem), rodzine w Pl, regularnie spedzasz w Pl czas wolny, w PL inwestujesz. W UK pracujesz chwilowo, mieszkasz w wynajetym pokoju. Na potrzeby US wszystko wskazuje, ze jestes rezydentem podatkowym w PL, tam, gdzie centrum interesow zyciowych.
Nie placisz tych samych podatkow, tylko informujesz HMRC, ze jestes polskim rezydentem podatkowym i tam odprowadzasz podatek dochodowy (rozliczasz sie we wlasnym zakresie).
Ubezpieczenie spoleczne, to inna bajka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

peters_1

Post #10 Ocena: 0

2018-12-28 07:56:37 (5 lat temu)

peters_1

Posty: 63

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2010

Skąd: Londyn

Ludzie jeden przepis mozna 10 interpretowac zalezy co sie chce osiagnac. Mieszkanie po babci nie twoje w spadku lub darowiznie. Proste jak budowa cepa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,