MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Podwójne opodatkowanie

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2018-08-18 11:20:37 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wyglada na to, ze mimo tymczasowej pracy w Uk, byles ciagle rezydentem podatkowym w Polsce. Skoro dostales P45 i P60 w Uk, to nie byles self employed tylko zwyczajnym prtacownikiem etatowym.

Obawiam sie, ze podwojny podatek moze byc slusznie naliczony. Nawet jak odzyskasz podatek zaplacony w UK (jesli byl ponizej kwoty wolnej od podatku), to musisz go wliczyc do dochodu w Polsce.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #2 Ocena: 0

2018-08-18 11:25:31 (6 lat temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

Nie jestem biegly w obecnym prawie podatkowym w Polsce. Mysle ze w zeznaniu za rok 2017 powinien byc PIT/ZG w ktorym wykazano Twoj dochod w UK przeliczony na zlotowki, Twoj podatek zaplacony w UK w przeliczniu na zlotowki a nastepnie policzona stopa procentowa jaka bedzie opodatkowany Twoj dochod w Polsce

czytaj np to-

W konsekwencji, jeżeli pomimo podjęcia pracy na terenie Wielkiej Brytanii, podatnik przez cały rok podatkowy był polskim rezydentem podatkowym, wówczas jest zobowiązany do rozliczenia się ze wszystkich swoich dochodów (polskich i brytyjskich) na deklaracji PIT-36 wraz z załącznikiem PIT-ZG. Zakładając, że w Wielkiej Brytanii podatnik był zatrudniony na umowę o pracę, dochody z Wielkiej Brytanii będą na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zwolnione w Polsce z podatku, jednakże będą brane pod uwagę do wyliczenia stopy procentowej dla opodatkowania dochodów z Polski. Dochody z Wielkiej Brytanii należy wykazać w poz. 8 załącznika PIT-ZG oraz w poz. 174 deklaracji PIT-36.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MarekShow

Post #3 Ocena: 0

2018-08-18 13:32:23 (6 lat temu)

MarekShow

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2018

Skąd: Newcastle

No właśnie a mnie te dochody z wielkiej Brytanii włączono do polskiego dochodu i wszystko razem opodatkowano tak jak bym cały czas pracował w kraju ...
Czy self assessment i self employed to to samo ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #4 Ocena: 0

2018-08-18 14:27:16 (6 lat temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

Pytanie

Kto Ci placil wynagrodzenie jak pracowales w UK, czy przypadkiem Twoja firma w Polsce ? (moze Ty wg prawa nie pracowales w UK tylko byles oddelegowany itp - nie wiem czy cos takiego mozna zrobic)????

Jesli ktos zrobil za Ciebie PIT to i tak odpowiedzilanosc za prawidlowe zgodnie z prawda wypelnienie ciazy na Tobie.

self employed i self assessment to nie to samo.

Ja np jestem zatrudniony jako pracownik i musze sie rozliczac przez self assessment z innych powodow. Inaczej nie musisz byc self employed zeby rozliczac sie przez self assesment.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MarekShow

Post #5 Ocena: 0

2018-08-18 14:32:32 (6 lat temu)

MarekShow

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2018

Skąd: Newcastle

No właśnie bo nigdzie nie pisałem że byłem self employed....tylko że byłem self assessment...
Tak pracując w Wielkiej Brytanii pracowałem cały czas w mojej firmie i moja firma zrobiła mi PIT w Polsce i dochód z Anglii wciągla do dochodu w Polsce z tego powodu że nie bylem tam dłużej niż 6 miesięcy
Byłem poprostu na kontrakcie na wyspach

[ Ostatnio edytowany przez: MarekShow 18-08-2018 14:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2018-08-18 14:33:29 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Self Employed to samozatrudnienie. Self Assesment to rozliczenie z podatku, ktore moze byc wykonane z roznych powodow (self employed, company director, dochody spoza etatu, inwestycje, itp).

Praca na etacie w jednym miejscu nie wymaga rozliczenia poprzez self assesment, jesli nie zachodza dodatkowe okolicznosci jak wyzej.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #7 Ocena: 0

2018-08-18 14:41:11 (6 lat temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

Kto placil ci pensje jak byles w UK.
Na kogo jest wypisany P60 ?
Na Ciebie z imienia i nazwiska?

To 6 miesiecy - to znaczy ze byles podatnikiem Polskim -
ale czy Ty ,osobiscie Ty, zarabiales w UK to tego nie wiemy :)

[ Ostatnio edytowany przez: Suzuki 18-08-2018 14:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MarekShow

Post #8 Ocena: 0

2018-08-18 15:26:57 (6 lat temu)

MarekShow

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2018

Skąd: Newcastle

Płaciła mi firma w której cały czas pracuje ona była moim pracodawca w Anglii
P60 jest wypisany na mnie :-) z imienia i nazwiska
Byłem podatnikiem polskim i dlatego zapłaciłem podatek w Polsce więc dlatego się pytam czy zaliczki pobrane na angielski podatek mogę odzyskać w całości ...:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #9 Ocena: 0

2018-08-18 15:37:54 (6 lat temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

Moim zdaniem masz zle rozliczony podatek za rok 2017 (brak PIT/ZG )!! - Zaplaciles za duzy podatek w Polsce ( z tego co piszesz, choc to dalej nie jest spojne ).

Podatek mozesz calkowice/czesciowo odzyskac (w zaleznosci ile Ci potracili i ile zarobiles w roku podatkowym - formularz P85) ale i tak musisz ten zwrot zglosic jako dochod w Polsce jak go uzyskasz.

Bez zobaczenia Twojego PIT'a to juz trudno cos wiecej powiedziec.
Poza tym mam watpliwosci czy zarabiales w UK. Dostawales wynagrodzenie w funtach i placila Ci Twoja firma w Polsce?

[ Ostatnio edytowany przez: Suzuki 18-08-2018 15:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

right_winger

Post #10 Ocena: 0

2018-08-20 10:40:41 (6 lat temu)

right_winger

Posty: 281

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2013

Skąd: Hants

Cytat:

2018-08-18 14:32:32, MarekShow napisał(a):
No właśnie bo nigdzie nie pisałem że byłem self employed....tylko że byłem self assessment...

Zacznijmy od tego, ze Ty nie mozesz byc "self assessment", bo to jest sposob rozliczania podatku a nie okreslenie na czlowieka.
Moze sprobuj na infolinie podatkowa zadzwonic. Nie wiem tylko czy da sie anonimowo, a moze sie okazac, ze to Ty cos jestes winien fiskusowi ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,