MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zwrot podatku 2017/2018 Bardzo Prosze o pomoc

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PolakoPL

Post #1 Ocena: 0

2018-07-26 23:57:35 (6 lat temu)

PolakoPL

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2018

Skąd: Londyn

Witam serdecznie wszystkich, mam nadzieje, że znajdzie się ktoś komu będzie się chciało wyedukować mnie w następującym temacie.(nie jestem ignorantem przewałkowałem już podobne tematy, ale po nich mam jeszcze więcej wątpliwości i pytań). Zacząłem prace w Angli w drugim kwartale ubiegłego roku, moje wynagrodzenie nie przekroczyło kwoty wolnej od podatku, posiadam dokument p60. Chciałbym się dowiedzieć jak mam odzyskać podatek który zapłaciłem wdłg kalkulatora jest to wkota 1140F z groszami. Jestem totalnie zielony, jeśli chodzi o podatki itp, ponieważ pierwsza moja praca w życiu została podjęta właśnie tu w Angli :) Mój angielski nie jest najgorszy, ale nie jest tez na pewno tak dobry, aby dogadać się w urzędzie, zwłaszcza bez technicznej wiedzy jak należy wgl ubiegać się o zwrot. Ciekawi mnie też ile należy czekać na pieniądze, bo bardzo zależy mi na czasie, ale do tego przejdę w drugim pytaniu. Opuszczam Anglię za półtorej miesiąca i z moich wyliczeń również nie udało mi się przekroczyć kwoty wolnej, wiem już, że o wcześniejsze ubieganie się o zwrot trzeba wypełnić formularz p85 tylko mam pytanie jakie dokumenty sa potrzebne i kiedy go wysłać czy już gdy opuszczę wyspy ?następne pytanie tak jak w pierwszym przypadku ile czeka się na zwrot, bo niestety życie niemiło mnie zaskoczyło i bardzo zależy mi na szybkim zgromadzeniu pewnej sumy. Bardzo proszę o pomoc, bo od paru dni siedze na szpilkach i mysle tylko o jak najszybszym załatwieniu tych spraw.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2018-07-27 13:25:21 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-07-26 23:57:35, PolakoPL napisał(a):
Zacząłem prace w Angli w drugim kwartale ubiegłego roku,


Drugi kwartał to są miesiące :Kwiecień, Maj, Czerwiec, a w Marcu pisałeś że zacząłeś pracę w Grudniu.

Czy wo zawracanie gitary w sezonie ogórkowym?

Zresztą nie ważne.

Tu na forum już te tematy były wielokrotnie wałkowane.

Za ubiegły rok fiskalny możesz wszystko zrobić sam przez internet i do 6 tygodni wpłynie Ci zwrot na wskazane konto bankowe.

Za bieżący rok fiskalny będziesz mógł to też zrobić przez internet nawet będąc w Polsce ale dopiero w Kwietniu przyszłego roku.

Może to jeszcze ktoś uzupełni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #3 Ocena: 0

2018-07-27 18:16:35 (6 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2018-07-26 23:57:35, PolakoPL napisał(a):
Chciałbym się dowiedzieć jak mam odzyskać podatek który zapłaciłem wdłg kalkulatora jest to wkota 1140F z groszami. Jestem totalnie zielony, jeśli chodzi o podatki itp, ponieważ pierwsza moja praca w życiu została podjęta właśnie tu w Angli :)


Jesli masz P60 to po co uzywasz kalkulatora? Kwota zaplaconego podatku jest tam uwzgledniona. Kwota wolna od podatku (personal allowance) w roku podatkowym 2017/2018 to £11,500.
Nizej wklejam wskazowki co zrobic gdy opuszczasz UK a HMRC nie wyslal czeku:

How do I cash my tax refund cheque if I have left the UK?
HMRC only issue tax refunds in cheque form – so your options are:
* Keep your UK bank account open and ask HMRC to send the cheque directly to the bank – you could either take your UK ATM card back to your home country with you (you should check with the bank that your card is okay to use overseas) or make a transfer from your UK bank account to an overseas one (both options will of course cost you money but the first option may possibly be cheaper). Usually you can arrange international transfers now by internet rather than having to go into a branch, but again – you should check. You can then shut the UK bank account down once the funds have been extracted.
* Close your UK account and have the cheque made out to a nominee – in other words, a friend who remains in the UK, who can then cash the cheque in their bank account and transfer the amount to your overseas account after the funds have cleared – however you will have to make sure you can trust your friend!
* Close your UK account and ask HMRC to send the cheque in your name to your overseas address, so you can cash the cheque in an overseas bank – it can take weeks though for an overseas bank to process a UK cheque and the fees will be hefty (if they even offer the service – you should check beforehand). There may also be delays in receiving the cheque as there is no guarantee HMRC will use the correct postage for an overseas address.

P85

Przeczytaj ten watek, mozliwe, ze przelew wplynie na konto.

Czas na rozpatrzenie sprawy od momentu wplyniecia wniosku to zwykle 30-45 dni.

[ Ostatnio edytowany przez: violettaphotography 27-07-2018 18:42 ]

#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PolakoPL

Post #4 Ocena: 0

2018-08-12 22:15:26 (6 lat temu)

PolakoPL

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2018

Skąd: Londyn

Dzięki za odpowiedź, ale nadal nie wiem co i jak mam zarobić, sory, ale naprawde jestem zielonyw tym temacie... Moge odzyskac przez internet tylko jak ? :( A co do p85 kiedy go złożyć po wyjeździe z uk czy jeszcze jak tu jestem ? Mój Angielski nie pozwala mi wszystiego dokładnie zrozumiec, a tłumacz jak to tłumacz zmieni kontest i wychodzi paplanina :/
Boje się robić sam na własną ręke bo nie chce nic pokręcić dlatego bardzo bym prsoił o kroki( naprawde przepraszam, wiem jak to wygląda, ale zależy mi na tym, aby wszystko było dobrze)
Przydatną tez informacją może być, że adres mojego domu został błednie podany ponieważ mój pracodawca wprowadzając go do systemu popełnił bład...a na obecnym mieskzaniu gdzie mieszkam niestety nie mogę podać adresu, także chciałbym wszystko dostać na konto bankowe, czy istenienie wgl taka opcja ?

[ Ostatnio edytowany przez: PolakoPL 12-08-2018 22:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #5 Ocena: 0

2018-08-13 08:11:33 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Idź do jakiejś księgowej, zapłacisz i bedziesz miał zrobione.

Za poprzedni rok to albo skarbówka sama Cie rozliczy i wyśle czek na adres który maja w systemie, albo wyślij list z prośba o rozliczenie. Zalaczasz P60 i po sprawie. Jesli masz błąd w adresie, to lepiej zadzwoń do nich i wyprostuj nieścisłości. Czy zeszły rok mogą wysłać na konto, to nie wiem.

Lepiej dobrze sprawdz na P60 czy potrącono Ci wogole podatek! Moze sie okazać, ze sie nastawiasz na tysiac funtów, a tam nie należy sie nic.

Podaj ile masz sumę dochodu i sumę potrąconego podatku.

Za rok bieżący, wypełniasz P85, drukujesz, dopisujesz dane konta i wysyłasz do HMRC w momencie zakończenia pracy. Podajesz w dokumencie date wyjazdu, fizycznie mozesz buc jeszcze w UK. Te rozliczenie zrobią dość szybko (kilka tygodni) i przesla kasę na konto.

Jak wyżej, upewnij sie ze jest cokolwiek do zwrotu.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 13-08-2018 08:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #6 Ocena: 0

2018-08-13 08:38:07 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-08-12 22:15:26, PolakoPL napisał(a):

Przydatną tez informacją może być, że adres mojego domu został błednie podany ponieważ mój pracodawca wprowadzając go do systemu popełnił bład...a na obecnym mieskzaniu gdzie mieszkam niestety nie mogę podać adresu, także chciałbym wszystko dostać na konto bankowe, czy istenienie wgl taka opcja ?


Nie.
Zwrot podatku dostaje się pocztą - czek. Możliwe, że ten czek już został wysłany i po rybach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: +1

2018-08-13 09:34:35 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dlaczego nie mozesz podac obecnego adresu? Urzed potrzebuje adresu do korespondencji, gdzies musz wyslac poczte do ciebie. Jesli chcesz skorygowac bledny adres, ktory dalej moze byc uzywany do przesylania korespondencji to napisz prosty list do HMRC

Date:

To Whom It May Concern:

I am aware that my address contained within your records is incorrect. This letter is to confirm my details:

Name & Surname:
NIN:
Address:


If you require further information, please do not hesitate to contact me.

Yours faithfully,

(twoj podpis)
Drukowane twoje imie i nazwisko


Jak chcess pisemnie ubiegac sie o nadplacony podatek to wyslij prosty list, przyklady mozna znalezc na necie, jesli nie mozesz sie uporac ze strona internetowa.


Twoje imie i nazwisko (po prawej stronie)
twoj adres do korespondencji czy aktualny (rowniez po prawej stronie)

To Whom It May Concern:

Re: Tax Refund claim for (wpisz swoje imie i nazwisko i NIN)

I would like to claim a refund of overpaid tax for the 20xx/20xx (wpisz lata za jakie chcesz sie ubiegac) year.

Please find enclosed the following documents to assist with my claim:
P45
P60
P85
(wpisz tylko te ktore wysylasz)

Do not hesitate to contact me if any further information is required. Any refund should be posted to the above address, or to the following bank details: (wpisz dane swojego banku, konta i sorting code)

Yours faithfully,

podpis i drukowane imie i nazwisko
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PolakoPL

Post #8 Ocena: 0

2018-08-15 14:38:41 (6 lat temu)

PolakoPL

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2018

Skąd: Londyn

Dzięki ogromne za pomoc, jutro mój kolega zadzwoni w moim imieniu do skarbówki i dowiem sie czy ten czek został wysłany czy nie, sporządze te listy, tylko czy moge podac Polski adres ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,