MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

ZWROT PODATKU UK PILNE!!!

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Rotokix

Post #1 Ocena: 0

2018-01-05 12:24:20 (6 lat temu)

Rotokix

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2018

Skąd: Reading

Witam serdecznie, sprawa jest dosyć nietypowa już mówię o co chodzi.

Jakiś czas temu (około pół roku) zacząłem się ubiegać o zwrot podatku. Mówiąc zacząłem mam na myśli że kolega który dalej mieszka w UK (ja już wróciłem) postanowił mi pomóc. Odebrałem swoje papiery P45 i P60 z pracy. Pracowałem kilka dni odprowadzając podatek w roku podatkowym 2016 oraz 3 miesiące w roku podatkowym 2017 więc zwrot mi się należy (była to praca legalna). Ciągle mam kontakt z osobą która miała się tym zająć i mówi że urząd skarbowy w Anglii ma jakieś opóźnienia i stad nadal nie widzę swoich pieniędzy. Postanowiłem zrobić to samodzielnie, napisałem do pracodawcy o ponowne wydanie P 45 oraz P60 i zamierzam to zrobić za pomocą strony GOV.UK. Pytanie moje jest następujące... Czy w przypadku nie otrzymania dokumentów mogę się starać o podatek mając tylko swoje Payslipy oraz Insurance Number? Wiem że zajmują się tym agencje...Oraz kolejne pytanie odnośnie agencji zajmujących się zwrotami podatku. Znacie jakieś sprawdzone? Jak popatrzę na opinie na internecie to straszne to za słabe określenie. Piszę ten post ponieważ wszystkie (podobne tematycznie) są już stare i bardzo możliwe że nieaktualne. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #2 Ocena: 0

2018-01-05 12:33:57 (6 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Wszystkie poprzednie tematy są jak najbardziej aktualne. Nic się w temacie zwrotu podatku nie zmieniło przez ostatnie parę lat.

Jeśli wróciłeś do polski to wypełnij dokument p85 i wyślij do revenue razem z P45 lub ostatnim payslipem.

Sprawa jest tak prosta że nie musisz płacić prowizji żadnej agencji "pomagającej" w rozliczaniu.

https://www.gov.uk/government/publications/income-tax-leaving-the-uk-getting-your-tax-right-p85

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Post #3 Ocena: 0

2018-01-05 12:46:33 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

W UK nie ma lat podatkowych 2016 I 2017. Jest rok podatkowy 06 kwietnia 2016 do 05 kwietnia 2017. Jesli skonczyles prace przed 06 kwietnia 2017 to cale zatrudnienie miesci sie w roku podatkowym 2016-2017.

Tak, wystarcza posiadane przez Ciebie dokumenty.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2018-01-05 13:01:15 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

a moze byc tak a ja tak mialem ze dzwoniac do urzedu okazalo sie ze maja wszystkie moje "P" niczego nie musze dosylac oprocz notki ze nadplacilem tyle i tyle podatku za ten rok plus numer konta

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2018-01-05 13:06:47 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

I pewnie maja ale kolega chyba nie zadzwoni po angielsku jesli pyta o posrednikow. Najwazniejsze to skontaktowac sie z HMRC bo przeciez nawet nie maja jego namiarow do ewentualnego zwrotu.
___
Rotokix jakbys mial problemy z wypelnieniem formularza to pytaj.

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 05-01-2018 13:09 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rotokix

Post #6 Ocena: 0

2018-01-05 14:54:16 (6 lat temu)

Rotokix

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2018

Skąd: Reading

Chciałem na początku tak wstępnie ogarnąć czy jest w ogóle szansa. W poniedziałek zamierzam wykonać telefon i wszystkiego się dowiedzieć ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2018-01-05 15:07:26 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Brawo :)
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lukendo

Post #8 Ocena: 0

2018-07-15 21:44:43 (6 lat temu)

Lukendo

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 15-07-2018

Skąd: Cambridge

Hej podczepienia się do tematu mianowicie chodzi mi o taką kwestie....
Ubiegłego roku wysłałem p 45 I p 85 po 2 miesiacach przyszła informacja że zanotowali moje wnioski ale żeby zalogował się online i zrobił do końca rozliczenie droga elektroniczna.zrobilem tak zwrot otrzymałem.wrocilem w tym roku spowrotem do UK ale haseł nie pamiętam zablokowałem się co 24 góra mam po 1 próbie.do odblokowania potrzebne mi jest p 60 pub UK passport nie posiadam ani jednego ani drugiego.czy ktoś może wie jak można coś z tym zrobić? Mam wypełnione pit gotowe do wysłania ale boje się że może być jak ubiegłego roku że każą mi zrobić online.a ja nie mogę się zarejestrować.pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,