MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Procedura powrotu do Polski

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

trifek

Post #1 Ocena: 0

2017-09-05 08:51:42 (7 lat temu)

trifek

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: Londyn

Witam serdecznie,
Od 2012 roku mieszkałem w UK. Przed wyjazdem złożyłem do US w PL dokument ZAP3. Przez te lata pracowałem w swojej spółce LTD. Co roku wysyłałem do polskiego US deklaracje podatkowe z samymi "0" , bez dochodu w UK (tak mi kiedyś zalecono).
Mój dochód w UK był niewiele większy niż kwota wolna od podatku dlatego też postanowiłem zamknąć spółkę i chcę wrócić do Polski. Nie chcę żadnych zwrotów podatków, zasiłków... Chciałbym wrócić i zacząć wszystko od nowa....

Jakie czynności trzeba podjąć po zamknięciu spółki ltd? Zamknąć konta bankowe, wygasić wszystkie zobowiązania itp... czy coś jeszcze? Co zrobić żeby nie musieć składać np. corocznych zeznać podatkowych w UK? Planuje powrót w grudniu i pracę w PL na jakimś etacie... Ten rok będzie rozliczany w UK za to co zarobiłem w UK, a to co zarobię w PL - to już w polskim US?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2017-09-06 02:51:15 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie jestem ksiegowym, ale na logike, to tak wlasnie jest.

A mozna zapytac czemu zdecydowales sie na opuszczenie UK?

Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

trifek

Post #3 Ocena: 0

2017-09-06 20:13:00 (7 lat temu)

trifek

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: Londyn

Dzięki za informacje. Generalnie tęsknota, rozłąka.... Mam wstępnie zaklepaną pracę i mam do czego wracać... :)

Orientujesz się może jak wygląda podatkowo taki powrót? Jeśli zacznę pracę od grudnia w PL - to czy w UK muszę składać jeszcze jakiś PIT, czy już tylko w PL?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-09-06 20:39:17 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A nie mozesz zaczac od stycznia? Bedzie latwiej, bo nie bedziesz musial potem skladac zeznania podatkowego z dochodzami z UK za 2017r.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-09-06 21:20:50 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-05 08:51:42, trifek napisał(a):
Jakie czynności trzeba podjąć po zamknięciu spółki ltd? Zamknąć konta bankowe, wygasić wszystkie zobowiązania itp... czy coś jeszcze? Co zrobić żeby nie musieć składać np. corocznych zeznać podatkowych w UK?


A co masz na mysli mowiac "po zamknieciu spolki ltd?" jakie czynnosci przewidziales *przed* zamknieciem konta bankowego?

Jezeli spolka ltd jest wyplacalna, czesto najtanszym sposobem jej zamkniecia jest wypisanie jej po prostu z rejestru spolek, a to mozna zrobic dopiero 3 miesiace po zakonczeniu dzialanosci wiec wedlug mnie moze lepiej dla Ciebie byloby prowadzic dzialalnosc do grudnia a potem miec firme nieaktywna do wiosny (tak zeby nie miec juz potem tu przychodow od stycznia?)
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

trifek

Post #6 Ocena: 0

2017-09-08 15:34:52 (7 lat temu)

trifek

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: Londyn

właśnie nie wiem jak z moją pracą w PL... ponoć wolne stanowisko będzie około listopada/grudnia :/ Myślicie że problematyczne będzie pokazywanie tych dochodów z UK w PL?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2017-09-08 15:47:58 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie bedzie problematyczne, bedziesz musial je tylko podac do ustalenia progu podatkowego. I wtedy calkiem przypadkiem Twoje dochody za te 2 miesiace z Polski moga wpasc w wyzszy prog podatkowy, zalezy od dochodow z UK.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

trifek

Post #8 Ocena: 0

2017-09-08 16:23:15 (7 lat temu)

trifek

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: Londyn

rozumiem. Dziękuję bardzo za odpowiedź :)) Czyli do dochodów z UK się nie przyczepią? Trzeba jakieś dokumenty złożyć w PL po powrocie w US?
PIT w UK będę musiał złożyć po powrocie do PL - czy wystarczy że już złożę tylko w P:

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,