MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Income tax oraz hmrc

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Skajsior

Post #1 Ocena: 0

2017-08-22 23:40:26 (7 lat temu)

Skajsior

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 09-08-2017

Skąd: Welling

Cześć, wiem ze takich tematów bylo miliony, pogrzebalem trochę w tematach ale w każdym każdy opisuje inaczej, a potrzebuje pomocy z pewna rzeczą, mianowicie.
Przyjechałem do Anglii w lipcu tego roku, wracam we wrześniu pod koniec, obecnie sobie dorabiam przez agencje pracując w pewnej firmie, wszystko byłoby ok, ale dręczy mnie temat podatku i chciałbym żeby ktoś całkowicie mi wyjaśnił. Jest to moja pierwsza praca w tym roku i jedyna, progu 11tys funtów na pewno nie przekrocze a mimo to pobierają mi podatek, to oczywiste bo nie wiedza czy nie przekroczę, ale czy jak przedzwonię do nich i powiem ze we wrześniu wyjeżdżam to mogę liczyć na zwrot tego podatku szybciej właśnie we wrześniu nizeli czekać do kwietnia?
A teraz druga sprawa, podatek mi pobierają ale dopiero odebrałem 4 tygodniówki,z czego przy każdej podatek byl inny, za pierwszym aż 92 funty insurance 42, drugi 22 funty insurance 20,, trzeci 50 funtów insurance 20 a czwarty około 40 insurance 20 przy zarobkach 350 funtów tygodniowo. Dzwoniłem do nich i powiedziano mi, ze skontaktują się z agencja i nadadzą mi odpowiedni kod podatkowy żeby było ok, ale nie powiedziano mi nic o zwrocie, w jaki sposób mam się ubiegać o zwrot tego NADPŁACONEGO tym razem podatku bo wiem ze taka opcja jest, żeby nie czekać wieczność zwłaszcza ze we wrześniu całkowicie stad wyjeżdżam. Licze ze znajdzie się jakaś dobra duszyczka co pomoże nizeli skarci za to ze wałkowany temat milion razy, pozdrawiam 😊

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2017-08-23 08:12:16 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Aby odzyskać nadpłatę podatku wczesniej (w związku z opuszczeniem UK), należy wypełnić druk P85.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #3 Ocena: 0

2017-08-23 11:26:15 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Przed wyjazdem zadbaj aby dostać P45 na maila, lub jeżeli Ci wyślą poproś kogoś z kim mieszkasz by chociaż przesłał Ci foty P45, bądź poproś agencję by wysłała Ci P45 do Polski. Jeżeli to będzie problemem, to zbieraj payslipy. Przydadzą się przy wypełnianiu P85.
Jeżeli zarabiasz 7,5/h i pracujesz 40h w tygodniu to wiadomo, że przekroczysz 11500 w roku podaktowym. Tak zakłada HMRC i dlatego pobierają. Tylko, że HMRC nie wie, że wpadłeś na wakacje zarobić trochę kasy ;) A NIN przeczytaj na co i na co idzie, to też będziesz wiedział dlaczego pobierają. Odwiedź bank, sprawdź czy swoją kartą wypłacisz pieniądze w Polsce - lepiej się upewnić. Możesz zmienić dane w banku i podać adres polski - jak zgubisz/straci ważność przyślą Ci nową kartę. Sprawdź również czy konto jest darmowe - jeżeli nie zmień by było bez opłat. Nie zamykaj konta przed wyjazdem, bo przyda się do zwrotu podatku - będzie szybciej i łatwiej jak z czekiem do Polski.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Skajsior

Post #4 Ocena: 0

2017-08-23 16:23:06 (7 lat temu)

Skajsior

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 09-08-2017

Skąd: Welling

Ok, rozjaśniliście mi temat mniej więcej, dziękuje bardzo! natomiast, zalogowałem się dziś na HMRC, wszedłem w zakładkę personal tax account i tam złożyłem 'wniosek' o zwrot nadpłaconego podatku który pobrali bo miałem na początku zły kod podatkowy z powodu braku insurance. Oddalem insurance do agencji powiedzieli, że kod podatkowy zostanie zmieniony. Czyli będę płacić poprawny podatek, dodatkowo jeżeli hmrc rozpatrzy mój wniosek i odda 'nadpłatę' to pozostanie mi jedynie zwrot podatku który płaciłem normalnie, standardowo wiadomo, ale to dopiero we wrześniu. Natomiast na stronie hmrc pokazuje mi że przy mojej tygodniówce maxymalnie mogę zarobić w tym roku podatkowym jeszcze 9600 funtów, więc nie przekroczę progu podatkowego i że podatku nie powinni zabierac, dlatego czekam do czwartku/piątku, zobaczę czy zabiorą czy nie. Ogólnie to troche cięzki temat, bo za duzo bałaganu w tym wszystkim, natomiast dziękuje raz jeszcze za pomoc. Takie pytanie jeszcze, ile mniej więcej czeka się na P45 od pracodawcy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #5 Ocena: 0

2017-08-23 18:55:55 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

To zależy jaki pracodawca do tego podchodzi. Ja u jednego dostałem wraz z ostatnią wypłatą - tu ważne pamiętaj byś poinformował wcześniej agencję, że odchodzisz, że prosisz o wypłacenie wypracowanego urlopu. O szczegóły zapytaj w agencji, zrób to z klasą, bo jak znikniesz i "nie wypiszesz się" z agencji, to mogą Ci zrobić "pod górkę". A jak byłeś dobrym pracownikiem, możesz poprosić o referencje tam gdzie pracowałeś i w agencji. O skarbówkę się nie martw, wyliczą tak by było dobrze. Pilnuj papierów i dbaj o dobre relacje.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Skajsior

Post #6 Ocena: 0

2017-08-24 17:33:36 (7 lat temu)

Skajsior

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 09-08-2017

Skąd: Welling

Jasne, rozumiem. Z agencja akurat kłopotu nie mam, jakas miła Polka zazwyczaj tam urzęduje wiec bez kłopotu. Dzisiaj dostałem payslipa, znowu pobrali mi ponad 60 funtów podatku i 25 insurance i znowu z 350 robi się zaledwie 270~~. Aż się człowiekowi odechciewa pracowac, ale coz pewnie na efekt aż zaakceptują wszędzie zmianę kodu podatkowego trzeba poczekać. Wczoraj przysłali mi maila ze zmienili mój kod podatkowy na 1150LX.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojta1

Post #7 Ocena: 0

2017-08-24 20:30:07 (7 lat temu)

wojta1

Posty: 202

Mężczyzna

Z nami od: 01-02-2009

wytlumacze ci to najprosciej jak to jest mozliwe.z automatu dziala to mniej wiecej tak
kwota wolna od podatku czyli 11500 jest dzielona przez 52 bo tyle jest tygodni w roku (albo przez dwanascie jak wyplaty dostajesz co miesiac)i to daje okolo 221 funtow wolnych od podatku TYGODNIOWO wiec jezeli zarobisz 350 to wolne od podatku jest 221 czyli do opodatkowania jest ok 130 funtow i z tego potrącą ci ok 26 funtow zaliczki.jak przepracujesz caly rok to powinienes wyjsc na zero z taxem jezeli przepracujesz tylko czesc roku to po skonczeniu roku podatkowego dostaniesz zwrot

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Skajsior

Post #8 Ocena: 0

2017-08-30 02:02:21 (7 lat temu)

Skajsior

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 09-08-2017

Skąd: Welling

Ustawili kod podatkowy na 1150L. Czyli prawidłowo, ogólnie już wszystko rozumiem z Wasza pomocą, dziękuje. Co do tego zwrotu podatku co złożyłem online na hmrc to w niedziele pojawiło się tam w opcji śledzenia ze wysłali mi odpowiedz, czekam od soboty i nic, z początku myslalem ze przyjdzie mailem ale widocznie listownie, tylko ze zazwyczaj ciężko z obecnością ostatnio mnie w domu przez prace wiec mam nadzieje ze listonosz normalnie wrzuci do domu przez skrzynkę nizeli jakiś podpis będzie potrzebować. Ogólnie ile taka odpowiedz od nich może iść? w czwartek się dowiem czy już poprawnie pobierają ten podatek, albo czy w ogole go jeszcze będą pobierać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #9 Ocena: 0

2017-08-30 14:54:05 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Pracujesz i wystąpiłeś o zwrot? Procedura taka, skończysz pracę, dostaniesz ostatni payslip/p45 i występuj składając p85 :).
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Skajsior

Post #10 Ocena: 0

2017-08-30 17:37:37 (7 lat temu)

Skajsior

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 09-08-2017

Skąd: Welling

O zwrot nadpłaconego (nadwyżki, zamiast prawidłowych 20 cos funtów płaciłem 90)podatku gdy się miało na początku zły kod podatkowy można ubiegać się od razu, na ich stronie jest taka opcja w personal tax account, natomiast o zwrot podatku czyli te 20 funtów co tydzien, będę składał właśnie jak skończę prace.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,