MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Invoice duplicate book

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Marecki90

Post #1 Ocena: 0

2017-07-18 20:27:18 (7 lat temu)

Marecki90

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 27-04-2017

Skąd: Liverpool

Witam, przeczytałem parę tematów na ten temat jednak nie rozwiało to moich wątpliwości ,bo raz piszą tak raz piszą tak.


Sprawa wygląda następująco jestem od 2miesięcy w Liverpool ,wcześniej pracodawca informował mnie o to bym zakupił książkę taką jak w temacie i była cisza nagle chce żebym przyniósł. On ją wypełni ja się mam podpisać ta książka zostanie u niego on tam po wpisuje numery kont na które robił mi przelewy( miałem problem z założeniem konta w banku) i że będę musiał zapłacić 20% podatku od kwoty którą mi przelewa/ł i że od kwoty powyżej 400funtów zapłacę jeszcze jakiś większy podatek.

Czytam że muszę w ogóle założyć sobię firme(mam na to jeszcze miesiąc,bo 3miesięczny jest czas) a do tego potrzebna mi będzie karta CIS ,ta książka to raczej powinna być u mnie,o co w ogóle w tym chodzi?
Przelewa mi 7,5 funta czyli 6 funtów mi wychodzi na rękę?
Czy dostanę zwrot z tego przy rozliczeniu w kwietniu ,czy muszę to płacić na bierząco czy mogę zapłacić przy rozliczeniu.
Czy to jakiś jego numer i niezły z niego cwaniak czy tak to się tutaj odbywa i jeśli zarabiam 6 funtów to najbardziej racjonalne byłoby go pożegnać?

Naprawdę nie mam pojęcia byłbym wdzięczny za objaśnienie tej kwesti tak prosto po ludzku ;-) z góry dziękuje.
Są trzy pułapki które kradną radość i spokój ,żal za przeszłością,trwoga o przyszłość i brak wdzięczności za teraźniejszość.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #2 Ocena: 0

2017-07-18 22:05:57 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Jak Cię zatrudnia ten pracodawca? Na umowę czy wymagał prowadzenia działalności? Jeżeli masz mieć działalność to kwota wolna od podatku jest taka sama jak byś działalności nie prowadził - czyli 11500 i dopiero jak zarobisz powyżej tej kwoty w bieżącyn roku podatkowym zostanie naliczony podatek tj. 20%
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marecki90

Post #3 Ocena: 0

2017-07-19 10:26:00 (7 lat temu)

Marecki90

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 27-04-2017

Skąd: Liverpool

Muszę założyć działalność.
Jeśli przekroczę 11500 ,załóżmy 20000 zarobię to płacę podadek 4000funtów czy z tego 8500 funta które przekroczyłem?
Tutaj będę mógł się rozliczać z żoną ,tak jak to się odbywa w polsce?
Są trzy pułapki które kradną radość i spokój ,żal za przeszłością,trwoga o przyszłość i brak wdzięczności za teraźniejszość.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Netta6

Post #4 Ocena: 0

2017-07-19 11:16:01 (7 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Płacisz podatek od kwoty powyżej 11500 funtów. Czyli jeśli zarobisz 20 tys. to płacisz podatek od 8,5 tys. Do tego płacisz składkę NI class 2 w wysokości 148,20 funtów. Jest to roczna składka ubezpieczeniowa. Kolejny wydatek to NI class 4 w wysokości 9% płacony od kwoty 8164 funtów. Jeśli więc zarobisz 20 tysięcy to płacisz tą składkę od kwoty 11836.

Edit: Oczywiście mówimy o bieżącym roku podatkowym, bo to się zmienia praktycznie co roku.

To, czy możesz skorzystać z marriage allowance, zależy od waszych dochodów. Jedno z was nie może przekroczyć kwoty 11500 funtów a drugie musi mieć dochód pomiędzy 11501 - 45000. Wtedy podatek zostanie zredukowany o 230 funtów.

[ Ostatnio edytowany przez: Netta6 19-07-2017 11:21 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Marecki90

Post #5 Ocena: 0

2017-07-19 11:21:22 (7 lat temu)

Marecki90

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 27-04-2017

Skąd: Liverpool

A co z ubezpieczeniem zdrowotnym z składkami emerytalnymi ,kiedy to płacę?
Należy mi się urlop, l4 w razie czego jak wygląda sytuacja od tej strony?
Są trzy pułapki które kradną radość i spokój ,żal za przeszłością,trwoga o przyszłość i brak wdzięczności za teraźniejszość.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Netta6

Post #6 Ocena: 0

2017-07-19 11:26:53 (7 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Będąc SE należy Ci się bezpłatna służba zdrowia oraz masz prawo do emerytury lub jej części w zależności od ilości przepracowanych lat. Oczywiście musisz opłacać składki NI class 2.
Ponieważ emerytura w UK jest bardzo niska możesz dodatkowo skorzystać z jednego z wielu programów emerytalnych. Ale to już oddzielna bajka i sam musisz się o to zatroszczyć. Urlopu możesz mieć ile chcesz. Czym więcej wolnego tym mniejszy dochód i ryzyko utraty klientów.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Netta6

Post #7 Ocena: 0

2017-07-19 11:29:28 (7 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Będąc SE należy Ci się bezpłatna służba zdrowia oraz masz prawo do emerytury lub jej części w zależności od ilości przepracowanych lat. Oczywiście musisz opłacać składki NI class 2.
Ponieważ emerytura w UK jest bardzo niska możesz dodatkowo skorzystać z jednego z wielu programów emerytalnych. Ale to już oddzielna bajka i sam musisz się o to zatroszczyć. Urlopu możesz mieć ile chcesz. Chyba że pracujesz jako podwykonawca i w umowie ma zawartą ilość wolnych dni. Czym więcej wolnego tym mniejszy dochód i ryzyko utraty klientów.

[ Ostatnio edytowany przez: Netta6 19-07-2017 11:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Marecki90

Post #8 Ocena: 0

2017-07-19 11:30:00 (7 lat temu)

Marecki90

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 27-04-2017

Skąd: Liverpool

Ślicznie Wam dziękuje ,rozwialiście moje obawy, źle to wcześniej rozumiałem ;-)
Pozdrawiam serdecznie temat do zamknięcia
Są trzy pułapki które kradną radość i spokój ,żal za przeszłością,trwoga o przyszłość i brak wdzięczności za teraźniejszość.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2017-07-19 19:46:08 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Marecki90 tylko upewnij sie ze masz kopie wszystkich podpisanych przez Ciebie faktur. Rzeczywiscie ksiazka zazwyczaj jest u wystawcy faktur. Po to jest kopia kazdej strony zeby przekazac oryginal faktury zleceniodawcy.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,