MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zwrot podatku, czek, realizacja z Pl i notatki na odwrocie

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

myku1234

Post #1 Ocena: 0

2017-06-01 18:44:18 (7 lat temu)

myku1234

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 01-06-2017

Skąd: Londyn

Hej,

Leciałam ostatnio do Londynu, żeby zrealizować swój czek, niestety... trafiłam na bank holiday, o czym zupełnie zapomniałam.

Gdzieś na którymś forum (naprawdę, łapałam się wszystkiego oprócz cashowania, czego teraz żałuję) wyczytałam, że można na odwrocie czeku napisać dane swojego konta (tak na wszelki wypadek? nie wiem, nie myślałam).

A więc tak - mam czek, jestem w Polsce i na odwrocie czeku mam coś napisane przeze mnie. Czy to oznacza, że czek już będzie nieważny i nie uzna mi tego żaden polski bank?
Przejęłam się okrutnie, bo BZ WBK, który do tej pory miał najbardziej korzystną opcję realizacji tego, odmówił mi jego przyjęcia.
Nie wiem już, czy mam pisać do HMRC o wystawienie nowego czeku? Czy lloyds przyjąłby czek, który wysłałabym pocztą (za potwierdzeniem odbioru)?
Czy najlepiej jednak (czego strasznie nie chcę robić) będzie ponowny przylot do Londynu?

Pomocy!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-06-01 19:11:43 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

myku1234

Post #3 Ocena: 0

2017-06-01 20:06:26 (7 lat temu)

myku1234

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 01-06-2017

Skąd: Londyn

Szkopuł trochę, że ten na czeku to konto angielskie, a nie w polskim banku.

Dzięki! Może to tylko ten jeden bank, ale zrypali mnie z góry na dół, że nie powinnam była nic tam pisać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #4 Ocena: 0

2017-06-02 13:35:32 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Są dwie opcje lepsze i tańsze od przylotu do Anglii:
1. Wyślij czek znajomemu/znajomej, i niech zrealizuje go w twoim banku na twoje konto. Nie trzeba żadnych upoważnień. Jak będziesz miała funty na koncie to jakimś operatorem co zajmuje się przelewami, przelejesz to do Polski.

2. Zrealizuj czek w Polskim banku. Prowizję w kwocie ok. 25 zł jakoś można znieść. Wcale ten czek nie jest nieważny. Jak w jednej placówce odmówili realizacji jego to idź do innej. Pracownik w BZW WBK widocznie za bardzo się przejął.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

krakn

Post #5 Ocena: 0

2017-06-02 15:54:30 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2017-06-02 13:35:32, zealot napisał(a):
Są dwie opcje lepsze i tańsze od przylotu do Anglii:
1. Wyślij czek znajomemu/znajomej, i niech zrealizuje go w twoim banku na twoje konto. Nie trzeba żadnych upoważnień. Jak będziesz miała funty na koncie to jakimś operatorem co zajmuje się przelewami, przelejesz to do Polski.

2. Zrealizuj czek w Polskim banku. Prowizję w kwocie ok. 25 zł jakoś można znieść. Wcale ten czek nie jest nieważny. Jak w jednej placówce odmówili realizacji jego to idź do innej. Pracownik w BZW WBK widocznie za bardzo się przejął.

Dokładnie tak, ja tak czeki realizowałem z innych krajów, w tym USA , bez problemu, tylko trzeba poczekać do około miesiąca, ale bywa że z krajów europy to dwa tygodnie i masz na koncie.
Bez sensu jest wysyłanie pocztą czeków a potem transfer pieniędzy, zwykłym listem strach wysłać, polecony itd kosztuje...
Po prostu wpłacasz czek na swoje konto bankowe i po jakimś czasie pieniądze się pojawią.

Opłaty i ew kwstia kursu waluty dostępne w twoim banku.

skoro jakiś twój ci odmówił, to załóż konto w PKO (jest ten bank?) to chyba nic nie kosztuje, czek zrealizujesz a potem sobie konto zlikwidujesz czy zostawisz martwe wg uznania.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,