MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Tax za dwie prace?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mosace

Post #1 Ocena: 0

2017-05-30 10:22:07 (7 lat temu)

Mosace

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2017

Skąd: Wyspa

Witam wszystkich, szybkie pytanie.
Czy jeśli pracuję przez agencję w jednej firmie maksymalnie kilka dni w tygodniu (np. 2-3), a chcę dorabiać w wolne dni w innej, by mieć przepracowany cały tydzień, to czy będzie pobierany mi tax za dwie prace, czy liczy się to jakoś zależnie od sumy, którą się w danym tygodniu zarobi? Jak to jest?
No i co w wypadku, jak niemożliwa w którymś tygodniu będzie praca w jednej z nich? Mam za każdym razem ich informować o stanie z tego tygodnia czy jak? Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #2 Ocena: +2

2017-05-30 10:33:49 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Kiedyś przerabiałem ten temat. Jak masz dwie prace (np przez agencje) to wpadasz w tzw. BR.
Oczywiście powinieneś HMRC o tym poinformować, ale wiele ludzi olewa ten temat, a oni i tak o tym się dowiadują :-]
Problem zaczyna się dopiero jak z jednej pracy jednak rezygnujesz z jakichś tam powodów. Dalej masz na payslipach tax code BR, lub jakieś inne emergency, no i oczywiście pobierają ci zarąbisty podatek. Trzeba wtedy do nich pisać, dzwonić, deklaracje online etc. generalnie ja się wyleczyłem z dwóch prac naraz. Więcej komplikacji niż korzyści.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mosace

Post #3 Ocena: 0

2017-05-30 11:36:06 (7 lat temu)

Mosace

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2017

Skąd: Wyspa

Dzięki za szybką odpowiedź :-] miałem kiedyś taką sytuację, że agencja wiedziała, że nie mam dwóch prac, ale nie miałem P45 ani innego dokumentu potwierdzającego odejście z pracy i faktycznie byłem na emergency tax kodzie, po telefonie oczywiście w ciągu dwóch tygodni oddali to, co mi zabrali. Tylko, że obie prace były full-time i zastanawiałem się właśnie, czy taka sama (lub podobna) kwota obowiązuje, jak człowiek ma dwie niepewne prace (jeden tydzień np. 3 dni, drugi 4, w innym już w ogóle tylko jedna praca, bo w drugiej lipa). W takim wypadku chyba nie opłaca się szukać czegoś na zapełnienie tygodnia, bo i tak zabiorą coś koło dniówki (oczywiście najniższej, ale na start na wiele nie liczę) :-]
O ile dobrze zrozumiałem - nie obchodzi ich, ile zarabiam w ciągu tygodnia, tylko za dwie prace pobierana jest stale ta sama kwota?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #4 Ocena: +1

2017-05-30 11:44:41 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Nie no, absolutnie interesuje ich ile zarabiasz w ciągu tygodnia (miesiąca).
Oczywiście jeżeli zarobisz mniej w danym tygodniu w pracy, zapłacisz mniejszy tax, co nie zmienia faktu że BR będziesz miał.
Jeżeli potrzebujesz mieć dwie prace naraz, to ja nie zniechęcam, po prostu w moim przypadku to się akurat nie kalkulowało.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: +2

2017-05-30 11:53:30 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: +1

2017-05-30 12:03:54 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W tej chwili bardzo latwo sprawdzic ile podatku sie zaplacilo i jaki ma sie tax code. WYstarczy zarejestrowac sie na stronie HMRC i podejrzec sobie to wszystko.

Jak nadplaci podatku w tej drugiej pracy, to wyrowna mu sie to w przyszlosci.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #7 Ocena: +1

2017-05-30 12:08:23 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-05-30 10:33:49, valis0 napisał(a):
Kiedyś przerabiałem ten temat. Jak masz dwie prace (np przez agencje) to wpadasz w tzw. BR.
...
Dalej masz na payslipach tax code BR, lub jakieś inne emergency, no i oczywiście pobierają ci zarąbisty podatek.



Kod podatkowy uwzgledniajacy ulge podatkowa mozna miec tylko w jednym miejscu pracy. Logiczne jest zatem, ze w pozostalych bedzie BR (basic rate). Pobierany jest wtedy podatek 20% od dochodu. To tak samo jak przy kodzie 1150L.

Przy kodzie 1150L jednakże płacimy podatek pomniejszony o ulge podatkowa.

Pojecie "zarabisty podatek" to chyba tylko dla dodania dramaturgii :-] Podatki bardzo latwo zrozumiec i okielznac, trzeba tylko sie troche zainteresowac tematem.

Nadplacony podatek zawsze mozna odyskac jesli sie okaze, ze bylo kilka zrodel dochodu i kody nie zawsze byly takie jak powinny.


[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 30-05-2017 12:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #8 Ocena: +1

2017-05-30 12:27:05 (7 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

pracowalam w 3 firmach part time
moj tax code byl rozlozony miedzy dwie firmy w ktorych zarabiam wiecej a w 3 mam tax code BR i place 20% podatku
jesli zamierzasz pracowac w ten sposob to policz ile zarabiasz z kazdej z prac i jesli w tej pierwszej nie zarobisz wiecej niz 116000 to warto 2rozbic twoj kod podatkowy na dwie prace
np.
w pracy pierwszej zarobisz 7000 to wciaz zostanie ci 4600 wolne od podatku w drugiej pracy
wowczas w jednej z prac mozesz mic tax code 700 a w drugiej 460
jesli zaczniesz zarabac powyzej 7000 w pierwszej pracy to zaczna ci pobierac 20% podatku to samo w drugiej pracy wszystko co zarobisz powyzej 4600 bedzie opodatkowane 20%
czyli co masz zrobic to policzyc ile oczekujesz zarobic z pierwszej pracy i jesli jest to mniej niz 11600 to reszte tax code przeniesc do drugiej pracy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: +1

2017-05-30 12:31:43 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #10 Ocena: 0

2017-05-30 12:46:14 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-05-30 12:07:37, ludzik50 napisał(a):
Cytat:

2017-05-30 12:01:57, valis0 napisał(a):
W 5 minut to ty możesz kupę zrobic.


Coz za wykwintne slownictwo... tak , moge zrobic kupe i w tym samym czasie zalatwic sprawe z hmrc..
Lepiej ty napisz co ci sie nie oplacalo- dajmy na to w drugiej pracy zarabiasz 10 funtow /godz to nawet przy BR do domu zabierasz 8 funtow... co tu sie nie oplaca ?
A te problemy z hmrc to chyba mariany na tasmie wymyslaja co nigdy nie mieli z tym urzedem do czynienia- tak sie sklada ze kiedys musialem do nich dzwonic i nie zajelo nawet 5 minut poprawienie tax codu w mojej trzeciej wtedy pracy ( tak , mialem 3 prace przez pare miesiecy )


No i widzisz jak kłamiesz.
Samo połączenie z tax office trwa kilkanaście minut :-] (minimum)
Więc możesz w tym czasie wypróżnić się 2 razy (przepraszam za kupę, byłem nie delikatny).
Dodatkowo możesz trafić na Zarine Kapta, która ma akurat ciebie głęboko w poważaniu.
No i okazuje się że na zwrot podatku czekasz nie pięć minut a cały rok.
Dobra, jadę na zasłużone wakacje.
Miłej dyskusji :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,