MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pierwsza praca, zwrot nadplaconego podatku

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2017-04-10 08:11:08 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale musi rozliczyc sie za prace w zeszlym roku w Polsce. Tego przeciez nie moze uniknac, bo dostanie kare.

Reszta wyzej i w innych watkach.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-04-10 08:35:51 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2017-04-10 09:04:43 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak byl rezydentem dluzej niz 183 dni w Polsce w zeszlym roku, to moze tak sie zdarzyc. Do sprawdzenia.

Jak nie, to musi podac kwote zarobkow z UK, do ustalenia progu podatkowego.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-04-10 09:32:11 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-04-10 14:13:58 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale jak ma jakies konto oszczednosciowe i bank wysle dane o zaplaconych odsetkach do PL, to urzad skarbowy sie dowie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #6 Ocena: 0

2017-04-10 18:27:18 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Chyba za szybko sie przestawilem na Angielskie myslenie. Tez mi się wydawalo ze wszystko jest takie proste i logiczne, jednak nie w PL.
Już nie wiem jak to rozwiązać co zrobic.

Jedyny jaki wniosek się wysuwa z powyższej dyskusji to ze kwota zarobiona w UK, sluzy do ustalenia stopy procentowej podatku w PL.
Proszę mi powiedziesz czy jeśli wymelduje się z PL, to już w nastepnym roku nie będę musial się rozliczac z PL urzedem skarbowym. Delikatnie mówiąc, troszke mi nie po drodze żeby tam wracac i stac w kolejce kilka godzin w urzedzie z jakims numerkiem.

Tak czy inaczej w lutym nie świadomie jeszcze wtedy złożyłem PITa w którym uwzględniłem tylko zarobki w PL, i wysłałem do Urzedu Skarbowego. Wydawalo mi się to logiczne ze skoro pracowalem w PL to rozliczam się z zarobionych pieniędzy w PL. Potem się wyprowadziłem i co kogo już to obchodzi co ja robie.

W ostatni weekend troche poszperałem po Internecie oraz forum, dlatego postanowiłem napisac posta z zapytaniem jak to naprawde wyglada. Troszke się przestraszyłem z tego co wyczytałem, tym bardziej ze nieświadomie nie podalem kwoty zarobionej w Uk. Jak bym podal to i tak by nie zmienilo progu podatkowego bo sprawdzałem, ale dla polskiego fiskusa to już jest bardzo powazne wykroczenie…

No nic zobaczymy jak to się rozwiaze.

Najwazniejsze moje pytanie teraz to czy jak wymelduje się z PL, to będę miał już raz nazawsze, spokoj z ta biurokracja ?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2017-04-10 19:54:30 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

dobrze jest sie wymeldować zeby nie było haczyka na określenie gdzie jest twój ośrodek interesów życiowych :>
Skoro w następnym roku podatkowym już nie będziesz miał dochodów w Pl i będziesz tu więcej niż pół roku to po prostu stajesz się rezydentem podatkowym UK .
A dla świętego spokoju dobrze jest też w Pl w urzędzie skarbowym złożyć zgłoszenie że się wyjeżdża. https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/zglos-wyjazd-za-granice
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

aqqqq123

Post #8 Ocena: 0

2017-04-10 20:13:41 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Wolalbym sie tylko wymeldowac i nie podawac im nic, zadnych danych.

Jak zglosze ze wyjechalem w sierpniu to sam se strzele w noge, bo od razu te wstretne urzedasy zaczna weszyc. A tak jak pisalem nawet jak bym podal zarobki w uk to nie zmienia to mojej stopy podatkowej.

Chyba poprostu sie tylko wymelduje, z pomoca posrednika i tyle.
Zawsze moge powiedziec ze wyjechalem bo w tym kraju nie bylo pracy dla ludzi z moim wyksztalceniem
:-]

Sprawdzalem jeszcze ze za nie dlugo konczy mi sie waznosc paszportu, czy jak sie wymelduje to bede mogl przedluzyc potem bez problemu waznosc takich dokumentow jak paszport i dowod osobisty?

Pozdrawiam i dziekuje za wszystskie komentarze,

PS: Chyba poprostu trzeba dac sobie z tym spokoj i sie nie przejmowac, bo w PL urzedzie zawsze im bedzie o jeden dokument za malo, wiec nigdy im nie dogodze. A tak jak pisalem wracac nie zamierzam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #9 Ocena: 0

2017-04-10 22:39:53 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

W paszporcie nie ma adresu zamieszkania, musisz tylko wpisać gdzie mieszkasz. Jaki masz problem z internetowym wymeldowaniem się jako rezydent podatkowy? Wpisujesz że wyjechałeś tego i tego i do widzenia.

"Chyba za szybko sie przestawilem na Angielskie myslenie. Tez mi się wydawalo ze wszystko jest takie proste i logiczne, jednak nie w PL.
Już nie wiem jak to rozwiązać co zrobic."

Wszyscy to zrobili i nie mieli problemu... a ty tak na prawdę, czy tylko ponarzekać i ... w swoje gniazdo?
No i pamiętaj że zamiary zamiarami a życie swoją drogą...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-04-10 23:46:52 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,