MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pierwsza praca, zwrot nadplaconego podatku

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

aqqqq123

Post #1 Ocena: 0

2017-03-12 16:18:18 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam

Chciałbym się poradzic w następującej kwestii.

Mianowicie pracuje w Anglii od polowy wrzesnia. Jest to moja pierwsza praca. Z tego co wyczytałem w sieci to kwota wolna od podatku 11k funtów. Do grudnia włącznie firma odprowadzala mi tylko składki na Insurance. Na Payslipie miałem ze zarobiłem do grudnia włącznie nie cale 10k funtów. Do tego momentu wszystko się zgadza. Nastepna wyplate 2.5k brutto funtów miałem już opodatkowana w całości. Jeśli dobrze rozumiem brytyjskie prawo podatkowe to nadpłaciłem troszke podatku, ponieważ od styczniowej wyplaty 1000 funtow powinno być ‘jeszcze wolne od podatku’ natomiast powinnienem zapłacić podatek od 1500 funtów. Z tego co się wstepnie zorientowałem to taki nadpłacony podatek można odzyskac. Orientuje się ktos gdzie się mogę w takiej sprawie udac, co musze wypełnić?
Proszę o pomoc i wyrozumiałość. Jest to mój pierwszy pobyt na wyspie : ) Troszke już czytalem i wertowałem w Internecie jednak wolalbym mieć jasność jak to wyglada.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #2 Ocena: 0

2017-03-12 16:57:22 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Z półtora miesiąca jest koniec roku podatkowego.
Jeśli Ci zabrali za dużo to Ci oddadzą.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #3 Ocena: 0

2017-03-12 17:24:56 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Tylko ze ja sie przeprowadzalem, wiec nawet jak wysla jakas poczte do mnie z czekiem to troche kiepsko.

Z tego co wyczytalem to mozna aplikacje o zwrot podatku wyslac online przez strony HMRC, niestety nie posiadam PAYE reference, ktore powinno sie znajdowac na P60, którego tez nie posiadam. Wyliczylem sobie ze rzeczywiscie przysluguje mi zwrot podatku, wiec warto z tego skorzystac.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #4 Ocena: 0

2017-03-12 17:41:38 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

PAYE reference powinno być na payslipie.
Jeśli już tam nie pracujesz to powiesiłeś otrzymać P45. Tam by było czy jest nadpłata.

Poza tym tak jak napisałem. Zbliża się koniec roku podatkowego. Wcześniej i tak pewnie byś nie dostał zwrotu. Bo już jest połowa marca. Poza tym o zwrot teraz możesz się ubiegać jeśli przestałeś pracować i nie masz zamiaru w tym roku podatkowym podejmować nowej pracy.

Zwrot podatku może być prosto do banku. A adres możesz sam uaktualnić.

[ Ostatnio edytowany przez: AlmostFamous 12-03-2017 17:42 ]

Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-03-12 17:52:06 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-03-12 18:07:55 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A masz prawidlowy kod podatkowy na payslip? 1100L zdaje sie w konczacym sie roku. Jak nadplaciles, to dostaniesz wyrownanie w ciagu paru miesiecy po zakonczeniu roku.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #7 Ocena: 0

2017-03-12 18:09:26 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Niestety nie ma tego numeru na payslipie. Sprawdzalem. No nic w takim razie poczekam do konca kwietnia. Dziekuje bardzo za pomoc.

Mam pytanie jednak jak to bedzie wygladalo na poczatku nowego roku podatkowego. Czy podatek bede odprowadzal dopiero jak przekrocze 11k rocznie. Czy podatek bede placil normalnie i na koniec roku podatkowego tzn. w kwietniu 2018 dostane zwrot nadplaconej sumy?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #8 Ocena: 0

2017-03-12 18:14:56 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Będzie pobierany od początku. Zgodnie z kodem podatkowym. Jak przez cały rok będziesz w jednej firmie bądź będziesz miał cały czas podobne zarobki zapewne nie zabiorą nic więcej niż powinni i nic nie dostaniesz z powrotem. Czasem się zdarza, ze zabiorą za dużo, ale nie często.

Jakiś numer musisz mieć jak nie 1100l to jakiś inny

[ Ostatnio edytowany przez: AlmostFamous 12-03-2017 18:17 ]

Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #9 Ocena: 0

2017-03-12 18:37:53 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Mam duzo numerow w tym 1100L. Jednak zaden nie pasuje przy wypelnianiu formularzu na stronce HMRC, ale jesli mowisz ze bedzie ten numer PAYE reference na P60, ktory mam dostac to ok.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2017-03-12 20:54:21 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-03-12 18:37:53, aqqqq123 napisał(a):
Mam duzo numerow w tym 1100L. Jednak zaden nie pasuje przy wypelnianiu formularzu na stronce HMRC, ale jesli mowisz ze bedzie ten numer PAYE reference na P60, ktory mam dostac to ok.


Kod podatkowy masz jeden na payslipie- 1100L to jest poprawny kod podatkowy. Wpisz sobie zarobki nza rok podatkowy w kalkulator https://listentotaxman.com/ i zobaczysz ile zaplaciles i czy rozni sie od tego z kalkulatora.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,