MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zwrot podatku na konto , kilka prostych pytań

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

numbaone1

Post #1 Ocena: 0

2016-10-10 12:42:09 (8 lat temu)

numbaone1

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2016

Skąd: London

Witam,
Czytałem forum i dowiedziałem się że można prosić o zwrot nadpłaconego podatku na konto.
Prosiłbym o jakieś wyjaśnienie tego jak to zrobić ? Wypełnia się rubryki w P60 i wysyła online ?
Mam jeszcze drugie pytanie , wróciłem z UK w lipcu (ostatni payslip tez mam z lipca) , i tak mam też napisać w P60 czy mogę śmiało wpisać że wróciłem np w październiku ?
Bardzo zależy mi na tym żeby HM nie wysyłało mi czeku na mój adres ponieważ wynajmowałem pokój no i czek mi przepadnie.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc , nakierowanie mnie jak to zrobić żeby było dobrze.
Pozdrawiam:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2016-10-10 22:25:38 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dlaczego chcesz podawac ze pracowales czy byles w UK do pazdziernika? Wiekszej znizki nie dostaniesz. Jak od kwietnia do lipca nie przekroczyles kwoty wolnej od podatku a zaliczki placiles od wyplat, to dostaniesz zwrot. Nie wyplacaja na konto, wysylaja czek na adres jaki im podasz we wniosku, czyli swoj w Polsce. Pojdziesz z czekiem do banku w Polsce i dluzej bedzie trwal przelew pieniedzy, ale dojda. Nie ty pierwszy bedziesz taki czek realizowal. Jak chcesz wiedziec jak dlugo, to bedzie w banku trwalo to podejdz i zapytaj w swoim banku o realizacje czeku z zza granicy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2016-10-10 22:43:33 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Moj syn pracowal przez miesiac w wakacje po czym wrocil do PL. Wypelnilem dla niego P85 i bylo tam pytanie w jaki sposob ma byc wyslany zwrot. Podalem dane swojego konta i zwrot podatku byl na koncie po okolo 2 tygodniach od wyslania dokumentow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

numbaone1

Post #4 Ocena: 0

2016-10-12 12:43:04 (8 lat temu)

numbaone1

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2016

Skąd: London

Dzięki za szybką odpowiedź.
Chodziło mi konkretnie o to czy mam napisać ze wróciłem w lipcu i nie będzie żadnego problemu, czy np w tym miesiącu :)
Chodziło mi o to tylko czy nie bedzie problemu że dopiero teraz staram się o taki zwrot.
Czyli powinienem po prostu wypełnic P85 online tak ? I tam wpisuje się numer angielskiego konta?
Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #5 Ocena: 0

2016-10-12 13:55:25 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Podaj dokladna date opuszczenia UK. Problemu nie bedzie bo dlaczego mialby byc. Mogles miec zamiar powrotu jeszcze w tym samym roku podatkowym ale zmieniles plany.

Wypelnij P85 on-line, wydrukuj, sprawdz dokladnie wszystko i wypelnij brakujace informacje, dolacz P45 lub ostatni payslip i wyslij na podany adres.

Nie wiem czy to wina mojej przegladarki, czy jakies wymagania dotyczace bezpieczenstwa danych, ale podczas wypelniania P85 na stronie nie bylo nigdzie mozliwosci podania danych konta do zwrotu. Dopiero po zakonczeniu wypelniania i zachowaniu dokumentu do druku zostaly dodane dodatkowe opcje.
Po wydrukowaniu po prostu recznie wypelnilem reszte danych.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 12-10-2016 13:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

numbaone1

Post #6 Ocena: 0

2016-10-12 20:57:29 (8 lat temu)

numbaone1

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2016

Skąd: London

Dzięki za wyjaśnienie :)
Nie da się tego całkowicie online załatwić ?
Widziałem że można założyć konto na gov.uk i złożyć online.
Próbował ktoś tego ?
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojta1

Post #7 Ocena: 0

2016-10-12 21:36:14 (8 lat temu)

wojta1

Posty: 202

Mężczyzna

Z nami od: 01-02-2009

online tylko self-employed

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

numbaone1

Post #8 Ocena: 0

2016-11-15 13:55:41 (7 lat temu)

numbaone1

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2016

Skąd: London

prosiłbym o lekkie wytłumaczenie co powinienem zaznaczyć w podanych polach ? pracowałem od 1 kwietnia tego roku do 4 lipca

pierwsze pytanie:

From the 6 April in the tax year you left the UK up to the date you left, were you resident in the UK?

drugie pytanie :

Were you a resident in the UK in the tax year before the tax year you left?
(domyślam się że NO ale wole się upewnić)

no i ostatnie pytanko :

How many days do you expect to spend in the UK between your date of leaving the UK and the following 5 April?

W Anglii przebywałem od 23 marca bodajże , u znajomych.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi objaśnił jak powinienem to prawidłowo wypełnić , do domyślam się co powinienem zaznaczyć , ale bardzo zależy mi na tym zwrocie i chciałbym go dostać na konto.

Ślicznie dziekuje z góry , pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #9 Ocena: +2

2016-11-15 15:45:19 (7 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

1. No
2. Zalezy czy przebywales w UK dluzej niz 6 miesiecy w roku podatkowym 2014/2015
3. Pytaja ile dni przewidujesz spedzic w UK w okresie od lipca 2016 do rozpoczecia kolejnego roku podatkowego (6 kwietnia 2017)

Na ostatniej, czwartej stronie P85 zaznaczasz, ze chcialbys otrzymac zwrot na konto bankowe i podajesz jego detale.

[ Ostatnio edytowany przez: violettaphotography 15-11-2016 15:52 ]

#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

numbaone1

Post #10 Ocena: 0

2016-11-24 22:50:31 (7 lat temu)

numbaone1

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2016

Skąd: London

Dziękuję Pani Wioletto , wszystko poszło.
Teraz jestem ciekaw kiedy i czy w ogóle przyjdą pieniążki na konto.
List wysłałem najprostszym listem ekonomicznym na podany adres. Mam nadzieje że dojdzie.
Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,