MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Council TAX - zapytanie??

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dns88

Post #1 Ocena: 0

2014-11-15 11:09:44 (9 lat temu)

dns88

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2014

Skąd: Hull

Witam, mam takie małe zapytanie, chodz szukałem odpowiedzi bo duzo tutaj jest tematow z tym zwiazanych to nie znalazłem, postanowiłem zalozyc nowy temat a wiec :

Sprawa wyglada tak ze miałem dom wynajety przez 2 lata, opłacane rachunki, Council tax i rent, po 2 latach wyprowadziłem sie, rachunki byly na kolege z ktorym mieszkałem, council tax na nas dwoje, i rent na pół płacilismy, oczywiscie po wyprowadzce mialem alternatywe tzn isc na pokoj do przyjaciół, wiec poszedłem, wczesniej byłem w council tax zrezygnowac z niego, pytali o powod to sciemniłem ze wracam do polski, zamieszkałem z moimi przyjaciołmi i mieszkam jakies 4-5 miesiecy, teraz sytuacja jest tego typu ze oni postarali sie o dziecko ale niechca juz tutaj mieszkac i chca zlozyc papiery na councilowskie mieszkanie, byli u prawnika i zapytali o jego rade, powiedzieli ze ja mieszkam na pokoju z nimi na czarno czyli ze nie jestem ani w agencji zgłoszony ani w councilu, on(prawnik) zas z kolei poradził im by mnie zgłosili bo wtedy szybciej dostana mieszkanie gdyz mamy dom w 3 - 2 beedroms, oni teraz chca bym sie zgłosił ze mieszkam z nimi, niby wszystko ok, ale jak ja sie zglosze gdzie rzekomo wrociłem do polski, do tego musze podac byly adres gdzie mieszkałem a jak podam adres domu gdzie mialem council placony, to moga sie doczepic ? dac kare czy cos do nadpłaty? czy moge na luzie isc i nic z tego nie bedzie ? prosze o odp bo nie wiem co robic..moge rowniez aplikacje przez internet wypełnic bo widzialem ze jest mozliwosc, ale tam rowniez trzeba podac stare adresy, gdzie , jak dlugo i od kogo...jak to teraz załątwic zeby to miało recę i nogi a bym nie mial problemów, z góry dziekuje za pomoc! :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

zealot

Post #2 Ocena: 0

2014-11-15 11:32:35 (9 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Żadnych kłopotów z tego powodu miał nie będziesz. Wcale też nie musiałeś ściemniać że wracasz do Polski. Mogłeś po prostu powiedzieć prawdę: że wyprowadzasz się z tego domu, twoja umowa najmu się skończyła i nie zamierzasz jej przedłużać.

Po wyprowadzce powinieneś był dostać ostateczny rachunek w którym powinno być napisane, czy masz lekką nadpłatę, niedopłatę czy na zero wyszedłeś z council taxem.

Teraz, gdy wprowadziłeś się do znajomych to pamiętaj że znajomi wcale nie mają obowiązku zgłaszać ciebie do council taxu. Ten podatek jest taki sam bez względu na to czy w domu mieszkają 2 osoby czy 6 osób. Council tax jest trochę niższy tylko w przypadku gdy w domu mieszka tylko jedna osoba.

Znajomi niech po prostu dodadzą cię do umowy najmu. Tyle że za zrobienie nowej umowy z reguły wszystkie agencje kasują jakąś opłatę + co nie które robią jeszcze dodatkowo credit check dla nowo dodanej osoby, płatny oczywiście.

[ Ostatnio edytowany przez: zealot 15-11-2014 11:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2014-11-15 11:49:20 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wziawszy pod uwage, ze autor watku nie jest rodzina znajomych, to zwyczajnie moze sie wyprowadzic, jak oni maja przeludnienie, a im jak brakuje pieniedzy na oplaty, to wystapic o housing benefit.

Ale rozumiem, ze oni zwyczajnie chca mieszkanie socjalne. Tyle, ze council moze to widziec dokladnie tak jak ja. To nie jest jedna rodzina, gdzie maja duzo dzieci i za malo miejsca. Oni zwyczajnie podnajmuja pokoj lokatorowi i moga to przestac robic, by miec wiecej miejsca.

Co do Council Tax jak wyzej. Niesamowite, ze zamiast odpowiedziec prawde na pytanie o powod wyprowadzki, to autor watku sklalal. To musi byc polski nawyk, sciemniac na wszelki wypadek, nawet jak nie ma takiej potrzeby.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ynop79

Post #4 Ocena: 0

2014-11-15 12:15:41 (9 lat temu)

ynop79

Posty: 634

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2013

Skąd: DOVER

ten prawnik to bajki opowiada

prosta sprawa:
kilku nie spokrewnionych ludzi mieszka po 3 w pokoju i nagle występuje o mieszkanie socjalne bo im ciasno i urzednicy odrazu znajdują im zastępcze

moze to przerysowane jest ale tak to wygląda

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dns88

Post #5 Ocena: 0

2014-11-15 14:28:51 (9 lat temu)

dns88

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2014

Skąd: Hull

Sek w tym ze to własnie oni chca nowe mieszkanie, najlepiej councilowskie, bo to tez mlodzi ludzie oraz sa tutaj od stycznia tego roku wiec nie do konca wiedza jakie zasady tu panuja, a ja bardzo chce przejac ten dom bo mi sie bardzo podoba nawet jak miałbym sam go opłacac to go nie zmienie, moi przyjaciele tez chca sie stad wyniesc bo pojawiła sie lekka bardzo delikatna wilgoc w domu co staralem sie im wytlumaczyc ze idzie temu zapobiec i to zrobiłem, zapobiegłem jej no ale niechca tego słuchac, niechca mnie słuchac, wola isc na nowe swoje a nie od agencji wiec mysla ze juz zaraz dostana mieszkanie od councilu oraz dofianansowania jakby byli najwazniejsi na swiecie( w goracej wodzie kąpani, głupio myslacy ludzie w tej chwili bo uwazają ze "im sie nalezy i juz" wiem typowe myslenie.."bo mi sie nalezy";) powod = dziecko w drodze + mlodzi niedowsiadczeni przyszli rodzice.... temu zasiegam waszej rady i opini bo wiem ze ludzie tutaj z dobrego serca mi poradza i szczerze powiedza co robic, niz isc do jakiegos prawnika i płacic 30 funtow za porade..takze lecimy do agencji i nowa umowe w ktorej ja bede widniał, o council tez zahaczymy bo potem jak oni pojda za te mysle pare miesiecy do roku moze nawet 1,5 bo wiem ze to nie jest tak hop siup z councilowskim mieszkaniem to ja juz bede tu i tu widniał i nie bede musiał biegac za tym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2014-11-15 14:34:34 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To niech znajomi dopisza Cie do umowy, Ty mozesz, ale nie musisz dopisac sie do council tax. Jak chcesz miec jakies potwierdzenie adresu, to warto.

A znajomi moga czekac latami na mieszkanie. SKoro dziecko dopiero w drodze, to nie beda mieli przeludnienia, bo chyba do 1 roku dziecko nie potrzebuje oddzielnej sypialni.

Mozesz sobie spokojnie tam mieszkac i nie przejmowac sie tym co robia znajomi.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2014-11-15 17:26:04 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Nie wiem gdzie mieszkają, ale w wielu miejscach ludzie czekają po kilka lat.
Było wpierony mieszkań na wschodzie londynu, ludzie dostawali po 6 miesiącach po przyjeździe, ani roboty, ani nic.

A mieszkania wydarli w nowych blokach.

Ale to było, tuż po olimpiadzie, gdy zostały bloki po imprezach.
A tak to widzę że albo czekają całymi latami, albo dostają takie rudery że szkoda gadać.
Grzyb?
he, tam to dopiero pieczarkarnia.

W zachodnim londynie przez kilka lat mieszkała rodzina 8 dzieci 1 pokój. We wschodnim, 6 dzieci, niektóre już w wieku 7 - 9 lat, 2 pokoje, no dość spore. Nie 2 bed, tylko 2 pokoje i kuchnia jak szafa.
Chyba w końcu dostali to mieszkanie... po 7 czy 8 latach bo mi się kontakt z nimi urwał, a wspominali że sa na dobrej drodze.

Ale jak się tym twoim uda to gratuluje, zdarza się.

Tak jak ci Richmond radzi, dopisz się do TAx, nawet do umowy jak chcesz i po sprawie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

dns88

Post #8 Ocena: 0

2014-11-15 18:03:57 (9 lat temu)

dns88

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2014

Skąd: Hull

ok dziekuje bardzo za pomoc :) temat w takim razie do zamkniecia, nie mam wiecej pytan :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Karola1993

Post #9 Ocena: 0

2017-07-14 10:06:02 (7 lat temu)

Karola1993

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 14-07-2017

Skąd: Alembiroud

Mam pytanie mój partner chce wyjechać z Londynu chce zrezygnować z council tax jak to szybko zrobić ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2017-07-14 10:36:21 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nalezy skontaktowac sie z lokalnym urzedem i zglosic wyprowadzke z lokalu. Urzad wysle wyrownanie, niech partner zalatwi sobie przekierowanie poczty albo niech ktos odbierze za niego ewentualna korespondencje.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,