MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Podatek od przelewu pieniedzy z konta PL na konto UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

rafi86

Post #1 Ocena: 0

2016-04-26 09:33:28 (8 lat temu)

rafi86

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2013

Skąd: Yorkshire

Wiec tak.
Darowizna jest nieopodatkowana jezeli zostanie wydana na nieruchomosc lub zakup czegos w Polsce.
Jezeli zostanie przeznaczona np. na zakup nieruchomosci za granica to niestety trzeba zaplacic podatek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2016-04-26 09:48:07 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

No prosze, nowa teoria. Jak tu ufac temu internetowi ;-) Wskaz prosze przepis prawny podpierajacy te nowosc.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2016-04-26 09:48:19 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Z własnego doświadczenia.

Nie wiem jak jest z dziadkami, ale żona dostała darowiznę od ojca i siostry w zeszłym roku i jedyne co musiała zrobic to wypełnić deklaracje w US w miejscu zamieszkania. Darowizna musiała byc zrealizowana przelewem. Jej był w złotówkach w polskim banku. Nie zapłaciła żadnego podatku, ale w deklaracji musiala byc uwzględniona tylko ona. Ja, jako małżonek podatek od połowy darowizny juz bym musiał odprowadzić. Oczywiście nie było takiej potrzeby, a nawet czułem sie bardziej komfortowo, ze z darowizny zostałem wykluczony. Potraktowaliśmy to jako indywidualny wkład zony, którego polowe splacam na jej konto w ratach.

W UK bank nie zainteresował sie wysokim przelewem wcale. Ponieważ było to na poczet depozytu na mieszkanie prawnicy wysłali list do rodziny zony z prośba o potwierdzenie, ze były to ich pieniadze i jest to bezwarunkowy prezent.

Tak jak napisała Richmond, gdyby przelew był zrealizowany 4 mce wczesniej, obyłoby sie bez listów i uznano by środki jako oszczędności własne. Przy zakupie mieszkania bank wymagał wyciągów z konta z ostatnich 3 mcy. Z większych operacji w tym okresie należało sie wytłumaczyć. Nic strasznego, tylko oświadczenie przekazującego darowiznę i wszystko gra.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 26-04-2016 09:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #4 Ocena: 0

2016-04-26 09:50:03 (8 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Bedzie wydana na remont domu w UK/ zakup auta w UK.

Ja nie mam NIPu w Polsce, przeprowadzilam sie do UK zaraz po maturze i nigdy w Polsce nie pracowalam. Czy to ma znaczenie, jak mialabym zaplacic ten podatek (jesli jakis jest)?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafi86

Post #5 Ocena: 0

2016-04-26 10:05:31 (8 lat temu)

rafi86

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2013

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2016-04-26 09:48:07, Richmond napisał(a):
No prosze, nowa teoria. Jak tu ufac temu internetowi ;-) Wskaz prosze przepis prawny podpierajacy te nowosc.


Ogarnialem ten temat pare miesiecy temu bo znajoma pytala. Jezeli nic sie od tego czasu nie zmienilo to jestem pewny ze tak jest.

Tak na szybko znalazlem.
Ustawa od zwolnienia z podatku od darowizn ma zapis:

blablabla...podatkowi od spadków i darowizn, zwanemu dalej „podatkiem”, podlega nabycie przez osoby fizyczne własności rzeczy znajdujących się na terytorium lub praw majątkowych wykonywanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, tytułem darowizny.

Z tego wynika ze zwolnienie obowiazuje tylko na zakupy w Polsce a nie za granica.

Nie chce mi sie szukac ale spedzilem nad tym dlugiiii czas czytajac rozne tematy, ustawy itd.
Jak bede mial czas to poszukam.

[ Ostatnio edytowany przez: rafi86 26-04-2016 10:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2016-04-26 10:05:38 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

"1 września 2011 r. zniesiony został obowiązek posiadania NIP dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej i nie są płatnikami składek ubezpieczeniowych. Ma to usprawnić i uprościć system ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. (...)osoby, które są zwolnione z posiadania NIP, zostaną zidentyfikowane według numeru PESEL."

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/1254/nip-nie-dla-wszystkich-obowiazkowy
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2016-04-26 10:10:04 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2016-04-26 10:05:31, rafi86 napisał(a):
Ogarnialem ten temat pare miesiecy temu bo znajoma pytala. Jezeli nic sie od tego czasu nie zmienilo to jestem pewny ze tak jest.

Tak na szybko znalazlem.
Ustawa od zwolnienia z podatku od darowizn ma zapis:

blablabla...podatkowi od spadków i darowizn, zwanemu dalej „podatkiem”, podlega nabycie przez osoby fizyczne własności rzeczy znajdujących się na terytorium lub praw majątkowych wykonywanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, tytułem darowizny.

Z tego wynika ze zwolnienie obowiazuje tylko na zakupy w Polsce a nie za granica.

Nie chce mi sie szukac ale spedzilem nad tym dlugiiii czas czytajac rozne tematy, ustawy itd.
Jak bede mial czas to poszukam.

30 sekund w Google:
http://www.infor.pl/prawo/darowizny/podatek-od-darowizn/80295,Kiedy-najblizsza-rodzina-nie-zaplaci-podatku-od-darowizny.html

Jakie są warunku uzyskania zupełnego zwolnienia:

Obdarowani, należący do grupy zerowej, muszą w celu uzyskania ulgi :
-zgłosić nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego. Zgłoszenia należy dokonać na formularzu SDZ2.

-W przypadku uzyskania w ramach darowizny określonej kwoty pieniędzy – posiadać dowód dokonania przez darczyńcę przelewu z rachunku bankowego, SKO, lub przekazu pocztowego.

Czy zwolnienie ma jakieś ograniczenia ?

Nie, zwolnienie dla najbliższej rodziny nie jest limitowane w żaden sposób. W szczególności:

-nie ma limitu kwotowego dla darowizny zwolnionej od podatku
-nie ma żadnych warunków dotyczących zbycia jak i dalszej darowizny otrzymanych przedmiotów

We fragmencie, na ktory sie powolujesz, chodzi o to, ze te przepisy dotycza majatku i praw majatkowych na terenie PL. W sensie, nie na terenie innego kraju. Nie ograniczaja tego, co zrobisz z przekazanymi pieniedzmi.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #8 Ocena: 0

2016-04-26 10:28:37 (8 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

A czy formularz SDZ2 trzeba zlozyc osobiscie?
Nie wybieram sie do Polski conajmniej do Bozego Narodzenia, chyba od jakiegos czasu jest tak ze teraz jest 6 miesiecy na zgloszenie z tego co udalo mi sie wyczytac ale mimo wszystko to nie jest wystarczajaco dlugo.
Mozna poczta/ mailowo/ przez kogos?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafi86

Post #9 Ocena: 0

2016-04-26 10:30:30 (8 lat temu)

rafi86

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2013

Skąd: Yorkshire

Cytat:

We fragmencie, na ktory sie powolujesz, chodzi o to, ze te przepisy dotycza majatku i praw majatkowych na terenie PL. W sensie, nie na terenie innego kraju. Nie ograniczaja tego, co zrobisz z przekazanymi pieniedzmi.


Ale to sa wlasnie przepisy o zwolnieniu z podatku od darowizny.
Innego przepisu o zwolnieniu z darowizny nie ma.
Wiec innego zwolnienia nie ma.
Z tych przepisow wynika tez, ze otrzymane pieniadze trzeba wydac w przeciagu chyba 6 miesiecy.
Jeszcze poszukam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2016-04-26 10:40:37 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musisz popracowac nad czytaniem ze zrozumieniem i interpretacja przepisow. Nie pisze tego zlosliwie, ale tworzysz wlasne teorie na temat przepisow, ktore weszly w zycie lata temu. Nawet w cytowanym tekscie masz podkreslone, ze nie ma ograniczen co zrobisz z przekazanymi srodkami.

Cytat:

2016-04-26 10:28:37, Marta2509 napisał(a):
A czy formularz SDZ2 trzeba zlozyc osobiscie?
Nie wybieram sie do Polski conajmniej do Bozego Narodzenia, chyba od jakiegos czasu jest tak ze teraz jest 6 miesiecy na zgloszenie z tego co udalo mi sie wyczytac ale mimo wszystko to nie jest wystarczajaco dlugo.
Mozna poczta/ mailowo/ przez kogos?

Mozesz wyslac poczta albo wypelnic, podpisac odeslac do kogos z rodziny i poprosic, zeby zlozyl w US i dali mu pieczatke przyjecia na kopii.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,