MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zwrot nadplaconego podatku i zmiana kodu podatkowego.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

clockwork_orang

Post #1 Ocena: 0

2012-01-20 18:00:56 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

heh, spanikowalem - dzis dostalem zwrot nadplaconego podatku wraz z nowym kodem... :-D

wychodzi, ze to nie urzad winny a firma dzialaca w trybie 'miesiecznym' 8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #2 Ocena: 0

2012-01-20 19:09:17 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2012-01-19 14:10:26, MamaOli napisał(a):
Tylko tu kolejny problem bo przelozony dzwoni od tygodnia i jakos nie moze sie dodzwonic;) nie ma podobno czasu.


Odpowiem na to z punktu widzenia pracodawcy.
Za kazdym razem, kiedy dzwonie do HMRC, to krew mnie zalewa, bo czekam najpierw godzine lub dluzej na polaczenie,a potem jestem kilka razy przekierowana, bo akurat te osoby, z ktorymi rozmawiam nie sa w stanie mi udzielic informacji... a na koniec w polowie przypadkow dowiaduje sie, ze nikt mi tej informacji jako osobie trzeciej nie udzieli i ze mam czekac na korespondencje z HMRC.
Czyli ogolnie koszmar - zalezy kto akurat podniesie sluchawke, z jednymi mozna sie normalnie dogadac, z innymi nie. Cala zabawa z reguly trwa 2 godziny, wiec nie dziwie sie, ze pracodawca twojego partnera nie ma czasu - tym bardziej, ze takie dzialanie jest tylko i wylacznie dobra wola pracodawcy.

Dodam jeszcze, ze pracodawca nie wylicza wysokosci podatku, wiec nie od niego zalezy, kiedy i jaki zwrot twoj partner dostanie. Podczas robienia wyplat, podatek jest automatycznie wyliczany przez system i pracodawca nie ma mozliwosci, zeby cokolowiek z tym kombinowac - jesli ma komus zaplacic zwrot, to musi to zrobic, wszystko jest widoczne na payslipie. Nie win wiec firmy partnera, bo oni nie maja na to wplywu.
Pisalas wczesniej, ze teraz placi mniej podatku - moze rzeczywiscie w tym jest zwrot? Taka wersja brzmi jak najbardziej logicznie.

Sorry, ze przynudzilam, ale moze troche ci sie rozjasni, na jakich zasadach to dziala.
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MamaOli

Post #3 Ocena: 0

2012-01-20 20:48:21 (12 lat temu)

MamaOli

Posty: 73

Kobieta

Z nami od: 12-01-2012

Skąd: londyn

Dziekuje za odpowiedz, we srode jestem umowiona z ksiegowa i bedziemy liczyc wszystko.
Dwie godziny mowisz? hmmm.... to jakiej chore, ja chodze bezposrednio do hmrc ( mam 5 min od siebie), a na dodatek mam darmowy telefon;) lacze sie w ciagu 1,2 min i zalatwiam wszystko bardzo szybko. Rozmowa nigdy nie trwala dluzej ( zaznacze ze prosze o polskiego tlumacza) niz 15 min.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #4 Ocena: 0

2012-01-21 00:49:38 (12 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

chyba masz jakis specjalny numer do nich...
pol godziny czekania to zwykle minimum.

po co chcesz wszystko teraz liczyc? takie rzeczy najlatwiej policzyc w kwietniu jak dostaniesz ostatni payslip za 2011/12 lub P60. jak ksiegowa nie mogla wyliczyc w czasie pierwszej wizyty to kiepsko to widze przy kolejnej... ;-)
ja dalej nie wiem nic z tego co wczesniej napisalas, bo brakowalo tam kwoty podatku pobranego przez druga firme wiec nic sie nie da policzyc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MamaOli

Post #5 Ocena: 0

2012-01-21 09:40:50 (12 lat temu)

MamaOli

Posty: 73

Kobieta

Z nami od: 12-01-2012

Skąd: londyn

rrrr mowie serio z tymi telefonami, w hmrc maja darmowe telefony i nigdy nie czekalam, moze mialam jakies szczescie;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #6 Ocena: 0

2012-01-21 14:45:13 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2012-01-20 20:48:21, MamaOli napisał(a):
Dwie godziny mowisz? hmmm.... to jakiej chore, ja chodze bezposrednio do hmrc ( mam 5 min od siebie), a na dodatek mam darmowy telefon;) lacze sie w ciagu 1,2 min i zalatwiam wszystko bardzo szybko. Rozmowa nigdy nie trwala dluzej ( zaznacze ze prosze o polskiego tlumacza) niz 15 min.


Numer telefonu do HMRC dla pracodawcow jest inny, niz dla osob indywidualnych.... Jest na ich stronie internetowej - zadzwon z ciekawosci, to zobaczysz o czym mowie.

Co do chodzenia do HMRC to chyba nie oczekujesz, ze pracodawca bedzie osobiscie chodzil w sprawie kogos, kto sam powinien sobie takie sprawy zalatwic. Poza tym, naprawde wielu pracownikow HMRC nie udziela zadnych odpowiedzi osobom trzecim, nawet pracodawcy.

Zasada jest taka: dana osoba indywidualna dzowni do HMRC, omawia swoja sytuacje, w ciagu 24 godzin od rozmowy HMRC kontaktuje sie z pracodawca i wysyla instrukcje. Pracodawca ma natychmiastowo sie do nich zastosowac. I tyle. Jesli pracodawca twojego partnera zmienil kod podatkowy, to wykonali wszystko, co do nich nalezalo.
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MamaOli

Post #7 Ocena: 0

2012-01-21 17:24:42 (12 lat temu)

MamaOli

Posty: 73

Kobieta

Z nami od: 12-01-2012

Skąd: londyn

Nie majac co robic i z ciekawosci policzylam sobie wszystkie payslipy i od kwietnia do 18 stycznia (tydz 42) wychodzi ze maz ma:
Total gross 10237Ł, tax paid 1791Ł. Wrzucilam to w jakis kalkulator podatkowy i wychodzi ze bedzie spory zwrocik;)chyba ze sie myle;(
Oczywiscie wiem ze to jeszcze nie koniec roku podatkowego ale pomarzyc zawsze mozna;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mala24

Post #8 Ocena: 0

2012-01-21 18:08:36 (12 lat temu)

mala24

Posty: 1415

Kobieta

Z nami od: 12-01-2009

Skąd: uk

W kalkulatorach mi tez wychodzi ,ze mam zwrot a jak do nich poszlam to powiedzieli,ze jest ok i wszystko normalnie placilam.Moze kiedys sie im przypomni o mnie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #9 Ocena: 0

2012-01-23 23:09:26 (12 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

Cytat:

2012-01-21 17:24:42, MamaOli napisał(a):
Nie majac co robic i z ciekawosci policzylam sobie wszystkie payslipy i od kwietnia do 18 stycznia (tydz 42) wychodzi ze maz ma:
Total gross 10237Ł, tax paid 1791Ł. Wrzucilam to w jakis kalkulator podatkowy i wychodzi ze bedzie spory zwrocik;)chyba ze sie myle;(
Oczywiscie wiem ze to jeszcze nie koniec roku podatkowego ale pomarzyc zawsze mozna;)


jak pracodawca nie wyrowna do konca roku podatkowego to po 5 kwietnia mozesz sie ubiegac o zwrot nadplaconego podatku.

co do kalkulatorow to z reguly dzialaja dobrze i roznica pomiedzy rzeczywistym podatkiem, a tym z kalkulatora to zwykle tylko kilka pensow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mala24

Post #10 Ocena: 0

2012-01-23 23:21:31 (12 lat temu)

mala24

Posty: 1415

Kobieta

Z nami od: 12-01-2009

Skąd: uk

No ja wiem ,ze dzialaja ok bo wylicza mi dobrze ale ta roznica u mnie to 260 funtow a oni mowia ze nic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,