MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Praca w Anglii a oszczędności w Polsce

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2009-11-18 09:24:59 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2009-11-18 09:31:18 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

http://finanse.wnp.pl/mf-zyski-do-2-5-zl-z-lokat-jednodniowych-sa-zwolnione-z-podatku,94311_1_0_0.html

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/371460,ministerstwo_finansow_nie_trzeba_placic_pit_od_jednodniowych_lokat.html

"Otrzymaliśmy właśnie odpowiedź Ministerstwa Finansów dotyczącą rozliczenia PIT od odsetek z lokat bankowych. Wynika z niej, że podatnik nie musi samodzielnie rozliczyć podatku z takiej lokaty, jeśli bank stosując codzienną kapitalizacje odsetek i odpowiednie zasady zaokrąglania podatków, nie pobrał podatku od takiego zysku.

Z odpowiedzi resortu wynika, że zgodnie z art. 30a ust. 1 pkt 3 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.) od uzyskanych przychodów z odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, prowadzonych przez podmiot uprawniony na podstawie odrębnych przepisów, z wyjątkiem środków pieniężnych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą, pobiera się 19-proc. zryczałtowany podatek dochodowy.

Dochodów (przychodów) tych nie łączy się z dochodami opodatkowanymi według skali PIT. Zatem, z istoty zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych wynika, że należny podatek jest płatny każdorazowo jako wykonanie powstałego zobowiązania podatkowego.

Z kolei płatnicy (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i ich jednostki organizacyjne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej) są zobowiązani pobierać zryczałtowany podatek dochodowy od dokonywanych wypłat (świadczeń) lub stawianych do dyspozycji podatnika pieniędzy lub wartości pieniężnych m.in. z tytułu przychodów z odsetek od lokat bankowych.

Obliczając i pobierając zryczałtowany podatek dochodowy płatnik jest zobligowany do stosowania zasad zaokrąglania należności podatkowych wynikających z przepisów Ordynacji podatkowej. Zgodnie z tymi zasadami podstawy opodatkowania, kwoty podatków, odsetki za zwłokę, opłaty prolongacyjne, oprocentowanie nadpłat oraz wynagrodzenia przysługujące płatnikom lub inkasentom zaokrągla się do pełnych złotych w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, a końcówki kwot wynoszące 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych.

W konsekwencji, gdy kwota obliczonego podatku od przychodu z tytułu odsetek od środków ulokowanych na lokacie bankowej jest niższa niż 50 groszy, płatnik (np. bank) - zgodnie z zasadami zaokrąglania nie jest zobowiązany do pobrania tego podatku (podatek nie występuje).

W takim przypadku art. 45 ust. 3b ustawy o PIT, zgodnie z którym w zeznaniu rocznym wykazuje się należny podatek dochodowy, jeżeli podatek ten nie został pobrany przez płatnika, nie ma zastosowania.Z wyjaśnienia MF wynika więc, że podatnik nie wykaże podatku z odsetek od lokat bankowych, jeśli bank podatku nie pobrał.

WAŻNE
Na lokatach anty-Belkowych podatnicy zarabiają na odsetkach i nie muszą od tego zysku płacić podatku. A wszystko dzięki odpowiedniemu naliczaniu odsetek."
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2009-11-18 09:44:33 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2009-11-18 10:33:58 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2009-11-18 13:16:59 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

megido13

Post #6 Ocena: 0

2017-04-27 22:32:16 (7 lat temu)

megido13

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 27-04-2017

Skąd: London

Witam,
Od świeze troche temat lokat w Polsce tzn. chce taką otworzyć w Polsce i jest jedno okienko czy jestem rezydentem podatkowym w Polsce. Rezydentem jestem w UK czy zaznaczenie ze jestem polskim może mieć jakieś konsekwencje w przyszłości czy to jest tylko taka formalność dla banku? Dzieki
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2017-04-27 22:42:48 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak jestes rezydentem w Polsce, to tam placisz podatki. Jak nie jestes, to byc moze nie odejma Ci podatku automatycznie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #8 Ocena: 0

2017-04-27 22:44:05 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Zapytaj lub poczytaj regulamin konkretnej lokaty kim jest wg tego banku rezydent. Teraz jak chcesz doładować komuś telefon przez PL konto, też jest pole, które należy zaznaczyć, że jest się/bądź zasila się konto telefonu rezydenta RP. Jak dzwoniłem i pytałem co to oznacza, zapytano mnie, czy mam adres pod, którym przebywam w PL. Powiedziałem, że mam, a że czy to adres mój, mamy, kolegi, kochanki już ich nie interesowało.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,