MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Do kiedy trzeba rozliczyc sie z fiskusem angielskim

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Rrrr

Post #1 Ocena: 0

2009-02-19 19:54:19 (15 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

nie bylo sie z czego rozliczac bo pracowales na zasadzie PAYE.
ale jak pracowales ponizej 2 miesiecy to pewnie zaplaciles za duzo podatku wiec mozesz sie starac o zwrot nadplaty.

a skomplikowana struktura dochodu to moze byc np jak ktos ma dochody zarowno tutaj jak i za granica, albo oprocz normalnych dochodow dostaje dywidendy za udzialy w jakiejs firmie, i inne takie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jasio76

Post #2 Ocena: 0

2009-02-19 20:31:47 (15 lat temu)

jasio76

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 18-02-2009

Jeśli pod "skomplikowaną strukturę dochodu" podpada sytuacja np. taka że pracowałem w UK przez powiedzmy dwa miesiące i jednocześnie byłem zatrudniony w Polsce (bo tak było) to wygląda na to, że jednak źle zrobiłem.

Sytuacja była taka, że w UK pracowałem dla agencji jako ładowacz, monter pudełek i operator taśmy do produkcji koszulek z nalepkami a równoczesnie w Polsce byłem zatrudniony jako informatyk od baz danych.
Jednak premier Marcinkiewicz podpisał umowę Polski z UK o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Zgodnie z tą umową rozliczając się w Polsce ujawniłem dochody z UK i zastosowałem wyższą stawkę opodatkowania czyli progresję tylko od dochodu polskiego. Wyszło więc, że na podstawie tej umowy zapłaciłem w Polsce wyższy podatek od polskiego dochodu.
Natomiast jeśli chodzi o dochód w UK to niestety nie stosowałem żadnych niezwykłych procedur opodatkowania brytyjskiego dochodu - podatek obliczała i odprowadzała agencja pracy.
Jeśli wyjdzie na to, że na skutek posiadania dochodu w Polsce musiałem się rozliczać w UK to będzie nieprzyjemnie.
Agencja wiedziała, że jestem równocześnie zatrudniony w Polsce bo przy wypełnianiu formularzy zdaje się musiałem to uwzględnić.
Niedobrze cholera, niedobrze.
Te podatki człowieka wykańczają. A jak już przychodzi się rozliczać w dwóch krajach naraz to można wszystkie włosy stracić co na głowie rosną.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jasio76

Post #3 Ocena: 0

2009-02-19 20:33:54 (15 lat temu)

jasio76

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 18-02-2009

Myślę jednak, że gdybym gdzieś naruszył brytyjskie przepisy to chyba jakoś daliby znać. To wszystko działo się w maju i czerwcu 2007 roku. Potem musiałem wracać do kraju.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #4 Ocena: 0

2009-02-19 20:39:36 (15 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

Ale w Polsce byles zatrudniony jako polski podatnik, nie rozliczasz sie z tego w UK. Wykazujesz za to angielskie dochody w Polsce w celu ustalenia progu podatkowego.
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

jasio76

Post #5 Ocena: 0

2009-02-19 20:49:35 (15 lat temu)

jasio76

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 18-02-2009

Cytat:

2009-02-19 20:39:36, stokesay napisał(a):
Ale w Polsce byles zatrudniony jako polski podatnik, nie rozliczasz sie z tego w UK. Wykazujesz za to angielskie dochody w Polsce w celu ustalenia progu podatkowego.


Rzeczywiście też mi się tak wydaje - umowa Marcinkiewicza nie przewidywała tego, żeby polski podatnik mający rezydencję podatkową w Polsce musiał rozliczać polski dochód przed brytyjskim urzędem.
Natomiast teraz uświadomiłem sobie dlaczego zdarli ze mnie tyle podatku. Mając wielu kolegów zatrudnionych w tej samej agencji oglądałem ich pay slip-y i porównywałem z własnym.
I okazywało się, że ze mnie zdzierali na podatek przeciętnie 30-33% procent płacy natomiast z innych kolegów, którzy nie byli zatrudnieni w Polsce a pracowali jedynie w UK zdzierali przeciętnie 20-25% płacy.
To być może przez to, że ujawniłem agencji swoje polskie zatrudnienie. Ale nie chciałem im tam łgać przy wypełnianiu ankiet i formularzy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #6 Ocena: 0

2009-02-19 20:51:26 (15 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

Chyba jednak placiles wiecej tylko i wylacznie z racji tax code BR...
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

Rrrr

Post #7 Ocena: 0

2009-02-19 20:51:27 (15 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

Cytat:

2009-02-19 20:31:47, jasio76 napisał(a):
Jeśli pod "skomplikowaną strukturę dochodu" podpada sytuacja np. taka że pracowałem w UK przez powiedzmy dwa miesiące i jednocześnie byłem zatrudniony w Polsce (bo tak było) to wygląda na to, że jednak źle zrobiłem.



nie podpada. to sie odnosi tylko do tutejszych rezydentow.
miales normalna prace z normalna struktura dochodow - mozesz spac spokojnie, nikt Cie nie bedzie scigac bo nie ma za co.

ale zainteresuj sie tym nadplaconym podatkiem - nie ma sensu zostawiac tej kasy krolowej.

;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jasio76

Post #8 Ocena: 0

2009-02-19 20:56:30 (15 lat temu)

jasio76

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 18-02-2009

Bardzo dziękuję wszystkim - dobrzy z was ludzie i życzę Wam powodzenia i w Polsce i w UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #9 Ocena: 0

2009-02-19 21:05:33 (15 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

Cytat:

2009-02-19 20:49:35, jasio76 napisał(a):
Mając wielu kolegów zatrudnionych w tej samej agencji oglądałem ich pay slip-y i porównywałem z własnym.
I okazywało się, że ze mnie zdzierali na podatek przeciętnie 30-33% procent płacy natomiast z innych kolegów, którzy nie byli zatrudnieni w Polsce a pracowali jedynie w UK zdzierali przeciętnie 20-25% płacy.
To być może przez to, że ujawniłem agencji swoje polskie zatrudnienie. Ale nie chciałem im tam łgać przy wypełnianiu ankiet i formularzy.


Ale Twoje zatrudnienie w Polsce nie ma zadnego wplywu na podatek jaki placisz poprzez PAYE. pewnie miales zly tax code.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jasio76

Post #10 Ocena: 0

2009-02-19 21:23:16 (15 lat temu)

jasio76

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 18-02-2009

Cytat:

2009-02-19 21:05:33, Rrrr napisał(a):
Cytat:

2009-02-19 20:49:35, jasio76 napisał(a):
Mając wielu kolegów zatrudnionych w tej samej agencji oglądałem ich pay slip-y i porównywałem z własnym.
I okazywało się, że ze mnie zdzierali na podatek przeciętnie 30-33% procent płacy natomiast z innych kolegów, którzy nie byli zatrudnieni w Polsce a pracowali jedynie w UK zdzierali przeciętnie 20-25% płacy.
To być może przez to, że ujawniłem agencji swoje polskie zatrudnienie. Ale nie chciałem im tam łgać przy wypełnianiu ankiet i formularzy.


Ale Twoje zatrudnienie w Polsce nie ma zadnego wplywu na podatek jaki placisz poprzez PAYE. pewnie miales zly tax code.


Być może tak - nie znam się dobrze na brytyjskim systemie podatkowym. Pewnie gdybym został w UK na dłużej na co się zanosiło to orientowałbym się nieco lepiej.

Najbardziej obawiam się sytuacji gdy coś przeskrobię i wobec urzędu podatkowego RP ,i wobec urzędu podatkowego Jego Królewskiej Mości. Wtedy zaczną mnie ścigać i policjanci Jego Królewskiej Wysokości, i policjanci RP.
Jedyne co pozostaje - wiać w Bieszczady, gdzie wciąż wilki napadają na zagrody i dzika przyroda.... Tam mnie może nie namierzą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,