MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Do kiedy trzeba rozliczyc sie z fiskusem angielskim

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Rrrr

Post #1 Ocena: 0

2008-01-23 19:55 (16 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

CAPS CI SIE ZEPSUL.

skoro to idzie na fundusz emerytalny to nie jest Twoj dochod.
jak wyjezdzasz do Polski, to mozesz wyslac list do HMRC z prosba o zwrot nadplaconego podatku zanim stad wyjedziesz - zaznaczajac ze wracasz do Polski i juz tu nie bedziesz pracowal. ale - w zaleznosci od urzednika, ktory to dostanie mozesz tego zwrotu nie dostac dopoki nie uplynie rok podatkowy, czyli w kwietniu...
na ubieganie sie o zwrot masz 6 lat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malena

Post #2 Ocena: 0

2008-01-23 20:20 (16 lat temu)

malena

Posty: 31

Kobieta

Z nami od: 26-08-2007

Skąd: cheadle,stoke on trent

Cytat:

2008-01-22 11:18, vitek napisał(a):
Richmond nawet jak miał 522L to i tak należy mu się zwrot tego co zapłacił skoro tylko 2 mce pracował to raczej nie przekroczył Ł5,220
[/QUOTE
a czy mi sie nalezy zwrot,jesli pracujac przez caly rok niezarobilam 5.220

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #3 Ocena: 0

2008-01-23 20:33 (16 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

jesli zaplacilas od tego podatek to tak

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malena

Post #4 Ocena: 0

2008-01-23 20:47 (16 lat temu)

malena

Posty: 31

Kobieta

Z nami od: 26-08-2007

Skąd: cheadle,stoke on trent

dzieki nie duzo to nie duzo ale place

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iloclaude

Post #5 Ocena: 0

2008-02-05 19:45:54 (16 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

A moze ktos sie orientuje, czy w UK istnieje mozliwosc odciagniecia od podatku kosztow wydanych na dojazd do pracy (paliwo, autobusy itp)? W sumie fajnie by btlo wiedziec :-P
Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #6 Ocena: 0

2008-02-06 22:31:32 (16 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

jak masz wlasna firme to jak najbardziej, jak jestes zatrudniony na zasadzie PAYE to zapomnij.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dave__

Post #7 Ocena: 0

2008-12-10 20:45:04 (15 lat temu)

dave__

Posty: 47

Mężczyzna

Z nami od: 24-05-2008

Skąd: papa

Strasznie Wam dziękuję za ten wątek, wywołany parę dni temu (i tak już pewnie będzie co roku:), pozdrawiam!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jasio76

Post #8 Ocena: 0

2009-02-18 22:46:10 (15 lat temu)

jasio76

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 18-02-2009

Mam taki problem.
Jest wyraźnie napisane, że:

Deklarację podatkową w brytyjskim urzędzie skarbowym (HM Revenue and Customs) składają:

* przede wszystkim osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, a ponadto ci, którzy:
* są dyrektorami spółek
* otrzymują dochody z nieruchomości
* uzyskują dochody opodatkowane w skali 40 procent (w roku podatkowym 2006/2007 powyżej 39,826 funtów)
* mają inną, skomplikowaną strukturę dochodów (w razie wątpliwości dowiedz się w urzędzie skarbowym lub zapytaj swojego księgowego)."


Pracowałem w UK mniej niż dwa miesiące. Moim pracodawcą była agencja pośrednictwa pracy, która wynajmowała nie różnym przedsiębiorstwom i po zrealizowaniu zleceń wypłacała mi tygodniówki przysyłając pay slip wraz z załączonym czekiem.
Oczywiście moja płaca była opodatkowana zarówno podatekiem odciąganym przez mojego pracodawcę jak i świadczeniem socjalnym. Jest to wszystko na kolejnycg pay slip-ach.

Więc reasumując mogę stwierdzić, że:
1. nie byłem przedsiębiorcą (a pracownikiem najemnym mojej agencji-pośredniaka)
2. nie miałem dochodu z nieruchomości
3. nie byłem dyrektorem spółki
4. moje dochody nie podpadają pod 40% próg.

Wygląda na to, że nie muszę się indywidualnie rozliczać.
Jednak moje wątpliwości budzi sformułowanie:
"ludzie o innej, skomplikowanej strukturze dochodu".

Co to znaczy "inna, skomplikowana struktura dochodu"?

Inni moi koledzy, któzy pracowali w tej agencji twierdzili że nie rozliczali się indywidualnie, a jedynie starali się o zwrot nadpłaconego podatku.

I teraz już sam nie wiem czy to dobrze, że się nie rozliczałem czy to źle?

Czy będąc pracownikiem agencji pośrednictwa pracy można uznać moją strukturę dochodu za "inną i skomplikowaną"?



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #9 Ocena: 0

2009-02-19 05:37:51 (15 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

Cytat:

2009-02-18 22:46:10, jasio76 napisał(a):

Czy będąc pracownikiem agencji pośrednictwa pracy można uznać moją strukturę dochodu za "inną i skomplikowaną"?


Nie, nie ma nic w tym skomplikowanego ze przepracowales dwa miesiace w roku podatkowym ani ze przepracowales ten okres przez agencje.
Jesli pracowales w UK tylko te dwa miesiace, mozliwe ze mozesz odzyskac zaplacony podatek (jesli jeszcze tego nie robiles), tak jak Twoi koledzy.
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

jasio76

Post #10 Ocena: 0

2009-02-19 11:27:50 (15 lat temu)

jasio76

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 18-02-2009

Dziękuję Stokesayowi za odpowiedź.
Nie zrozumcie mnie źle - po prostu to sformułowanie "inna, skomplikowana struktura dochodu" wydało mi się dosyć zdradliwe i niepokojące.

Pomyślałem, że może pod to podpadam. Agencja pośrednictwa wynajmowała mnie raz przedsiębiorstwu zajmującemu się wytwarzaniem plakatów i opakowań kartonowych, innym razem przedsiębiorstwu zajmującemu się rozładunkiem tirów z piwem, a jeszcze innym razem firmie wytwarzającej koszulki z nadrukami i napisami.

Na pay slipach agencja pośrednictwa występowała jako główny płatnik, ale pod spodem były wyszczególnione te kolejne firmy w których pracowałem i płaca była skomasowana od tych kolejnych firm - tak że dostawałem czek na łączną płacę - sumę honorariów od wszystkich kolejnych firm do których agencja mnie posłała.

I zaniepokoiłem się, że taka struktura dochodu może być uznana za "skomplikowaną".

Jak wyjeżdźałem do Polski to pani z agencji powiedziała, że przyśle mi na stary adres formularz rozliczeniowy- jednak jak zadzwoniłem do swojego dawnego mieszkania w kilka miesięcy później (byłem wtedy w Polsce) to okazało się, że nic nie przyszło.
Dziwne. Do agencji dodzwonić mi się nie udało - wygląda na to że oni nie przesłali mi formularza rozliczeniowego (wiedzieli że wyjechałem z UK do Polski) i może rozliczyli się za mnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,