MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Do kiedy trzeba rozliczyc sie z fiskusem angielskim

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakersik

Post #1 Ocena: 0

2008-01-21 12:34 (16 lat temu)

krakersik

Posty: 24

Z nami od: 05-12-2007

W ubieglym roku 2 miesiace przepracowalem w Polsce reszte juz tylko w UK. Kiedy jest ostateczna data rozliczenia w UK.

Dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2008-01-21 12:54 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28847

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

http://www.mojawyspa.co.uk/modules.php?name=Raport2007

Jesli nie spelniasz warunkow wspomnianych w artykule, to nie skladasz zadnego rozliczenia.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pawcio1978

Post #3 Ocena: 0

2008-01-21 13:52 (16 lat temu)

pawcio1978

Posty: 57

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 23-06-2007

Skąd: Leicester

Cytat:

2008-01-21 12:54, Richmond napisał(a):
http://www.mojawyspa.co.uk/modules.php?name=Raport2007

Jesli nie spelniasz warunkow wspomnianych w artykule, to nie skladasz zadnego rozliczenia.

RICHMOND:
Naucz sie czytac ze zrozumieniem.

Kolega jest osoba prywatna a nie firma/spolka. W tym przypadku rok podatkowy dla niego trwa od 06.04.2007 do 05.04.2008 i stawki sa wyzsze (niz dla firm).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2008-01-21 14:13 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28847

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Problemu z rozumieniem slowa pisanego nie mam, aczkolwiek podobno 60% ludzi ma takowy.

"Deklarację podatkową w brytyjskim urzędzie skarbowym (HM Revenue and Customs) składają przede wszystkim osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, a ponadto ci, którzy:

* są dyrektorami spółek
* otrzymują dochody z nieruchomości
* uzyskują dochody opodatkowane w skali 40 procent (w roku podatkowym 2006/2007 powyżej 39,826 funtów)
* mają inną, skomplikowaną strukturę dochodów (w razie wątpliwości dowiedz się w urzędzie skarbowym lub zapytaj swojego księgowego)."

Wiec jesli nic z powyzszych nie dotyczy osoby, ktora pytala o rozliczenie to nie rozlicza sie indywidualnie. A jest to rozliczeniu za ubiegly rok podatkowy. Za nastepny, ktory konczy sie dopiero w kwietniu nalezy rozliczyc sie do konca stycznia nastepnego roku. Z pierwszego postu nie wynika czy ta osoba pracowala w poprzednim roku podatkowym w UK czy w tym trwajacym jeszcze, bo wspomina o kalendarzowym. Nie ma tez wzmianki czy byla to praca najemna czy prowadzenie wlasnej dzialalnosci. Dlatego tez po przeczytaniu artykulu bedzie wiedziala czy rozliczenie podatku indywidualnie dotyczy jej czy nie i kiedy.

Przy okazji, jesli Krakersik zalapal sie czesciowo na poprzedni rok podatkowy to moze wystapic o zwrot nadplaconego podatku, chyba ze udalo mu sie przekroczyc kwote wolna od podatku.

Polecam lekture oficjalnych stron na ten temat, jest na nich mniej wiecej to samo co we wspomnianym artykule:
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/Taxes/SelfAssessmentYourTaxReturn/DG_10014904
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakersik

Post #5 Ocena: 0

2008-01-22 09:48 (16 lat temu)

krakersik

Posty: 24

Z nami od: 05-12-2007

Dzieki za odpowiedzi ale zaczynam sie troszeczke gubic.
Prace rozpoczalem 19 kwietnia 2007 wiec to obecny rok podatkowy.
Jestem osoba prywatna, nie prowadze dzialalnosci.
Z cytowanego tekstu wynika, ze w ogole nie musze skladac zeznania
podatkowego. Tak to rozumiem, ale nie do konca jestem pewien czy poprawnie.
Jeszcze jedno male pytanko czy macie moze link do jakiegos kalkulatora podatkowego online, kiedys mialem taki ale nie moge go teraz znalezc. Mozna tam sprawdzic czy nalezy sie zwrot podatku.
Dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #6 Ocena: 0

2008-01-22 10:05 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Nie musisz składać zeznania. Ale możesz napisać prośbę o zwrot podatku. Jeżeli pracowałeś 2 miesiące to z pewnością nie podlegasz opodatkowaniu czyli wszystko co zapłaciłeś dostaniesz z powrotem
www.listentotaxman.com
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2008-01-22 10:33 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28847

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Krakersik, jesli zaczales prace 19 kwietnia 2007 to jeszcze ciagle jestes w tym samym roku podatkowym. Dopiero jak dostaniesz ostatni payslip za marzec, to bedziesz mogl ustalic czy nie przeplaciles podatku. Ewentualnie ostatni pay slip za ten rok podatkowy, jesli masz pensje placona tygodniowo.
Przejrzyj pay slips, ktore juz masz i zobacz jaki masz kod podatkowy, powinienes miec 522L, jesli miales BR na poczatku, to jest szansa, ze przeplaciles, ale mozesz odzyskac po zakonczeniu roku podatkowego. Byc moze juz zostalo Ci to zwrocone w kolejnych miesiacach po uzyskaniu prawidlowego kodu podatkowego.

Jesli pracujesz w jednym miejscu i nie masz dodatkowych dochodow to nie ma potrzeby indywidualnego rozliczania, wszystko zostanie rozliczone przez system PAYE.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #8 Ocena: 0

2008-01-22 11:18 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Richmond nawet jak miał 522L to i tak należy mu się zwrot tego co zapłacił skoro tylko 2 mce pracował to raczej nie przekroczył Ł5,220
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakersik

Post #9 Ocena: 0

2008-01-22 14:01 (16 lat temu)

krakersik

Posty: 24

Z nami od: 05-12-2007

POWOLI NIE PRZEPRACOWALEM 2 MIESIECY. PRACUJE OD KWIETNIA DO DNIA DZISIEJSZEGO. NIESTETY SYTUACJA RODZINNA ZMUSZA MNIE DO PODJECIA DECYZJI CZY NIE WRACAC DO POLANDU. DLATEGO ZACZALEM SIE INTERESOWAC SPRAWAMI PODATKOW I INNYCH FORMALNOSCI. JESLI PODEJME DECYZJE O POWROCIE TO CHCE WSZYSTKO PRZED WYJAZDEM ZALATWIC.
PENSJE MAM PLACONA MIESIECZNIE, SWOJA DROGA MUSZE SPRAWDZIC TAX CODE. JESLI CHODZI O WYSLANIE `PROSBY O SPRAWDZENIE CZY NIE PRZYSLUGUJE MI ZWROT PODATKU` TO CZY JEST TO JAKIS RODZAJ SPECJALNEGO DOKUMENTU (FORMULARZ) CZY PO PROSTU PISZESZ REGULKE
W STYLU `UWAZAM ZE ZAPLACILEM ZA DUZO I PROSZE O ZWROT`
BIORAC POD UWAGE MOJE DOTYCHCZASOWE DOSWIADCZENIA Z URZEDAMI W UK
WSZYSTKO JEST DLA MNIE MOZLIWE :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakersik

Post #10 Ocena: 0

2008-01-22 14:14 (16 lat temu)

krakersik

Posty: 24

Z nami od: 05-12-2007

ZAPOMNIELEM JESZCZE O JEDNYM PRACODAWCA WPLACA PEWIEN PROCENT NA ANGIELSKI FUNDUSZ EMERYTALNY (NA MOJE KONTO W TYM FUNDUSZU).
JEST TO KILKA PROCENT MOJEJ WYPLATY ALE JA NIE PARTYCYPUJE W KOSZTACH, DODATKOWO FIRMA TO PLACI OPROCZ PENSJI, TAKI BONUSIK. CZY TO JEST ROWNIEZ MOJ DOCHOD?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,