MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z gniazdkiem internetowym BT

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mat8621

Post #1 Ocena: 0

2015-11-25 20:03:22 (8 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

Witam. Kilka tygodniu zdecydowalem sie by zmienic internet z TalkTalk na BT. Zamowilem internet, jednak by go podlaczyc musial byc u mnie w domu engineer. Przyszedl, sprawdzal cos, dolozyl jakas nakladke na gniazdko i tyle. Na jednej scianie w salonie mam 2 gniazdka telefoniczne, jedno w rogu za szafka na ktorej jest TV( i to wlasnie na nim mi zalezy by dzialalo) oraz drugie gniazdko znajduje sie na srodku sciany w salonie. Enginner zajal sie gniazdkiem ktore znajduje sie na srodku salonu, myslalem, ze to jest obojetne w ktorym bedzie sprawdzal, a i tak bede mogl podlaczyc do obojetnie ktorego gniazdka. Gdy engineer wyszedl podlaczylem do gniazdka ktore znajduje sie za szafka (filter) a do niego kabel od routera i kabel od aparatu telefonicznego, jednak okazalo sie ze telefon dziala a internet nie dziala akurat w tym gniazdku, chce by dzialalo w tym gniazdku, dlatego ze jesli podlacze do gniazdka ktore znajduje sie na srodku salonu to, brzydko wyglada kabel puszczony przez caly salon. Nie wiem co w tej sytuacji zrobic, myslalem aby zadzwonic do BT i poprosic,aby engineer to zrobil, tylko ciekawe czy w takiej sytuacji zrobiliby to zadarmo. Wie ktos cos na ten temat. Z gory dzieki

[ Ostatnio edytowany przez: mat8621 25-11-2015 20:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2015-11-25 20:58:42 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

za darmo na pewno nie.
każda wizyta to spora kwota. podejrzewam że około 120 funtów. jak nie więcej. Tyle mnie kiedyś chieli skasować za wizytę inzyniera BT...

Lepiej postawić ruter, a od tego rutera rozprowadzić sieć czy to po wifi, czy po sieci elektrycznej, czy łącząc te technologie.
Ja ma ruter na dole. z niego idą 3 skrętki,
-do kolejnego rutera koło TV i tam podłączenie Tuner sat, TV, amplituner
-do przekaźnika na instalacje elektryczną
-Komputer skrzynka w jadalni

Z instalacji elektrycznej na dole podłączona jest drukarka
Oraz na górze kolejne wyjścia, 2 na kablu tam tuner sat, szybkie łącze dla jedengo z komputerów młodej, oraz drugi nadajnik Wifi który obejmuje piętro tam gdzie nie sięga 5Ghz zasięg z dolnego rutera.

Teraz rozbudowa sieci jest banalnie prosta, w sumie tania i rozwiązań jest masa.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

mat8621

Post #3 Ocena: 0

2015-11-25 21:05:11 (8 lat temu)

mat8621

Posty: 402

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2013

Skąd: Bristol

OK. Ale zastanawiam sie ze to moze jest wina BT ze nie dziala internet jesli podlacze pod gniazdko ktore znajduje sie za polka. Telefon stacjonarny normalnie dziala,ale internet juz nie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2015-11-25 21:34:24 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

kwestia kabelków. z 4 masz 2 pociągnięte dalej dla telefonu .
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,