MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Punkty karne - pilne - prośba o radę

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

voytasvoytas

Post #1 Ocena: 0

2020-09-20 20:13:48 (4 lata temu)

voytasvoytas

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2020

Skąd: Wolverhampton

Posiadam angielskie prawo jazdy. Aktualnie na swoim koncie mam 7 punktów karnych: 4 prędkość, expiry date Maj 2022, 3 punkty prędkość, expiry date maj 2021. Ostatnio zatrzymany zostałem niestety za używanie telefonu podczas jazdy czego konsekwencją jest jest list który otrzymałem i nie bardzo wiem co mam zrobić. Dlatego proszę bardzo o rade.
Treść listu
Option 1- conditional offer of fixed penalty
If you have less than 9 penalty points on your licence or may be possible to deal with the matter by fixed penalty of £200 and endorsement of 6 penalty points on your driving licence, rather than you having to attend court.
Alternative, you may request that the offence be dealt with by a court

Option 2 - Court


Kiedy chciałem zapłacić powyższą kwotę wyskakują mi automatycznie 6 punktów. Czy to wiąże się z przekroczeniem limitu moich puntów i czasowym zawieszeniem mojego prawo jazdy. Nie bardzo rozumiem co mam zrobić
Proszę o pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #2 Ocena: +1

2020-09-20 21:04:52 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Prawdopodobnie będziesz mieć ban do maja, choć słyszałem, że można prosić o jego warunkowe zawieszenie bo np. samochód jest Ci niezbędny do pracy.
Ile lat masz prawo jazdy?
Ten telefon to z kamery, czy na żywca Ciebie zatrzymali?

Pewnie możesz tam zadzwonić.

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 20-09-2020 21:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

voytasvoytas

Post #3 Ocena: 0

2020-09-20 21:10:16 (4 lata temu)

voytasvoytas

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2020

Skąd: Wolverhampton

Prawo jazdy mam 20 lat
Na żywca mnie zatrzymali.
Nie było żadnych wątpliwości co do tego że używałem telefonu co i potwierdziłem i przeprosiłem za powyższe interweniującego policjanta.
Czyli co proponujesz , zapłacić te 200

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2020-09-20 21:14:28 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie bardzo rozumiem ten podzial miedzy komuś komu potrzebny samochod do pracy a temu komu samochod potrzebny do sklepu na zakupy raz w tygodniu ? Dyskryminowanie nie pracujących "w samochodzie " a uprzywilejowane tych pracujących w samochodzie ? To oni mają inne prawa ?

PS do autora , w dzisiejszych czasach gdy telefon łączy sie z samochodem i mkzesz rozmawiac , gdy uzywanie phone holders jest legalne, gdy mozna slownie wypowiedzieć treść sms do wyslania, to co ty z tym telefonem robiłeś? Pisales sms recznie na autostradzie?

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 20-09-2020 21:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

voytasvoytas

Post #5 Ocena: 0

2020-09-20 21:18:50 (4 lata temu)

voytasvoytas

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2020

Skąd: Wolverhampton

A prawo jazdy jest mi faktycznie potrzebne do wykonywania pracy, podróżuje po całym kraju wykonując swoją pracę, nie mając uprawnień do prowadzenia pojazdów tracę pracę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

voytasvoytas

Post #6 Ocena: 0

2020-09-20 21:33:24 (4 lata temu)

voytasvoytas

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2020

Skąd: Wolverhampton

Wiem że użycie telefonu podczas jazdy zasługuje na naganę ale nie proszę tu o kazania. proszę o radę gdyż nie bardzo rozumiem opcji które mi zaoferowano.
Wiadomo że chciałbym z tego wyjść jak najbardziej obronną ręką ale jeśli będę musiał ponieść konsekwencje to je poniosę

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #7 Ocena: 0

2020-09-20 21:40:05 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Te 200 funtów zapłacisz tak czy siak. W sądzie jeszcze dojdą koszta sprawy.

Wiem od znajomych, że są ludzie którzy skutecznie się odwoływali. Wiadomo, że większość może powiedzieć, że dojeżdża do pracy ect. Nie masz grubo przekroczone więc może są szanse o ile ta historia z odwoływaniem się jest prawdziwa. Odwiedź biuro porad dla Polaków. Pewnie było już sporo takich historii.

Nie chcę też nikogo umoralniać, ale posiadać sporo punktów za prędkość i brać telefon do ręki podczas jazdy to dość duża sztuka. To nie Polska, punkty są na wiele lat i dodatkowo wpływają na wysokość ubezpieczenia.

@Wielim nie chodzi o inne prawa, ale jak ktoś pracuje samochodem to traci pracę i może znaleźć się na garnuszku państwa. Generalnie zgadzam się z Tobą. Mandaty tutaj są dość mocno dotkliwe a i tak pełno debili jeździ drogami.

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 20-09-2020 21:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #8 Ocena: 0

2020-09-20 21:48:06 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Ja to tak rozumiem, że nie jesteś hamowany z automatu. O wszystkim zdecyduje sąd. <a href="https://www.gov.uk/driving-disqualifications#:~:text=The%20court%20will%20decide%20how,penalty%20points%20within%203%20years" target="_blank" target="_new">https://www.gov.uk/driving-disqualifications#:~:text=The%20court%20will%20decide%20how,penalty%20points%20within%203%20years</a>

W Twoim przypadku może to być 6 miesięcy.
How long a driving ban will last
The court will decide how long the disqualification will last, based on how serious they think the offence is.

You can be banned from driving if you already have 12 or more penalty points on your licence. Your ban can last:

6 months, if you get 12 or more penalty points within 3 years
12 months, if you get a second disqualification within 3 years
2 years, if you get a third disqualification within 3 years

I jeszcze takie pocieszenie: If you have three points on your licence for an offence like speeding or not complying with traffic lights, your car insurance could increase by 5%. If you have more than 12 points on your record, the annual cost of your insurance could rise by 89%.

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 20-09-2020 21:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #9 Ocena: 0

2020-09-20 22:01:38 (4 lata temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-09-20 20:13:48, voytasvoytas napisał(a):
Posiadam angielskie prawo jazdy. Aktualnie na swoim koncie mam 7 punktów karnych: 4 prędkość, expiry date Maj 2022, 3 punkty prędkość, expiry date maj 2021. Ostatnio zatrzymany zostałem niestety za używanie telefonu podczas jazdy czego konsekwencją jest jest list który otrzymałem i nie bardzo wiem co mam zrobić. Dlatego proszę bardzo o rade.
Treść listu
Option 1- conditional offer of fixed penalty
If you have less than 9 penalty points on your licence or may be possible to deal with the matter by fixed penalty of £200 and endorsement of 6 penalty points on your driving licence, rather than you having to attend court.
Alternative, you may request that the offence be dealt with by a court

Option 2 - Court


Kiedy chciałem zapłacić powyższą kwotę wyskakują mi automatycznie 6 punktów. Czy to wiąże się z przekroczeniem limitu moich puntów i czasowym zawieszeniem mojego prawo jazdy. Nie bardzo rozumiem co mam zrobić
Proszę o pomoc



Opcja 1. Akceptujesz karę finansowa i punkty. Bez sprawy w sądzie. Dostajesz bana na co najmniej 6mcy.

Opcja 2. Nie akceptujesz kary i idziesz do sądu. Sąd może nałożyć większą karę i nałoży bana na co najmniej 6mcy

Za telefon Ci nie podarują. Kolega miał polskie prawko i przy próbie wymiany na UK zabrali mu kategorie ciężarowa za punkty za telefon. Miał 3 punkty tylko (kiedyś były 3)

Zdegradowali go do osobówek bez żadnej sprawy w sądzie. Musiał się odwoływać u Traffic Commissioner.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 20-09-2020 22:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2020-09-20 22:24:25 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-09-20 21:40:05, daavid napisał(a):
Te 200 funtów zapłacisz tak czy siak. W sądzie jeszcze dojdą koszta sprawy.

Wiem od znajomych, że są ludzie którzy skutecznie się odwoływali. Wiadomo, że większość może powiedzieć, że dojeżdża do pracy ect. Nie masz grubo przekroczone więc może są szanse o ile ta historia z odwoływaniem się jest prawdziwa. Odwiedź biuro porad dla Polaków. Pewnie było już sporo takich historii.

Nie chcę też nikogo umoralniać, ale posiadać sporo punktów za prędkość i brać telefon do ręki podczas jazdy to dość duża sztuka. To nie Polska, punkty są na wiele lat i dodatkowo wpływają na wysokość ubezpieczenia.

@Wielim nie chodzi o inne prawa, ale jak ktoś pracuje samochodem to traci pracę i może znaleźć się na garnuszku państwa. Generalnie zgadzam się z Tobą. Mandaty tutaj są dość mocno dotkliwe a i tak pełno debili jeździ drogami.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>daavid</i> 20-09-2020 21:43 ]




Tak sie pytam bo dla mnie to dziwne by ktos dla kogo samochód jest sposobem na zycie byl lepiej traktowany. Sam jestem kierowcą. Nie o to chodzi by kogos umoralniac, tylko z czystej ciekawosci dlaczego kierowcy zawodowi maja miec mniejsza kare? Chyba powinni dawac przyklad ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,