MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajem pokoju w BHM, mieszane odczucia co do landlordow :/

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NickiTim

Post #1 Ocena: 0

2017-10-30 21:10:55 (7 lat temu)

NickiTim

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 30-10-2017

Skąd: Birmingham

Witam

Chcialbym wynajac sobie pokoj w Birmingham mozliwie jak najblizej centrum. Edgbaston wydaje się być w miare przyzwoita lokalizacja.
Byłem ogladac kilka pokoi i okazało się ze ze Landlordami sa Panowie z dalekiego wschodu z odległych krajów arabskich. Miałem tez przyjemność ogladac pokoj, który oferowal jeden hindus.
Teraz do rzeczy, czy ktoś wcześniej wynajmowal mieszkanie od pakistanscow ?

Powiem szczerze, ze po tych oględzinach mam bardzo mieszane uczucia, bo landlordowie nie budzili jakos specjalnie mojego zaufania. Nie wiem może jestem jakos uprzedzony, ale ciężko by mi było mieszkac np. z kilkoma pakistancami. Miałem wrazenie jak by chcieli mnie wycyganic na wszystkim.

Jakie sa Wasze doświadczenia ?

Obecnie wynajmuje pokoj od anglikow i sa przesuper milymi ludzmi, az mi zal się wyprowadzać. Zero jakichkolwiek problemów.
Nie chce wyjść tutaj na jakiegoś rasistę, czy islamofoba, ale naprawdę, Ci landlordowie arabscy jakos nie budzili mojego zaufania, chociaż to może jakies moje fanaberie. Proszę o help : )

Pozdro

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-10-30 21:24:25 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Poszukaj na grupach na Facebooku . Polacy w Birmingham albo na jakiś angielskich jak nie chcesz mieszkać z Polakami. Chyba ze wolisz z Arabami, będziesz miał smród curry 7 dni w tygodniu , brud i poranne modły

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NickiTim

Post #3 Ocena: 0

2017-10-30 21:41:55 (7 lat temu)

NickiTim

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 30-10-2017

Skąd: Birmingham

No wlasnie, troche dramat z tymi arabami.

Z opowieści slyszalem ze mogą zabronić wspolmieszkancom jedzenia miesa na przykład.

Nie zebym był jakiś uprzedzony, ale naprawdę Ci landlordzi nie budzili mojego zaufania.

Najlepszy był jeden, co pokazal mi pokoj i mowi ze lozko z tad zniknie, jest tylko do pokazywania ludziom, jak się wprowadze to musze sobie jakies skombinować…

Dom niby ladny, ale jak mam placic za kazde pranie £1,8 itp. To to sa jakies żarty…

A jak wygląda sprawa z wynajmowaniem przez agencje angielskie.
Gadalem z jedna agencja i chcą ode mnie jakies reference fee £130.
Rent za 3 miechy do przodu + depozyt.

Po tym co widziałem jestem nawet skłonny to zaplacic…

Tylko co wtedy, jak im się cos nie spodoba w reference check, ze np. jestem krotko w Anglii czy cos podobnego ? Wtedy kasa przepada i zostaje bez kasy i pokoju, dobrze to rozumiem ?

Pozd

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2017-10-30 22:36:36 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Centrum Bham nie jest najlepsza miejsowka. Fajne sa w okolicy Mailbox, Waterfront, ale to raczej mieszkanka, za standartem idzie tez cena.
Edgbaston jest swietny od strony uczelni, ogrodow botanicznych, po drugiej, taniej stronie bedzie przewaga Azjatow, Arabow i jak na pokoj, moze byc 'ciekawie'.
Rozejrzyj sie moze po Selly Park, Selly Oak, niezly dojazd, ale troche dalej od centrum.
Cos ciekawego mozna znalezc z platnoscia tygodniowa i tygodniowym, 2 -tygodniowym depozytem.
Jesli nie przejdziesz sprawdzenia przez agencje, nie podpiszesz umowy, bedziesz traktowany, jako niewiarygodny klient, a oplate za sprawdzenie trzeba bedzie uregulowac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #5 Ocena: 0

2017-10-31 01:08:29 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Cytat:

2017-10-30 21:10:55, NickiTim napisał(a):

Jakie sa Wasze doświadczenia ?




Generalnie przy shared house, uważałbym na rachunki. Ludzie z odległych, ciepłych krajów nie mają pojęcia, że ogrzewanie jest kosztowne: nabijają rachunki, a potem cichcem się wyprowadzają. Mnie zdarzyło się to dwukrotnie, za drugim razem byliśmy mądrzejsi, ale i tak popłynąłem na stówkę.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

NickiTim

Post #6 Ocena: 0

2017-11-01 21:13:50 (7 lat temu)

NickiTim

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 30-10-2017

Skąd: Birmingham

Znalazlem sobie fajny pokoj w Edgbaston.

Landlord chce zebym zaplacil depozyt za nim się wprowadze, żeby zarezerwować pokoj.

Dostalem na maila kopie Assured Short Tenancy Agreement.
Wyglada w porzadku, ale czy to jest powrzechna praktyka zeby placic depozyt za nim sie wprowadzi za jakies zarezerwowanie pokoju ? Troszke dziwne się to wydaje tym bardziej ze wprowadzać mam się za 3 dni, wiec nie bardzo rozumiem czemu chce depozyt już teraz i dlaczego nie mogę zaplacic tego na miejscu w dniu wprowadzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-11-02 00:11:18 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Czesc. To nie ma co dywagowac. Dbaj o swoj interes. Depozyt wplacasz w momencie otrzymania klucza i umowy. Wraz z czynszem za okreslony czas.
Najlepiej, abys czynsz wplacal na konto. a nie gotowka... Sa przypadki, ze "landlordzi" potrafia twierdzic, ze nie otrzymali zadnej wplaty - Ty nie masz jak udowodnic regulowania oplat za wynajem. Stad przelewy bankowe sa najbezpieczniejsze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #8 Ocena: 0

2017-11-02 08:11:04 (7 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

To trochę ryzykowne i sam bym pewnie tego depozytu nie płacił. Z drugiej jednak strony mówisz, że wszystko powinno iść przez bank tak więc depozyt także. Problem w tym, że przelew między bankami może iść 2-3 dni. Jak bym był landlordem to na pewno wolałbym mieć depozyt na koncie w momencie wręczania komuś kluczy.

PS: Miałem zacytować Kanoniera30 ale coś mi nie wyszło.

[ Ostatnio edytowany przez: rafal80 02-11-2017 08:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NickiTim

Post #9 Ocena: 0

2017-11-02 08:25:29 (7 lat temu)

NickiTim

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 30-10-2017

Skąd: Birmingham

Wlasnie landlord chce zebym zaplacil depozyt na jego konto bankowe.
Także jakies tam potwierdzenie będę miał.
Tylko ze jak dla mnie umowa nie podpisana to umowa nie wazna …
Wiec wolalbym nie placic nic dopóki nie podpisze umowy i nie dostane kluczy.
Ile powinien isc przelew pomiędzy Lloyds Bank a TSB ?
Moze zaproponować ze zaplace calosc (depozyt + rent) na miejscu po podpisaniu umowy ?

Jedyny plus jest taki ze wynajem od Anglikow, a nie od jakiejś pakistańskiej mafii.

Tak nawiasem, ostatnio jak ogladalem pokoj od pakistancow, to podsuwali mi „card machine” i zebym zaplacil £130 ich jakiś tam oplat… Na pokoj się oczywiście nie zdecydowałem, powiedziałem ze „musze przemyslec”. Bardzo natarczywi byli.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2017-11-02 08:44:45 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jesli umowa jest podpisana przez najmujacego, wpisane sa faktyczne dane, to nic dziwnego, ze oczekuje depozytu w chwili zawarcia umowy.
Jesli wszystko bylo na telefon/email, zawsze mozesz sie umowic na wizyte, podpisanie umowy i zaplacic gotowka za potwierdzeniem wplaty, przy czym nie trzeba czekac do dnia rozpoczecia najmu. Jestes z Bham, spotkanie nie powinno zajac duzo czasu.
Pozostale platnosci przelewem.
Norma jest wplata kaucji w chwili podpisania umowy, jest to zabezpieczenie dla najmujacego, ze lokal jest wynajety.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,