MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd w ciemno do Birmingham

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 48

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Freak22

Post #1 Ocena: 0

2016-04-04 15:04:57 (8 lat temu)

Freak22

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 04-04-2016

Skąd: Birmingham

Witam serdecznie, razem z przyjacielem chcemy wyjechać do Birmingham w ciemno, z uwagi że nie możemy znaleźć żadnej konkretnej oferty przez Polską agencje chcemy jeszcze w tym tygodniu wyjechać i stąd mam kilka pytań. Czy polecacie jakieś lokalizacje na początek w Birmingham w których bez problemu dostaniemy pracę z dobrym angielskim na magazynie? Jak to jest z NIN czy bez niego uda nam się w pierwszym tygodniu zacząć pracę? Czy może ktoś z Birmingham byłby w stanie dać kilka podpowiedzi gdzie zacząć szukać, każda informacja będzie pomocna :) Serdecznie dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2016-04-04 15:36:35 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Z dobrym angielskim, to na poczatek Jobsearch direct.gov i przegladarki, wypisane lokalne oddzialy agencji pracy, przejrzane watki z tematow Bham i Jade do UK.
Dlaczego magazyn, jakie macie doswiadczenie, wyksztalcenie?
Temat NIN i calej reszty wielokrotnie przerobiony na forum, tylko czytac.
Dlaczego Bham i juz, natychmiast? Moze warto dac sobie jeszcze chwile na przygotowanie na zmiany?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Freak22

Post #3 Ocena: 0

2016-04-04 16:33:42 (8 lat temu)

Freak22

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 04-04-2016

Skąd: Birmingham

Szukamy już od miesiąca ofert pracy w okolicach Birmingham z uwagi na lotnisko. Wykształcenie mamy oboje średnie z matura czyli norma :) Kolega pracował jedynie na czarno więc udokumentowanego doświadczenia nie ma, ja zaś pracowałam 3 miesiące na magazynie jako Order Picker w Holandii. magazyn z uwagi na to że powinniśmy się tam bez problemu dostać i to y była taka praca na start. Gdyby było coś fajniejszego oczywiście ale na tą chwile myślimy o magazynie. Przeczytałam wiele artykułów właśnie o NIN tyle że jak to w internecie jeden mówi tak drugi nie, i już nie wiadomo jak to do końca jest stanęło na tym, że można pracować lecz trzeba w późniejszym terminie dostarczyć, inna strona pisała iż trzeba jakiś kod z czekania na NIN mieć przy sobie. Na zmiany już jesteśmy gotowi dawno ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2016-04-04 16:43:05 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie jestescie, skoro brak notatek na podstawowe tematy zwiazane z UK.
Zamiast artykulow, poczytajcie topiki na forum.
Doswiadczenie nie musi byc udokumentowane, najwyzej nie bedzie referencji. Ale wszelka prace, stanowisko, zakres obowiazkow warto wpisac w aplikacje, ulatwi to znalezienie pracy.
Bo takich osob po GCSE, z angielskim, szukajacych pracy, jest duzo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #5 Ocena: 0

2016-04-04 18:19:20 (8 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

W ciemno to do zamieszkania propnowalam bym Erdington - ze wzgledu ze cenowo dosyc tanio - okolica lepsza niz West Bromwich ( bezpieczniejsza) a i dobry punkt komunikacyjny to reszty miasta. Praca zalezy od szczescia - czasem wystarczy sie zarejestrowac i praca od reki czasem dopiro po kilku tygodniach.

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Freak22

Post #6 Ocena: 0

2016-04-04 22:43:44 (8 lat temu)

Freak22

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 04-04-2016

Skąd: Birmingham

Dziękuję bardzo za odpowiedź littleflower :) czekam na dalsze wskazówki :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sorcor

Post #7 Ocena: 0

2016-04-22 20:56:32 (8 lat temu)

sorcor

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 22-05-2015

Skąd: Birmingham

Cześć.
Szukanie pracy przez agencje z polski nie ma sensu. Tutaj naprawdę łatwo znaleźć pracę a szczególnie w magazynie i nie ma co sobie życia utrudniać.

Najważniejsze tak naprawdę żebyście nie trafili na początek do jakiś slumsów skoro jedziecie w ciemno bo dzielnice w tym mieście są naprawdę różne i miejsce do zamieszkania trzeba wybierać z głową. Z góry odradzam np. Hadsworth gdzie mieszka masa Polaków więc znajdziecie sporo ogłoszeń a ta dzielnica jest paskudna i niebezpieczna.


O NIN dzwońcie już teraz do urzędu, powiedzcie że już jesteście w Anglii (musicie podać jakiś adres) i umówcie się na spotkanie od razu bo na nie się czeka 2-3 tygodnie. Większość agencji i pracodawców nie przyjmie was bez NIN ale nie jest to zasadą.
Wiem, że agencje AM2PM i ExtraPersonnel przyjmowały jeszcze niedawno przed uzyskaniem NINU(dawali tymczasowy) i to te agencje poleciłbym wam na początek z doświadczenia bo mają dużo pracy. Kolejną agencją z którą miałem kiedyś do czynienia i byłem nią naprawdę mega pozytywnie zaskoczony choć w końcu na pracę dla nich się nie zdecydowałem jest Neon Contracts. Te trzy agencje są obowiązkowe dla was, innych które mógłbym polecić nie znam, wygoogluj sobie i idź do wszystkich do których możesz.


Poza tym skarbnicą wiedzy dla was może być portal www.bham.pl
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj śmiało.

Krzysiek


P.S. (Nie zauważyłem że to post sprzed 3 tygodni ale może jeszcze się przyda coś z tego co napisałem) :)

[ Ostatnio edytowany przez: sorcor 22-04-2016 20:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #8 Ocena: 0

2016-04-22 21:30:42 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Może i się przyda, jak sam napisałeś "coś". Tylko muszą odrzucić nieprawdziwe informacje...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sorcor

Post #9 Ocena: 0

2016-04-22 23:48:43 (8 lat temu)

sorcor

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 22-05-2015

Skąd: Birmingham

Skoro mi coś zarzucasz to może rozwiniesz w jaki sposób wprowadzam w błąd?
Bo w ten sposób ujawniasz się tylko jako internetowy napinacz staram się komuś pomóc a Ty klepniesz takiego posta z którego kompletnie nic nie wynika i nic nie wnosi do tematu.
Nie twierdzę, że w czymś się nie mylę ale to co piszę piszę z własnego doświadczenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #10 Ocena: 0

2016-04-23 03:48:33 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Cytat:

2016-04-22 23:48:43, sorcor napisał(a):
Skoro mi coś zarzucasz to może rozwiniesz w jaki sposób wprowadzam w błąd?
Bo w ten sposób ujawniasz się tylko jako internetowy napinacz staram się komuś pomóc a Ty klepniesz takiego posta z którego kompletnie nic nie wynika i nic nie wnosi do tematu.
Nie twierdzę, że w czymś się nie mylę ale to co piszę piszę z własnego doświadczenia.


Cytat:

2016-04-22 20:56:32, sorcor napisał(a):
Cześć.
Szukanie pracy przez agencje z polski nie ma sensu. Tutaj naprawdę łatwo znaleźć pracę a szczególnie w magazynie i nie ma co sobie życia utrudniać.

Najważniejsze tak naprawdę żebyście nie trafili na początek do jakiś slumsów skoro jedziecie w ciemno bo dzielnice w tym mieście są naprawdę różne i miejsce do zamieszkania trzeba wybierać z głową. Z góry odradzam np. Hadsworth gdzie mieszka masa Polaków więc znajdziecie sporo ogłoszeń a ta dzielnica jest paskudna i niebezpieczna.


O NIN dzwońcie już teraz do urzędu, powiedzcie że już jesteście w Anglii (musicie podać jakiś adres) i umówcie się na spotkanie od razu bo na nie się czeka 2-3 tygodnie. Większość agencji i pracodawców nie przyjmie was bez NIN ale nie jest to zasadą.
Wiem, że agencje AM2PM i ExtraPersonnel przyjmowały jeszcze niedawno przed uzyskaniem NINU(dawali tymczasowy) i to te agencje poleciłbym wam na początek z doświadczenia bo mają dużo pracy. Kolejną agencją z którą miałem kiedyś do czynienia i byłem nią naprawdę mega pozytywnie zaskoczony choć w końcu na pracę dla nich się nie zdecydowałem jest Neon Contracts. Te trzy agencje są obowiązkowe dla was, innych które mógłbym polecić nie znam, wygoogluj sobie i idź do wszystkich do których możesz.


Poza tym skarbnicą wiedzy dla was może być portal www.bham.pl
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj śmiało.

Krzysiek


P.S. (Nie zauważyłem że to post sprzed 3 tygodni ale może jeszcze się przyda coś z tego co napisałem) :)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>sorcor</i> 22-04-2016 20:57 ]




Wytłuściłem głupoty. Jeżeli to odrzucić i nie zważać na termin odpowiedzi... reszta do przyjęcia. Jeżeli mniej będziesz się napinał przy pisaniu... więcej prawdy przekażesz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,