MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kawalerka, a pokoj w Birmingham.

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

LilSlav

Post #1 Ocena: 0

2015-08-05 15:57:37 (9 lat temu)

LilSlav

Posty: 32

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2015

Skąd: Birmingham

Jakie sa koszty utrzymania kawalerki w Birmingham? Ceny patrzylem od 250f najgorszy syf 500 za cos ekstra. Niektore oferty maja water included itp. Podliczylem sobie i wynajecie takiej przecietnej kawalerki pokrywa sie z kosztami wynajecia 2 osobowego pokoju, wiadomo + w strone kawalerki, ze mieszka sie samemu. Jesli nie jest water/gas included to ile miesiecznie moga wyniesc koszta oplat poza czynszem? I co z council tax? Ktos napisze poszukaj sobie ale dane albo stare albo nie do konca wyjasnione, a mam jedynie lipny telefon i fakt ze dal rade napisac ten post - chwala mu za to.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2015-08-05 17:11:25 (9 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Council tax za kawalerke bedzie band A, czyli jakies £90/m. Moga obowiazywac leasehold charges, czasami trzeba placic. Koszty energii- ile zuzyjesz. Ceny podane u dostawcow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Dwunasty

Post #3 Ocena: 0

2015-08-05 17:20:52 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

W 450 się zmieścisz jeśli uda się wynająć(kaucja, referencje, historia kredytowa, kontrakt) za 250 plus opłaty.

250 czynsz
100 council tax
30 woda
80 prąd i gaz
12 tv licence
20-30 internet



ps. Nie zapomnij też o opłatach początkowych jeśli będziesz wynajmował przez agencje. OD 50 do 150 za sprawdzenie każdego wynajmującego i od 50 do 150 admin fee.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LilSlav

Post #4 Ocena: 0

2015-08-05 17:41:54 (9 lat temu)

LilSlav

Posty: 32

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2015

Skąd: Birmingham

A co do oplat sa na licznik czy miesieczne czy to po prostu zalezy od tego co wladciciel zamontowal? Jeszcze popatrze na depozyty mam nadzieje ze nie sa mega wielkie bo poki co nie wyglada to strasznie. Prace mam, histori kredytowej zadnej, referencji takze bo jestem od miesiaca. Dzieki za odpowiedz z reszta mysle ze sobie poradze.

@A czynsz i council tax place przy wynajecii czy po pierwszym tygodniu? I czy ten council tax to jednorazowa / co miesieczna / co roczna oplata? A i jesli znalazlem all bills included ma sie rozumiec ze to haczyk? Tzn maly limit tych oplat included tak zeby jedynie zachecic potencjalnego nabywce?

[ Ostatnio edytowany przez: LilSlav 05-08-2015 17:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #5 Ocena: 0

2015-08-05 17:57:36 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-08-05 17:41:54, LilSlav napisał(a):
A co do oplat sa na licznik czy miesieczne czy to po prostu zalezy od tego co wladciciel zamontowal? Jeszcze popatrze na depozyty mam nadzieje ze nie sa mega wielkie bo poki co nie wyglada to strasznie. Prace mam, histori kredytowej zadnej, referencji takze bo jestem od miesiaca. Dzieki za odpowiedz z reszta mysle ze sobie poradze.

@A czynsz i council tax place przy wynajecii czy po pierwszym tygodniu? I czy ten council tax to jednorazowa / co miesieczna / co roczna oplata? A i jesli znalazlem all bills included ma sie rozumiec ze to haczyk? Tzn maly limit tych oplat included tak zeby jedynie zachecic potencjalnego nabywce?


To nim sobie narobisz nadziei sprawdź czy ktoś Ci wynajmie po miesiącu pobytu to raz.
Council tax jest co miesiąc, możesz zapłacić za rok z góry.
Czynsz płacisz z góry, council po miesiącu lub dwóch ale naliczany jest od momentu kiedy się wprowadzisz.
Opłaty za gaz i prąd mogą być miesięcznie lub na kluczyk czy kartę wtedy płacisz(przedpłacasz) za to co zużyjesz.


Jak jest "all bills included" to powinno nie być dodatkowych niespodzianek. Prawdopodobnie jest to wydzielone studio w większym domu.


Ps. jak chcesz to daj tutaj lub na pw link do tego co znalazłeś to zobaczymy co to jest.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LilSlav

Post #6 Ocena: 0

2015-08-05 18:05:08 (9 lat temu)

LilSlav

Posty: 32

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2015

Skąd: Birmingham

Podzwonie i popytam bo przez agencje jak czytalem jeszcze w pl nie ma szans na wynajem z agencji ze wzgledu na koszta i wymagania. Popytam po znajomych, dzieki za odpowiedz.
http://www.rightmove.co.uk/property-to-rent/property-35609568.html#_full-description

Np cos takiego? Z tego co przeczytalem jest to wlasnie studio wydzielone w domu. I to jest chyba przez agencje.. Od prywatnych zostaje gumtree?

[ Ostatnio edytowany przez: LilSlav 05-08-2015 18:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,