MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Lot do PL na niewazny dowod os.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

klaudyna43

Post #1 Ocena: 0

2015-05-07 08:08:14 (9 lat temu)

klaudyna43

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 07-05-2015

Skąd: West Bromwich

Hej,pewnie byl juz podobny temat,ale musze zapytac.
Czy lecial ktos ostatnio do kraju na niewaznym dowodzie os. i jakimi liniami lotni.:-(? Wiem ze kazdy obywatel mam prawo powrotu do swojego kraju,ale jak to jest w praktyce? wczesniej gdzies przeczytalam ze z naszym LOT>PL nie ma problemu,ale jak napisalam email do nich z zapytaniem,to dostalam odp.ze u nich tez musze miec wazny dokument.Wiec skoro nawet nasze polskie linie nie sa pomocne,a prawo mam leciec aby odnowic dokumenty,to jak mam poleciec? nie rozumiem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

orangeapple

Post #2 Ocena: 0

2015-05-07 08:16:51 (9 lat temu)

orangeapple

Posty: 3735

Kobieta

Z nami od: 23-09-2013

Skąd: tam i tu

Tylko promem,samolotem nie ma szans.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2015-05-07 19:56:54 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Tak, każdy obywatel ma prawo powrotu do kraju. Ale.
Zgodnie z prawem skoro nie masz ważnego dokumetu to trzeba się o niego postarać w najbliższej placówce konsularnej.

Może to być paszport tymczasowy, na powrót. Służy tylko i wyłącznie do tego by wrócić.

Najczesciej się stosuje np przy zagubieniu, zniszczeniu dokumentów, np na wakacjach.

Jedna uwaga z mojej praktyki, bo ja tak 2 razy wracałem.
W niektórych krajach, służby graniczne mogą się nie zgodzić na lot liniami lotnoiczymi na jakie masz bilet i wsadzą cię do innego.

Problem w tym że może cię to kosztować bardzo drogo. Mnie Powrot z afryki środkowej zamiast około tysiąca dolarów, kosztował ponad 3000! I zamiast w kierunku domu do Paryża, bo mieszkałem wtedy we Francji, to byl nakaz, tylko Warszawa.
tak że z tym trzeba uważać.


A wracając do tematu.
Druga opcja to zamiast tracić czas i pieniądze na przeloty żeby wyrobić dowód osobisty, złożyć apikację o paszport w konsulacie.
I po kłopocie. Taniej i nawet paszport wyślą do domu.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

rafi86

Post #4 Ocena: 0

2015-05-08 13:36:51 (9 lat temu)

rafi86

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2013

Skąd: Yorkshire

Walkowalem temat z pol roku temu.
Nawet dzwonilem do lotu, konsulatu.
Z obserwacji powiem, ze jezeli musisz na szybko i nie masz juz wyboru wybierz Ryanair. Zadko kiedy ktos sie wpatruje w dowod. Najczesciej tylko zerkna ze go masz.

Opcja z paszportem w konsulacie duzo lepsza i bezstresowa *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: rafi86 08-05-2015 13:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

astalavista

Post #5 Ocena: 0

2015-05-08 14:59:58 (9 lat temu)

astalavista

Posty: 376

Mężczyzna

Z nami od: 25-08-2010

Skąd: Wieś

A teraz przypadek z "reala"

Lot Norwegianem z GTW do warszawy pod koniec marca - brak paszportu, dowód przeterminowany - zero sprawdzania.

Lot powrotny Kraków-STansted, brak paszportu, dowód przeterminowany, zdjęcie tylko popatrzył kolo i tyle.

To mój przypadek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojta1

Post #6 Ocena: 0

2015-05-08 17:11:34 (9 lat temu)

wojta1

Posty: 202

Mężczyzna

Z nami od: 01-02-2009

miesiąc temu lecialem rajanerem z liverpoolu i gosciu mial niewazny dowod osobisty i go na bramce przed samolotem cofneli i nie polecial.
Wydaje mi sie ze przy odprawie jak wpisal date waznosci dowodu to cos musialo sie wyswietlic przy skanowaniu karty pokladowej.ja bym poszukal jakis tani lot zeby nie za wiele stracic i przy odprawie napisal bym inną date waznosci dokumentu tak zeby jeszcze wyglondal na wazny i wydaje mi sie ze by to przeszlo.a jak nie to konsulat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

astalavista

Post #7 Ocena: 0

2015-05-08 17:24:13 (9 lat temu)

astalavista

Posty: 376

Mężczyzna

Z nami od: 25-08-2010

Skąd: Wieś

Dokładnie Wojta1, wpisałem oczywiście inną datę ważności dowodu :) nie podejmował bym ryzyka :)))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karina440

Post #8 Ocena: 0

2016-04-07 10:20:13 (8 lat temu)

karina440

Posty: 546

Kobieta

Z nami od: 20-03-2012

Skąd: A-i-M

Podepnę się pod temat, choć sytuacja nieco inna, nie chcę jednak zakładać nowego wątku. Lecimy do Polski na czas 5 – 10 maja, mąż na brytyjskim paszporcie, bo data ważności polskiego upływa 28.04.2016. W trakcie pobytu w PL odbierze dowód osobisty, który już od prawie roku czeka na niego, i jednocześnie złoży wniosek o nowy, polski paszport. Pytanie brzmi – czy lądując w PL możemy spodziewać się problemów związanych z brakiem ważnego, polskiego dokumentu tożsamości?
Kolejnym jest – czy odprawa online na lot do i z powrotem, musi odbywać się na jednym, i tym samym dokumencie, czy mogę jednak odprawę na lot powrotny zrobić na odebrany już przez niego dowód osobisty, o ile w ogóle ma to sens, bo być może nie będzie żadnych problemów? *DONT_KNOW*
W życiu jestem niewidzialnym obojętnym momentem, lecz dla Ciebie i z Tobą, jestem szczęśliwą chwilą...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2016-04-07 10:47:58 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Tanie linie lotnicze?
Odprawa online przy bilecie w obie strony na tak krotki czas bedzie jednorazowa pewnie i podaje sie wazny dokument tozsamosci, a w kieszen, dla potrzeb pl sluzb dodatkowo przeterminowany dokument polski i nie powinno byc problemow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karina440

Post #10 Ocena: 0

2016-04-07 10:59:13 (8 lat temu)

karina440

Posty: 546

Kobieta

Z nami od: 20-03-2012

Skąd: A-i-M

Ryanair, więc tanie; czy to ma wpływ na służby celne na polskim lotnisku? Mam nadzieję, że obędzie się bez miłych niespodzianek, ale któż to wie...
W życiu jestem niewidzialnym obojętnym momentem, lecz dla Ciebie i z Tobą, jestem szczęśliwą chwilą...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,