MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 34

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

sowa87

Post #1 Ocena: 0

2015-04-28 20:52:16 (9 lat temu)

sowa87

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 28-04-2015

Skąd: Wolverhampton

Witam, czy ktos z Was leczy sie na niedoczynnosc tarczycy w okolicach Wolverhampton/Birmingham? Do jakiego specjalisty chodzicie? GP czy endokrynolog? Ja aktualnie lecze sie w PL ale ze wzgledu na czas i koszta chcialabym podjac leczenie w UK. Niestety opinie sa niezbyt zachecajace.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2015-04-28 21:26:41 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2015-04-28 21:36:27 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sowa87

Post #4 Ocena: 0

2015-04-29 20:10:41 (9 lat temu)

sowa87

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 28-04-2015

Skąd: Wolverhampton

a prywatnych polskich endokrynologow nie ma przypadkiem w okolicy Birmingham/Wolverhampton?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

salma3just

Post #5 Ocena: 0

2015-07-12 01:02:46 (9 lat temu)

salma3just

Posty: 13

Kobieta

Z nami od: 05-09-2014

Skąd: newcatle

hej, potrzebuje malej podpowiedzi co dalej. Ze względu na swój stan, a przede wszystkim tycie i wypadanie włosów, postanowiłam sprawdzić jak się miewa moja tarczyca. Jeszcze w Polsce zrobiłam test na tarczyce, wynik TSH wynosił 6,5 (norma ok 4,5), niestety nie zdążyłam już wtedy iść do lekarza i z wynikiem udałam się do GP. Kazał powtórzyć testy. Moje TSH w badaniach po 2 tyg. od poprzedniego wyniosło 4,5 (norma ang.chyba jest tez w tych okolicach), z badan wynikało tez ze mam niedobór wit.D. Pani w recepcji powiedziała mi ,ze te dwa wyniki są nieprawidłowe. Lekarz w konsultacji telefonicznej stwierdził, ze jestem zdrowa i moje wszystkie objawy które brałam za niedoczynność tarczycy wynikają z niedoboru wit. D, która mam tez zacząć suplementować. Na pytanie co z tarczyca powiedział ze jest w normie i sprawdzimy ja za pól roku. wiem ze z takim TSH powinnam już zacząć brać hormony, siostra (pielęgniarka), po omówieniu mojego przypadku z endokrynologiem zaopatrzyła mnie w eutyrox w razie czego, ale zasugerowała dalsze badania. Niestety wiem ze angielski lekarz nie zleci mi już kolejnych badan i nie wiem co mam robić. zmienić przychodnie i zasugerować ze nie zgadzam się z opinia mojego poprzedniego gp, czy w ogóle pokazać opakowanie leku i powiedzieć ze się już leczę w Polsce na to (ale jaka dawkę wtedy brać, bo żaden lekarz z polski na odległość takiego zalecenia mi nie da), z tego co wyczytałam na angielskich forach lekarze często suplementują tyroksynę dopiero po przekroczeniu TSH -10, jak to rozegrać?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #6 Ocena: 0

2015-07-12 06:38:19 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

No tak, Polacy są mądrzejsi od lekarzy... coś doradzimy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2015-07-12 07:50:42 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2015-07-12 07:55:52 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

salma3just

Post #9 Ocena: 0

2015-07-12 11:41:44 (9 lat temu)

salma3just

Posty: 13

Kobieta

Z nami od: 05-09-2014

Skąd: newcatle

tylko na co mam czekać skoro już od dłuższego czasu mam pełen pakiet objawów niedoczynności tarczycy, w sumie minimum od roku. na początku myślałam ze jest to spowodowane 'dochodzeniem do siebie organizmu po ciąży'; powiedziałam o włosach i wadze bo z tym starałam się cos zrobić ale niestety cały czas było tylko gorzej, zawsze byłam szczupła(waga poniżej 50kg bez zbędnego wysiłku), a tu naraz 66kg i rośnie, nie jem niezdrowo, ok 8h tyg. spędzałam na aktywności fizycznej i nic. do tego bole w klatce piersiowej (bardziej chyba bliskie nadczynności), dlatego oczekiwałam ze lekarz potraktuje moje wyniki i objawy na serio i przynajmniej zaleci sprawdzenie tsh w bliższym terminie. NHS i angielska strona dla chorych na tarczyce mówi o niedoczynności już w momencie jak TSH u młodej osoby przekracza 2, endokrynolog z polski tez stwierdził, ze moje tsh powinno być w granicach 1.5-2.5 i jak nie zacznę suplementować hormonu to moje 'serce tego nie wytrzyma', niedoczynność nieleczona może powodować poważne skutki, których się nie da zobaczyć: podwyższony cholesterol i miażdżycę, a te niszczą serce. moja mama w wieku 40 lat trafiała do szpitala ze stanem przedzawałowym, spowodowanym miażdżycą i choroba niedokrwienna serca. genetycznie mam do tej choroby skłonności a teraz jeszcze ta tarczyca. wiec na co mam czekać z leczeniem? ...az przytyje kolejne 20kg, czy aż pikawa mi siadzie;) pytałam się jak wyminąć GP, czy zmiana przychodni cos da, czy może odpuścić ich sobie i zacząć leczenie w polskiej klinice, czy GP może podważyć konieczność leczenia skoro zleci mi je lekarz z polskiej prywatnej kliniki?

[ Ostatnio edytowany przez: salma3just 12-07-2015 11:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2015-07-12 11:49:03 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,