MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rezygnacja z umowy AST- wynajem mieszkania

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2017-04-20 22:04:53 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

To moze im wyslij tego maila z pytaniem zamiast isc w zbedne dywagacje? Klucz nie jest zadna karta przetargowa, zrwasz umowe i nic nie ugrasz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iwona38

Post #2 Ocena: 0

2017-04-20 22:32:39 (7 lat temu)

iwona38

Posty: 2214

Kobieta

Z nami od: 20-04-2007

Skąd: Anglia

Cytat:

2017-04-20 22:04:52, ie2ox4-2b napisał(a):
Dopóki wynajmujesz, to klucz jest twój... Ale generalnie klucz jest właściciela domu... jeżeli właściciel mieszkania zgłosi na policję że ty masz jego klucz, to policja każe go oddać.

Nawet jeżeli pokażesz im umowę. Ich (policji) nie interesuje umowa cywilna, oni nie są od tego.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>ie2ox4-2b</i> 20-04-2017 22:06 ]



I co policja zrobi jak powie ze nie odda? :) Tak z czystej ciekawosci pytam:)
Nie kupuje w Amazonie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #3 Ocena: 0

2017-04-20 22:52:04 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Strzelać nie będą, nie noszą broni. Pomimo że dostawaliby dodatkową kasę to nie chcą mieć broni przy sobie.
Kiedyś moją żonę uciekający policjant poprosił o telefon, ponieważ on nie miał (stracił?) a goniło go dwóch zbirów. Zadzwonił po pomoc i obstawili rejon.
Mają jakieś inne środki odbierające fanty. Myślę że zabraliby na komisariat i po odpowiednim procesie, sama byś oddała i jeszcze coś dołożyła.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #4 Ocena: 0

2017-04-20 22:59:32 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Cytat:

2017-04-20 21:33:45, Kasiaaaaa12222 napisał(a):
Mi chodzi o to jakie sa moje prawa i czy moga zrzucac wine o to ze nie maja klucza na mnie.


Nie, klucz nie ma tutaj nic do rzeczy. Nie wiem dlaczego sie tego klucza tak czepiłaś.

Cytat:

2017-04-20 21:33:45, Kasiaaaaa12222 napisał(a):
2.Czy moga zadac zebym im oddala ten klucz a i tak oczekiwac ze bede placic za wynajem do konca umowy? Tzn ja nie bede korzystac z tego mieszkania, bede placic a oni sobie je wynajma jeszcze raz komus innemu? Podwojna kasa za friko?


To ty wypowiadasz umowę i ustalasz datę wyprowadzki. Po dacie wyprowadzki mogą oczywiście wynająć komuś innemu.

Cytat:

2017-04-20 21:33:45, Kasiaaaaa12222 napisał(a):
3.W jaki sposob moga mnie scigac jesli nie bede za to mieszkanie placic bedac juz w Polsce? Istnieje jakas mozliwosc ze moga zadac zaplaty jak juz nie bedzie mnie w UK?

Nikt ciebie nie będzie ścigał za granicą. Za drobna kwota. Najprawdopodobniej nie odzyskasz depozytu. Do miesiąca agencja znajdzie kogoś innego na twoje miejsce i na tym sprawa się skończy.

Cytat:

2017-04-20 21:33:45, Kasiaaaaa12222 napisał(a):
4.Co z innymi oplatami takimi jak council tax, woda, prad?
To nadal bedzie moim obowiazkiem nawet jesli juz mnie tu nie bedzie, tzn ktos moze nabic mase pradu a ja bede musiala za to placic?

Oczywiście zgłosić się musisz do firm dostarczających prąd, gaz i wodę. Ponadto w councilu musisz zgłosić datę wyprowadzki z domu. Jak wszystko zgłosisz to nikt na twoje konto nie nabije liczników.


Pewna jesteś że masz umowę jeszcze na 6 miesięcy? Może wynajęłaś początkowo na 6 miesięcy a teraz po ich upływie przedłuża się co miesiąc na miesiąc? Tak najczęściej działają takie umowy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Kasiaaaaa12222

Post #5 Ocena: 0

2017-04-20 23:19:43 (7 lat temu)

Kasiaaaaa12222

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Manchester

zealot -Nie, niestety mam jeszcze na 6 miesiecy.

Super dzieki za Wasze odpowiedzi!!!
Nie uczepilam sie klucza, to oni sie uczepili. Po roku zorientowali sie ze go nie maja i dla nich jest jakis wielki problem zeby go sobie dorobic ze pol roku mi dupe tym truli a teraz twierdza ze dopoki klucza nie dostana nie zrobia nawet inspekcji przed ponownym wystawieniem mieszkania na rynek. Dla mnie jest to paranoja. Ale serdecznie Wam dziekuje za Wasz czas i pomoc. Napisze do nich maile i pozalatwiam wszystkie rachunki a klucz im dam jak sie wyprowadze bezstresowo i tyle.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: +1

2017-04-21 09:58:04 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dwie strony postow i nikt nie wpadl na to, ze mozna dorobic klucz i przeslac agencji? Chyba, ze to jest jakis specjalny klucz, ktory tylko wlasciciel moze dorobic, to jego problem.

W Twoim interesie lezy, zeby wynajeli mieszkanie kolejnej osobie, wiec troche elastycznosci sie przyda.

Tak, naprawde jestes odpowiedzialna za placenie do konca umowy lub do czasu znalezienia nowego wynajmujacego. Na dodatek umowa jeszcze mozna obciazac Cie kosztami znalezienie tej osoby.

Proponuje ugodowe podejscie do sprawy i lekkie ugiecie sie, by osiagnac zamierzony efekt, czyli zaplacic jak najmniej za pozostaly wynajem.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #7 Ocena: 0

2017-04-21 12:34:55 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Cytat:

2017-04-21 09:58:04, Richmond napisał(a):
Dwie strony postow i nikt nie wpadl na to, ze mozna dorobic klucz i przeslac agencji?


Nie, to było by zbyt oczywiste. Kaśka wyraźnie napisała że chce użyć tego klucza jako kartę przetargową:
Agencja chce zrobić inspekcje mieszkania - nie mogą bo nie mają klucza(a jest to ich obowiązkiem)
Agencja nie chce zabrać depozyt - nie mogą bo nie mają klucza(a jest to ich obowiązek) - to oni zawalili
Agencja chce przed 8 maja znaleźć kogoś nowego na mieszkanie - nie mogą bo jest opłacone i nie mają klucza(a jest to ich obowiązek!!)

:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Kasiaaaaa12222

Post #8 Ocena: 0

2017-04-21 20:13:31 (7 lat temu)

Kasiaaaaa12222

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Manchester

Problem z tym kluczem jest taki, ze oni sie po roku wynajmowania zorientowali ze nie maja zadnego klucza. Prosili mnie zebym dorobila wiec ja probowalam, ale Timpson nie mogl zdobyc tego klucza bo jedynie mozna go dostac od firmy ktora wymienila zamki. Nie wiem jak to dokladnie jest ale jest jakos strasznie chroniony ten klucz. Ja wyszlam z zalozenia, ze to ich problem a nie moj. Ja mam sie troszczyc czy oni maja klucz, albo wlasciel! To od czego jest ta agencja?! Ogolem firma ktora moze ten klucz dorobic jest gdzies za miastem i niespecjalnie mialam ochote gdzies jechac i dowiedziec sie ze i tak mi go nie dorobia bo nie jestem upowazniona do tego. Wydaje mi sie ze skoro Timpson nie mogl tego klucza zdobyc to tym bardziej mi go nie dadza skoro ja jestem tylko wynajemca. Nie kumam czemu dla agencji albo wlascicielki jest to taki problem!? W koncu to im zalezy to ich wlasnosc ja tu tylko mieszkam. Dlatego pomyslalam ze mozna by to jakos wykorzystac skoro dla nich dorobienie tego klucza jest az takim wielkim problemem. Ogolem wczesniej odmowili mi naprawy innego zamka dopoki im tego klucza nie dostarcze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2017-04-21 21:35:21 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W takiej sytuacji dorobienie klucza jest ich problemem. Skoro mieszkasz do jakiejs daty i placisz, to musza sobie poradzic inaczej. Wlasciciel musi im doslac klucz albo beda przychodzic tylko wtedy, gdy jestes w domu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #10 Ocena: 0

2017-04-22 09:30:34 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

nie lepiej dorobic klucz za 4f i im wyslac? wiecej zachodu niz to warte.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,