MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prosba o porady

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

sycyhy

Post #1 Ocena: 0

2017-01-07 22:01:59 (7 lat temu)

sycyhy

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 03-11-2015

Skąd: none

Witam serdecznie,

Dostalem dosyc przyjemna oferte pracy w Manchesterze, wiec od kilku dni ostro buszuje po Internecie. Wiele rzeczy wydaje sie zupelnie innych niz sie spodziewalem - stad gdybyscie byli w stanie cos poradzic, rozwiac watpliwosci, bylbym bardzo wdzieczny.


1. Komunikacja miejska

Jak sie w tym ogarnac? Czy jest tak jak w np Krakowie ze jak kupie bilet w Busie to jak wsiade w tramwaj to jest on ciagle wazny?
Czy jest jakas aplikacja w stylu jakdojade albo Mobilet - gdzie moge wpisac gdzie jestem i gdzie chce dojechac i to mi pokazuje mozliwosci jakimi liniami dojechac? Jak nie to jak sie w tym ogarnac? Skad wiedziec w co wsiasc - przystanki i tak dalej?

2. Mieszkanie

Niestety nie mam nikogo znajomego w tych okolicach, wiec bede musial liczyc tylko na siebie. Podejrzewam ze bedzie raczej ciezko znalezc cos beda jeszcze w PL, wiec pewnie skoncze na tydzien/dwa w motelu lub w czyms w stylu BnB i bede szukal. Stad w tym miejscu kilka pytan:

- W ile sie spodziewac ze znajde cos do mieszkania w miare normalnych warunkach? Moze to byc flat, studio albo room-share?
- Gdzie tego szukac? Patrzylem pobierznie na gumtree, spare-room czy zoopla - cos jeszcze?
- Nie bedzie zadnych problemow ze wzgledu ze jestem 'swiezak' w UK? Nie mam zadnej historii kredytowej, nic od poprzedniego pracodawcy - ewentualnie moge dostac jakies potwierdzenie od 'przyszlego pracodawcy' o ile to cos pomoze.
- Jesli mielibyscie jakies tanie nocliego do polecenia na tydzien/dwa to tez bylbym bardzo wdzieczny.

3. Jakich problemow moge sie spodziewac na samym poczatku?
(Pomijajac zalozenie konta w Banku czy NIN)?


Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #2 Ocena: 0

2017-01-07 22:11:07 (7 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Ad. 1:
Sprzedam WOZ. Tanio. Powaznie.
Ad. 2:
Mam namiary do dobrej agentki.
Ad. 3:
Konto w banku i NIN to nie problemy...
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2017-01-08 13:09:41 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Ad.1 plan podrozy

Ad.2 Portale polskie, m.in. Moja Wyspa, brytyjskie: Spare room, Easyroommate. Zoopla, Rightmove itp.
Na poczatek sensowny jest motel/hotel, by na miejscu obejrzec warunki pokoju, dojazd, okolice, wspollokatorow.

Ad.3 Problemy, to trudno okreslic, kwestia znajomosci jezyka, asymilacji w nowych warunkach, nowej pracy, specyfiki zawodu, wymieniac mozna dlugo...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sycyhy

Post #4 Ocena: 0

2017-01-08 19:28:29 (7 lat temu)

sycyhy

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 03-11-2015

Skąd: none

Cytat:

2017-01-07 22:11:07, violettaphotography napisał(a):
Ad. 1:
Sprzedam WOZ. Tanio. Powaznie.
Ad. 2:
Mam namiary do dobrej agentki.
Ad. 3:
Konto w banku i NIN to nie problemy...


2) Bylbym bardzo wdzieczny, odezwe sie do Ciebie na priv w tej sprawie! Dziekuje! - Gdybys byla w stanie opisac jak to sie odbywa z tymi agentami, biora kase z gory - ile? Dlugo im przewaznie zajmuje (zakladajac jakies normalne wymagania)
3) W takim razie co uwazasz za problemy?:) Napewno pozwolilo by mi to sie lepiej przygotowac

Cytat:

2017-01-08 13:09:41, karjo1 napisał(a):
Ad.1 plan podrozy

Ad.2 Portale polskie, m.in. Moja Wyspa, brytyjskie: Spare room, Easyroommate. Zoopla, Rightmove itp.
Na poczatek sensowny jest motel/hotel, by na miejscu obejrzec warunki pokoju, dojazd, okolice, wspollokatorow.

Ad.3 Problemy, to trudno okreslic, kwestia znajomosci jezyka, asymilacji w nowych warunkach, nowej pracy, specyfiki zawodu, wymieniac mozna dlugo...




1) - Dzieki! Wyglada super :)
2) - Myslisz ze w tydzien bylbym w stanie cos ogarnac w miare normalnego? I moglbys sie wypowiedziec na co zwracac uwage? Czy umowa musi byc jakos specjalnie sporzadzona zebym mogl uzywac tego adresu jako 'Proof of Address'?
3) - Bardziej mialem na mysli, jakies klody/problemy zwiazane nie z psychologia czy brakiem pewnych umiejetnosci - a np, brak historii kredytowej, czy brak proof of address na poczatku i tego typu podobne

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michalski69

Post #5 Ocena: 0

2017-02-24 12:08:03 (7 lat temu)

michalski69

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 24-02-2017

Skąd: Manchester

co do trzeciego to na pewno brak Referencji. Może Ci to przeszkodzić w znalezieniu mieszkania, chyba że wystarczy Ci pokój to dasz radę :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,