MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kurs ESOL Hopwood Hall College Middleton - opinie.

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AnyaBo

Post #1 Ocena: 0

2016-08-31 13:51:20 (8 lat temu)

AnyaBo

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 07-06-2016

Skąd: Rochdale

Dzień dobry wszystkim :-)

Mam pytanie odnośnie kursu ESOL odbywającego się w Hopwood Hall College w Middleton.

Interesuje mnie poziom nauczania na tym kursie w tym konkretnie college'u.

Wczoraj byłam w owym college'u na teście kwalifikującym do odpowiednich grup pod względem umiejętności językowych i wybrano dla mnie poziom entry 3. W dwa lata mam dojść do poziomu Level 1 (Pani z którą rozmawiałam stwierdziła, że można to też zrobić w 1, 5 roku).

Za tydzień zaczynają się zajęcia. Nauka kosztuje f500 za rok nauki w trybie wieczorowym (dwa razy w tygodniu po dwie godziny). I w związku z tym zastanawiam się, czy Hopwood prowadzi zajęcia na wysokim poziomie? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że praca własna w domu ma ogromny wpływ na moje osiągnięcia, jednak fajnie byłoby usłyszeć opinie na temat warunków nauczania panujących w HHC.

Czytałam różne opinie na temat ESOL, niektórzy nie byli zadowoleni, niektórzy z kolei bardzo sobie cenili czas poświęcony na naukę na tym kursie. Doszłam do wniosku, że duże znaczenie ma miejsce, wykładowca i że na różnych college'ach jest różny poziom.

No właśnie, a jaki jest w Middleton? Będę wdzięczna za wszelkie opinie i komentarze.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego popołudnia :-)

PS Zaczęłam rozglądać się za podręcznikiem do nauki języka angielskiego (napisanego w języku angielskim), czy możecie coś polecić? Mój poziom językowy oceniam mniej więcej na ciut powyżej A2.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2016-08-31 17:45:31 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2016-08-31 20:22:56 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zawszetakasama

Post #4 Ocena: 0

2016-09-01 08:39:20 (8 lat temu)

Zawszetakasama

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 13-10-2015

Skąd: Man

Czesc. Robilam entry 3 w hopwood i szczerze mowiac szkoda kasy. Jezeli masz darmowe to idz - zawsze to 4 godz tygodniowo poza domem i miedzy ludzmi, ktorzy tez ucza sie angielskiego.
Jezeli masz zaplacic £500 to lepiej te pieniadze zainwestuj w nauczyciela ot typowe ty + on/a
Od poCzatku chwalone bylo jaka to maja super zdawalnosc na egzaminach a w praktyce przygotowanie do grudniowych zaczelo sie w polowie pazdziernika a do majowych jeszcze przed wielkanoca.
Duzo zmarnowanego czasu.
Natomiast tutorki bardzo fajne kobitki.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AnyaBo

Post #5 Ocena: 0

2016-09-01 10:58:26 (8 lat temu)

AnyaBo

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 07-06-2016

Skąd: Rochdale

Nieukodetektor i Zawszetakasama - dziękuję Wam bardzo za odpowiedź. Miło mi, że ktoś zainteresował się moim tematem.

Nieukodetektor, niestety ale Bury odpada, ponieważ nie dam rady ogarnąć tego logistyczne. Mam małe dziecko, które jest pod moją opieką do wieczora i akurat do Middleton docierałabym na styk ;-) Ale dziękuję za podpowiedź, może ktoś inny skorzysta :-)

Zawszetakasama, dziękuję za Twoją opinię na temat kursu u nich. Mam jeszcze kilka pytań i byłabym wdzięczna za odpowiedź:

Czy uważasz, że nie warto głównie z powodu tego krótkiego czasu przygotowania do egzaminów? Napisałaś, że było dużo zmarnowanego czasu, ale patrząc na to obiektywnie czy sądzisz, że wyniosłaś wiedzę z tego kursu? Ja mam zamiar pracować z językiem również codziennie w domu, więc może to połączenie by się sprawdziło? Nie mam luzem £500 na korepetycje, miałam zamiar płacić na raty (wtedy £600), chociaż nie ukrywam że w tym momencie jest u mnie cienko z kasą i stąd właśnie te moje dopytywanie na temat wartości kursu ESOL w HHC.

Niestety następny wieczorowy kurs zaczyna się tam dopiero za rok, więc chciałabym podjąć dobrą decyzję. Wiem, że równie dobrze mogę sama się teraz zacząć intensywnie uczyć i być może za rok zakwalifikują mnie na Level 1, tylko pytanie czy znajdę w sobie motywację do regularnej, ciężkiej pracy. Wydaje mi się, że zajęcia na kursie motywują, chociaż mogę się mylić - nigdy nie uczyłam się angielskiego na kursach.

Pozdrawiam i życzę udanego dnia :-)


PS Jeszcze jedno pytanie - czy orientujecie się, czy w Rochdale w innej szkole odbywają się kursy ESOL? Szukałam w internecie i nic nie znalazłam, ale nie ukrywam że jest to dla mnie zdziwienie, bo jest to dosyć duże miasto.

[ Ostatnio edytowany przez: AnyaBo 01-09-2016 11:01 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zawszetakasama

Post #6 Ocena: 0

2016-09-01 11:14:59 (8 lat temu)

Zawszetakasama

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 13-10-2015

Skąd: Man

Uwazam, ze duzo czasu marnuja wlasnie na przygotowanie do egzaminow.
Ja osobiscie czas zmarnowalam. Wynioslam kilka przydatnych rzeczy ale ogolnie zle mi poziom dopasowali przez co bylam ciagle do przodu przed grupa.
Ale wychodzilam z domu wiec jakis pozytyw :)
Jak nie pracujesz a masz male dziecko to dopytaj o darmowy kurs a moze jakas znizke maja?

[ Ostatnio edytowany przez: Zawszetakasama 01-09-2016 11:16 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AnyaBo

Post #7 Ocena: 0

2016-09-01 11:56:58 (8 lat temu)

AnyaBo

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 07-06-2016

Skąd: Rochdale

Dziękuję Zawszetakasama za ponowną odpowiedź :-)

Pytałam o jakieś zniżki na kurs, ale pobieram tylko child benefit, a o zniżkę mogłabym ubiegać się kiedy przyznanoby mi tax credit (dopiero mam zamiar się o to ubiegać).

Byłaś zapewne na wyższym poziomie językowym niż ja zaczynając kurs ESOL Entry 3, więc być może ja wyniosłabym z niego więcej. Muszę się zastanowić. Dziękuję jeszcze raz za opinię :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,