MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Z Kanady do UK - Manchester

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Reggie

Post #1 Ocena: 0

2016-05-16 00:29:13 (8 lat temu)

Reggie

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 15-05-2016

Skąd: Rugby

Czesc wszystkim
Z gory przepraszam za brak polskich znakow.
Tak jak w temacie planuje przeniesc sie na stale z Kanady do Angli.Jestem zawodowym kierowca ciezarowki. Wiem ze moje kanadyjskie prawo jazdy nie jest uznawane w Anglii. That's ok zaczne od nowa. W UK bylem juz wczesniej przez 14 miesiecy. Mam NIN i aktualne konto w banku.

Prosilbym o rade jakich miejsc unikac (dzielnice o duzej przestepczosci)gdy bede poszukiwal mieszkania.Czy szukac przez agencje mieszkaniowe czy moze u rodakow. Kazda wskazowka sie przyda. Jak oceniacie Manchester jako miasto, czy wam sie podoba czy nie zalujecie przeprowadzki?

Podczas mojego pobytu w Anglii bylem dwa dni w Manchester i Liverpool. Oby dwa miasta bardzo mi sie podobaly. Ale bardziej sklania mnie jakos do Manchester. Jak tu jest z rynkiem pracy?

Czy sa tu na forum jacys zawodowi kierowcy, ktorzy mogliby sie podzielic swoimi radami w poszukiwaniu pracy ? Czy trudno jest znalezdz prace bez angielskiego doswiadczenia? Jezykiem angielskim posluguje sie bez problemow z tym ze akcent jest amerykanski/kanadyjski.

Dziekuje uprzejmie za odpowiedzi
Pozdrawiam Reggie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #2 Ocena: 0

2016-05-16 06:25:01 (8 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

rozejrzyj sie po portalach z praca np wpiszw google job i miasto ktore cie interseuje i napewno cos znajdziesz. co do prawa jazdy, chyba by jednak uznali, zajrzyj na strone dvla.... co do miasta i mieszkania, to moze sie okazac, trudniejsze niz z praca. poszukaj w lokalnych gazetach od prywatnych landlordow, bo z agnecje maja wymagania.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2016-05-16 10:31:43 (8 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Robota dla kierowców zawodowych z językiem angielskim zawsze się znajdzie.
Masz jakieś europejskie prawo jazdy?

Co do dzielnic - im dalej na południe - tym lepiej. I bardziej biało. Jako osoba z Kanady, pewnie rozumiesz, że to co tanie, to dziadowskie i niebezpieczne - plus per saldo drogie, bo co zaoszczędzisz na czynszu, oddasz w ubezpieczeniu samochodowym.

Manchester jest zasadniczo OK, Mancunians rzekomo bardziej friendly niż na południu i mniej stiff upper lip. No ale miasto to poprzemysłowy szajs, Wawelu tu nie ma. Jest stadion ManUtd.

Szukaj wpierw u rodaków albo prywatnych landlordów, po to, aby wyrobić sobie staż i znaleźć porządne lokum przez agencję (chyba, że ten landlord okaże się OK).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

elemelek

Post #4 Ocena: 0

2016-05-16 13:18:25 (8 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Raczej nie powinno być problemu z pracą. Popatrz na indeed.co. uk, i wpisz Class 1, i lokalizację gdzie będziesz szukał. Są tam oferty pracy przez agencję, oraz bezpośrednio do firmy na umowę. Jeżeli masz facebook, wpisz w wyszukiwarkę "Polscy Kierowcy Zawodowi w Uk". I tam pytaj o pracę w danym rejonie. Ja niestety nie orientuję się w tym rejonie co Ty szukasz co i jak.

Pozdrawiam i powodzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

londonpool

Post #5 Ocena: 0

2016-05-16 20:36:22 (8 lat temu)

londonpool

Posty: 187

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-05-2016

Skąd: Pytong

Ja zdecydowanie odradzam Manchester. To miasto to jakiś żart. Też tam zaczynałem w UK. Myślałem sobie, że to miasto numer dwa, taki trochę mniejszy i tańszy Londyn. Komunikacja publiczna to zgroza. Tam można poczuć taki filmowy klimat Anglii z lat 60-tych. Nawet Liverpool prezentuje się lepiej. Szczególnie odradzam Blackley i okolice Cheetam Hill. W UK jedyne godne miasto to Londyn, ewentualnie Edynburg, jak jesteś bankierem.
Da ya think I'm sexy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Reggie

Post #6 Ocena: 0

2016-05-17 02:15:18 (8 lat temu)

Reggie

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 15-05-2016

Skąd: Rugby

Posiadam tylko i wylacznie kanadyjskie prawo jazdy zadnego polskiego czy europejskiego nie posiadam i nigdy nie posiadalem.
Sprawdzalem juz na angielskich stronach rzadowych ze kanadyjskie prawo jazdy a szczegolnie na truck and trailer nie ma pokrycia w UK.

Co do mieszkania nie bede mial za bardzo gdzie sie zatrzymac na poczatku bo nie mam nikogo w Manchester. Dlatego mam nadzieje ze uda mi sie przez internet lub telefonicznie jeszcze bedac w Kanadzie zalatwic zakwaterowanie. Jesli chodzi o depozyty nie mam z tym problemu jakies oszczednosci bede mial ze soba.

Mieszkalem kiedys w Rugby niedaleko Coventry male miasteczko przemyslowe. Pracy bylo duzo ale czynsze drogie jak w duzym miescie. A ja pol zycia w Toronto spedzilem i lubie zgielk i duze aglomeracje.

Jakies typowe polskie lokalne gazety z manchester z ogloszeniami lokalowymi? Kazda wskazowka sie przyda...

Dziekuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MadRide

Post #7 Ocena: +2

2016-05-17 06:20:40 (8 lat temu)

MadRide

Posty: 63

Mężczyzna

Z nami od: 20-03-2012

Skąd: Birmingham

Bez sensu. Po co sie pchac tu z Kanady? Bez prawka? Jak zrobisz angielskie powiedzmy w tydzien, do tego czekanie na papier az przyjdzie, to i tak przez 2 lata od zdania egzaminu bardzo ciezko o dobra prace. Taki wymog niezaleznie od wieku czy doswiadczenia. Wiem, bo przechodzilem przez to. A tak to wlasnie West Midlands najlepsze jezeli chodzi o prace kierowcy... Znam firme co bioro swiezakow, ale placa kiepsko...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2016-05-17 06:32:11 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2016-05-17 02:15:18, Reggie napisał(a):
Posiadam tylko i wylacznie kanadyjskie prawo jazdy zadnego polskiego czy europejskiego nie posiadam i nigdy nie posiadalem.
Sprawdzalem juz na angielskich stronach rzadowych ze kanadyjskie prawo jazdy a szczegolnie na truck and trailer nie ma pokrycia w UK.

...

Dziekuje



Tak jak moje europejskie nie liczyło się w USA. Musiałem całe CDL zdawać jak smarkacz jakiś, od podstaw.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

RobertNY

Post #9 Ocena: 0

2016-05-17 14:46:41 (8 lat temu)

RobertNY

Posty: 287

Mężczyzna

Z nami od: 28-10-2014

Skąd: New York

Cytat:

2016-05-17 06:20:40, MadRide napisał(a):
Bez sensu. Po co sie pchac tu z Kanady? Bez prawka? Jak zrobisz angielskie powiedzmy w tydzien, do tego czekanie na papier az przyjdzie, to i tak przez 2 lata od zdania egzaminu bardzo ciezko o dobra prace. Taki wymog niezaleznie od wieku czy doswiadczenia. Wiem, bo przechodzilem przez to. A tak to wlasnie West Midlands najlepsze jezeli chodzi o prace kierowcy... Znam firme co bioro swiezakow, ale placa kiepsko...


No właśnie. Jaki to sens pchać sie z Kanady do GB. Zwłaszcza ze masz dobrze poplatny zawód. No chyba ze nie masz tam prawa pobytu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #10 Ocena: 0

2016-05-17 16:50:38 (8 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Londonpol, masz trochę racji - a trochę nie masz. Blackley itp. to dramat - który występuje też w Londynie. Ale południe Greater Manchester jest OK, a nawet posh.
Altrincham, Hale, Bowdon itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,