MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jazda bez insurance

« poprzednia strona

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 5 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2016-05-25 01:19:09 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

W anglii ludzie dbają o swoje bezpieczeństwo, sąsiedzi, znajomi itd często zgłaszają czy to na Policję czy w rozmowach z communyti suport różne takie drobne sprawy.
Chodzi o to że gdy masz kolizję z takim kimś, to masz cholerny problem z odszkodowaniem.

Ona starała się też dbać o dziecko. wiadomo że kwestia zemsty też, bo nie ma co ukrywać, tak się często dzieje w takich sytuacjach.
Ale Gdyby coś się stało dziecku w wypadku, w tym pojeździe, kwestia ubezpieczenia leży...
Anglicy ściślej współpracują z policją po dobroci niż w ZSRR pod pałą.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

kasiachery

Post #2 Ocena: 0

2016-05-25 09:44:53 (8 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2016-05-25 01:12:23, radiesteta napisał(a):
A mnie ciekawi co ona by z tego miała nawet gdyby go zatrzymali poza zemstą na byłym? Ok rozumiem że kogoś to może drażnić, ale żeby od razu konfidentka? Takie osoby powinny zmienić kraj. ZSRR się już odrodzil i tam znowu są nagrody za donuncjacje. Niektórzy albo nie doświadczyli albo zbyt szybko zapomnieli czym jest system totalitaryzmu gdzie człowiek człowiekowi wrogiem.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>radiesteta</i> 25-05-2016 01:18 ]




moze jej chodzi o to ze skoro nie ma prawa jazdy to nie potrafi jezdzic? moze mu zabrali za jazde po pijaku i teraz tez moze tak prowadzic? moze ma nie ubezpieczone auto? kiedys wiozlam goscia, ktory uwaza ze skoro nie ma prawa jazdy to nie przeszkadza mu w tym zeby byc swietnym kierowca. Na prostej krzyzowce mielismy skrecac w prawo wiec wiadomo, ze musze puscic tych ktorzy jada sprzeciwka, a ten do mnie, ze czemu te barany jada bo przeciez ja mam pierwszenstwo skrecajac w prawo i powinni mnie puscic :-o i wielkie darcie na mnie ze to on ma racje a nie ja, wiec nie widze jego przyszlosci jako kierowca.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radiesteta

Post #3 Ocena: 0

2016-05-25 10:10:18 (8 lat temu)

radiesteta

Posty: 293

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2015

Skąd: Chatham

@krakn Zgoda kwestia ubezpieczenia jest tu chyba najbardziej istotnym zagadnieniem choć nie musi wcale być na rzeczy. Nie wiem jak w UK ale w Polsce ofiara wypadku w sensie osoba poszkodowana do której ktoś np wjechał jeśli ona sama jest ok, zakładając że ma uprawnienia do kierowania, nie musi martwić się o to czy sprawca ma ubezpieczenie i uprawnienia. Jeśli ma to jego szczęście. Jeśli nie ma to ma problem bo ofiara i tak dostanie kasę z Funduszu Gwarancyjnego ale ten potem wystąpi z regresem do sprawcy wypadku i sprawca ma przechlapane. I tu niby racja. Z drugiej strony to w PL i chyba tu są różne warianty ubezpieczenia. Można mieć tylko te minimum niezbędne OC i nawet mając wypadek np samemu wpadać do rowu, na drzewo zbudynek itp itd i ucierpiec i wtedy i tak ubezpieczenia niczego nie pokrywa. Tak więc nie ma tu tak prostego przełożenia.
Zgodze sie tez troche z kasiachery ze zalezy za co kto ma te uprawnienia cofnięte. Niektórzy ludzie mentalnie nie powinni prowadzić nawet roweru a co dopiero pojazdu mechanicznego. Zgodzę się też że niebezpieczeństwom należy zapobiegać ale jestem przeciwnikiem donisicieli, denuncjatorow tym bardziej wzmianka o donoszeniu na byłego partnera rodzi podejrzenia o niskie motywy postępowania. W PL osoba faktycznie dbajaca o poszanowanie praca ma możliwość dokonania tzw ujęcia obywatelskiego czyli zatrzymuje kogoś na gorącym uczynku i niezwłocznie informuje organy ścigania i im go przekazuje. To uważam za pozytywne działanie. Nie wiem czy angielskie prawo też coś takiego przewiduje.
Duma i honor tego bez naszej zgody nikt nam nie odbierze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2016-05-25 10:28:37 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #5 Ocena: 0

2016-05-25 10:45:47 (8 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-05-25 01:12:23, radiesteta napisał(a):
A mnie ciekawi co ona by z tego miała nawet gdyby go zatrzymali poza zemstą na byłym? Ok rozumiem że kogoś to może drażnić, ale żeby od razu konfidentka? Takie osoby powinny zmienić kraj. ZSRR się już odrodzil i tam znowu są nagrody za donuncjacje. Niektórzy albo nie doświadczyli albo zbyt szybko zapomnieli czym jest system totalitaryzmu gdzie człowiek człowiekowi wrogiem.


Poza zemsta na byłym???!!!???

O czym Ty piszesz. Robi to pewnie ze względu na dziecko. Ja tez bym nie pozwolił, zeby moje dziecko jeździło z kimś autem, kto nie ma uprawnień. I w dooopie mam w jaki sposób je utracił lub czy je w ogole miał.

Nie interesuje mnie rownież czy pasażer w razie wypadku byłby ubezpieczony w takiej sytuacji. Tym bardziej, ze to byłoby moje dziecko.

Juz sam fakt, ze ten gość jeździ z dzieckiem nie posiadając uprawnień daje obraz jak bardzo jest "odpowiedzialny"...

[ Ostatnio edytowany przez: AlmostFamous 25-05-2016 10:50 ]

Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autofan

Post #6 Ocena: 0

2016-05-25 10:58:57 (8 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

Cytat:

Nie wiem czy angielskie prawo też coś takiego przewiduje.

Oczywiscie przewiduje,jesli zadzwonisz na alarmowy numer z informacja,ze auto "x" prowadzi kierowca na bani to policja reaguje,nawet mozesz dostac nagrode:-]:-]:-]
Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

radiesteta

Post #7 Ocena: 0

2016-05-25 11:43:23 (8 lat temu)

radiesteta

Posty: 293

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2015

Skąd: Chatham

Nikt nie mówi że by chciał uczestniczyć w wypadku jakimkolwiek czy to z osobami ubezpieczonymi czy nie bo wypadek to nieciekawa sprawa. Mam osobiście doświadczenie sprzed 6 miesięcy więc piszę z autopsji. Ale od ścigania osób jest policja i inne służby. Nie ma ludzi bez winy i jak mawiają policjanci nie ma kierowców nie lamiacych przepisów. Są tylko zbyt krótko namierzani.
Prawo często bywa absolutne.

http://www.polishexpress.co.uk/musisz-wpuscic-domu-kazdego-kto-zechce-skorzystac-z-twojej-toalety-absurdy-prawne-w-uk/

Duma i honor tego bez naszej zgody nikt nam nie odbierze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2016-05-25 12:03:45 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,