MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pomoc w zdobyciu doświadczenia na maszynach CNC

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

byniobenio

Post #1 Ocena: 0

2015-07-26 17:27:58 (9 lat temu)

byniobenio

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 03-10-2014

Skąd: north-west

Witam i odrazu prosto z mostu.Może to głupie a myślę że warto spróbować napisać i zapytać.
Szukam kogoś w okolicach manchester-oldham-rochdale-middleton kto by mi pomógł w zdobyciu doświadczenia pracy na tokarkach CNC Fanuc.W maju zrobiłem kurs na maszyny 2-osiowe Fanuc z podstawami programowania ale doświadczenia mam zero.

W uk jestem 10 lat,pracuję również tutaj już prawie 10 lat na kontrakcie w pewnej firmie na lini produkcyjnej.Mój system zmianowy to 2 dni po 12h potem 24h wolne i 2 nocki po 12h i potem 4 dni wolne i własnie w te 4 dni wolne chciałbym coś porobić aby zdobyć doświadczenie na CNC,mogę pracować-uczyć się za free,jedynie czego chcę to się przyuczyć i sprawdzić czy to była by praca dla mnie.Może jakiś dobry kolega tutaj na forum pracuje gdzieś właśnie w tym zawodzie w wyżej wymienionych rejonach i mógłby coś do swojego supervisora-managera nadmienić że trafił się taki ktoś jak ja co chcę porobić po parę godzin.ok 4 h dziennie przez 2-3 dni w tygodniu za free.
Pytałem się już w job center,citizen advice ale mi nie pomogli.
Pisałem do paru agencji ale zero odzewu.Dałem CV do CV Library ale tam też cisza bo na ogół szukają ludzi z doświadczeniem,a ja nie chcę ryzykować tak aby rezygnować z mojej obecnej pracy,tym bardziej że mam do pracy 5 min.samochodem i nie zarabiam może dużo ale te 1400GBP podstawy jest.

Jakby ktoś chciał mi pomóc to proszę info na pw.Z góry bardzo dziękuję.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Radzio_29

Post #2 Ocena: 0

2015-07-26 19:15:48 (9 lat temu)

Radzio_29

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2008

Skąd: Dunstable

Osobiscie pracuje na maszynach CNC programowanie i ustawianie i nie sadze zeby jaki kolwiek pracodawca zaryzykowal nawet za free zeby ktos mu popsul(podczas nauki na CNC bledy sie popelnia niejednokrotnie) sprzet wartosci ponad 100 tys funciakow. Sa kursy teoretyczno-praktyczne (wujek Google prawde Ci powie) gdzie mozna sie zapisac oczywiscie odplatnie. Potrzasnij skarpetą zapisz sie,zaplac i wowczas zobaczysz czy kasa poszla na marne czy nie. Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

byniobenio

Post #3 Ocena: 0

2015-07-27 00:43:35 (9 lat temu)

byniobenio

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 03-10-2014

Skąd: north-west

Dzięki za info.Podobno czasem biorą takich zielonych na funkcję zwykłego operatora cnc i wtedy od programowania i ustawiania jest ktoś inny.Ja bym mógł na takiej funkcji co nieco podpatrzec.No ale ok.A możesz powiedzieć ile zarabiasz jako programem-setter cnc?pozdro.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Radzio_29

Post #4 Ocena: 0

2015-07-27 20:32:40 (9 lat temu)

Radzio_29

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2008

Skąd: Dunstable

Myslisz, ze bedziesz stal obok kogos kto pisze program i sie nauczysz przez samo patrzenie?? hehe gdyby nauka wchodzila poprzez samo patrzenie to...przenikałbym teraz przez sciany :-] :) Odnosnie stawki...myslalem,ze sie orientujesz w wynagrodzeniach w tym fachu skoro sie tym interesujesz. Na kazdej stronie z ofertami pracy znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

[ Ostatnio edytowany przez: Radzio_29 27-07-2015 20:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kusiniak

Post #5 Ocena: 0

2015-07-27 21:15:34 (9 lat temu)

Kusiniak

Posty: 71

Mężczyzna

Z nami od: 11-08-2014

Skąd: Chichester

Byniobenio, powiedz mi prosze - ten kurs to robiles w UK?

A druga sprawa, to pare miesiecy temu widzialem na oknie jednej z agencji oferte pracy jako kursant + programista CNC. Pracodawca placil za szkolenie plus pracowalo sie u niego w tym zawodzenie. I pieniadze byly calkiem w porzadku o ile pamietam.
Praca byla w Portsmouth, albo w Gosport. Dokladnie nie pamietam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

byniobenio

Post #6 Ocena: 0

2015-07-28 03:05:28 (9 lat temu)

byniobenio

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 03-10-2014

Skąd: north-west

Kurs zrobiłem w uk ale po polsku w 5 dni 8 godzin dziennie.Kurs był z naciskiem na programowanie i rysunek tech.Z tymi zarobkami w tym fachu to chyba jest różnie bo mam 2 kolegów na cnc i zarabiają mniej niż ja na produkcji. Z tym ze jeden to raczej zwykły operator bo nawet nie był wstanie mi pomóc napisać programu na symulatorze z rysunku technicznego.A drugi bardzo kumaty i ma perspektywy w firmie robi już na kilku maszynach i ma mieć dodatkowy level na koszt firmy.A co do przyuczenia to miałem na myśli robić na początek jako operator i myślę że z czasem dali by mi wpisać program z rysunku miałem to na kursie.ale to było pisanie programu i sprawdzanie to na symulatorze.No nic więcej pytań nie mam myślę że podzwonie po firmach i powiem o co chodzi.dzięki za odpowiedzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #7 Ocena: 0

2015-07-28 09:41:59 (9 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2015-07-26 19:15:48, Radzio_29 napisał(a):
Osobiscie pracuje na maszynach CNC programowanie i ustawianie i nie sadze zeby jaki kolwiek pracodawca zaryzykowal nawet za free zeby ktos mu popsul(podczas nauki na CNC bledy sie popelnia niejednokrotnie) sprzet wartosci ponad 100 tys funciakow. Sa kursy teoretyczno-praktyczne (wujek Google prawde Ci powie) gdzie mozna sie zapisac oczywiscie odplatnie. Potrzasnij skarpetą zapisz sie,zaplac i wowczas zobaczysz czy kasa poszla na marne czy nie. Powodzenia


moj maz pracowal ponad 4 lata na cns, zmienil prace, robi to samo i wczoraj skonczyl 3 mc okres probny mimo, ze kilka lat pracowal na tym. Zanim dostal sie do tej pracy to dal ogloszenie na cv library ze jest operatorem maszyn cnc itp. po 5-6 tyg dostal tel z jakiejs agencji ze wlasnei jeden z ich klientow szuka wlasnie takiego pracownika od kilku mcy ktory zna sie na tym i na bhp. Jest to bardzo maly zaklad, ok 20 pracownikow, sami angole, maz jest jedynym obcokrajowcem tam. Jesli zlozyles tam cv to czekaj cierpliwie, poszukiwani sa ludzie z takimi kursami, bo byle kto z ulicy nie dostanie pracy przy takiej maszynie, musza byc kursy lub doswiadczenie. A sa firmy nawet kilkuosobowe o ktorych nawet nie wiesz ze istnieja i szukaja takich pracownikow bo meza praca jest 7 minut autem od naszego domu, ze nawet nie wiedzielimy ze tam jest jakis zaklad. Super oplacana praca. Trzymam kciuki, ze niedlugo zadzwoni tel z oferta. ( jesli jeszcze nikt nie zadzwonil, to moze przejzyj cv, moze masz jakies bledy w nr tel bo takie cos tez sie zdarzalo)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kusiniak

Post #8 Ocena: 0

2015-07-28 11:08:38 (9 lat temu)

Kusiniak

Posty: 71

Mężczyzna

Z nami od: 11-08-2014

Skąd: Chichester

Cytat:

2015-07-28 03:05:28, byniobenio napisał(a):
Kurs zrobiłem w uk ale po polsku w 5 dni 8 godzin dziennie.Kurs był z naciskiem na programowanie i rysunek tech.


To super, ze kurs byl w uk.
W takim razie w trakcie kursu powinienes bys zasiegnac jezyka i popytac prowadzacych, albo innych kursantow jak to wyglada ze znalezieniem pracy po kursie. Prowadzacy to najczesciej najlepsze zrodlo wiedzy na temat. Tym bardziej, ze kurs byl prowadzony w jezyku polskim. Powinni udzielic rad na ten temat.

A moze rozmawialiscie na ten temat? I co Ci powiedzieli?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

byniobenio

Post #9 Ocena: 0

2015-07-28 16:32:04 (9 lat temu)

byniobenio

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 03-10-2014

Skąd: north-west

Tak,oczywiście na kursie była taka gadka,pan prowadzący był bardzo w porządku ,dał nam już nawet przykłady CV o te prace,mówił co należy mówić na interview itd.My między sobą(kursanci)również o tym gadaliśmy,tak naprawdę to nikt z nas nie miał do czynienia z cnc,same żółtodzioby ale to też i dobrze bo przynajmniej podczas kursu poziom był wyrównany.Jedynie dwóch co byli dobrzy z matematyki to szybko im szło pisanie programów na symulatorze z rysunku tech.
Mi szło tak średnio,ani źle ani mega dobrze ale szło.
Jak pisałem nacisk na programowanie(podstawy),teoria,omawianie kodów,narzędzi i narzędzi mierniczych jak ich używać itd.Praktyki zero.

Poprawię cv bo mam tak raczej na kolanie pisane,i nie nadmieniłem tam że mam też ukończony kurs z podstawy inżynierii(level1),zrobiony w obecnej pracy.
Myślę ze podzwonię po firmach i wyjaśnię o co chodzi.
Bo chodzi mi o to że zanim miałbym rzucić obecną pracę to chciałbym sprawdzić czy rzeczywiście tokarz cnc jest dla mnie odpowiednią pracą i czy dobrze bym się w takiej roli czuł.I co najważniejsze czy bym się nadawał bo mega kozakiem z matmy nie jestem heh.

Bardzo dziękuję za powyższe odpowiedzi.

[ Ostatnio edytowany przez: byniobenio 28-07-2015 16:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Piotr4653

Post #10 Ocena: 0

2015-08-29 22:33:31 (9 lat temu)

Piotr4653

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 24-01-2013

Skąd: nie ma

Cześć.
Pracuję na CNC już około 14 lat, frezarki 3-5 osi. Pracuję głównie na Heidenhain. Obecnie mieszkam w Chester.
Jeśli temat jest jeszcze aktualny to daj znać na torp9768@wp.pl

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,