MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kariera w IT

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zealot

Post #1 Ocena: 0

2015-07-25 12:44:48 (9 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Cytat:

2015-07-25 11:09:02, MathStijn napisał(a):
Cytat:
najtansze jedzenie

obecnie zarabiajac 6800 rocznie stac mnie na najlepsze jakosciowo jedzenie

[ Ostatnio edytowany przez: <i>MathStijn</i> 25-07-2015 11:11 ]




Tak odbiegając od tematu:
*ROFL* jeśli możesz to załóż nowy wątek z poradnikiem survivalowym pod tytułem "jak można przeżyć w Manchesterze za 6800 rocznie". Na pewno nie jednemu przybyszowi znad Wisły zdobyta przez ciebie wiedza się przyda. Za sam wynajem pokoju w Manchesterze trzeba liczyć minimum 300 funtów, czyli 3600 rocznie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

ChrisCov

Post #2 Ocena: 0

2015-07-25 16:18:43 (9 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2015-07-24 21:48:14, Richmond napisał(a):
Nie szkoda Ci tych studiow? Przy serwerach, to mozna pracowac bez zadnego wyksztalcenia. Jak jestes na tyle dobry, ze skonczyles matematyke, to moim zdaniem masz naprawde duze mozliwosci.

Musisz tylko posiedziec troche na stronach z ofertami pracy i rozejrzec sie, gdzie moglbys wyslac CV.

Ksiazki to znajdziesz w internecie, wiekszosc materialow do nauki mozna sciagnac z przeroznych stron. Oczywiscie biblioteka tez moze je miec, ale to zalezy jak jest dobra. Byc moze maja elektroniczne ksiazki lub dostep do internetowych zasobow.

Po czym poznasz, ze Twoja wiedza jest wystarczajaca? Bedziesz wysylal CV, tak dlugo az ktos Cie zatrudni. Chyba brakuje Ci wiary w siebie.

Ja skończyłem studia informatyczne (MSc with Merit in Network Computing) w 2013 i nie mogę znaleźć żadnej pracy w zawodzie.
Jeśli znasz kogoś, kto ma dla początkującego pracę na serwerach za stawkę trochę powyżej minimalnej, to rzucam swoją obecną pracę, w której zarabiam ponad £32k, i wyjeżdżam gdziekolwiek. Miejsce nie gra roli i zarobki także, bo mam wystarczające oszczędności, by przez co najmniej 5 lat tu nie mieć żadnego dochodu i się doszkalać, płacąc w tym samym czasie mortgage, ubezpieczenie auta, rachunki, jedzenie, itp. Mogę zarabiać £16-18k, bo wiem, że po roku będzie to dużo więcej, a po kilku będę znacznie do przodu.
Dotychczas wszelkie moje aplikacje o pracę w zawodzie zakończyły się niepowodzeniem.
Wymagają certyfikatu CCNA, którego nie mam i pewnie by co najmniej rok potrwało, zanim bym go zrobił. Mógłbym pójść do college'u i zrobić to profesjonalnie w ciągu 2 lat, ale to 2 lata stracone.
Miotam się między aplikacjami o pracę jako graduate network engineer/technician oraz graduate web developer/PHP developer. Problem polega na tym, że poprzez wykonywanie pracy, która nie ma z zawodem informatyka nic wspólnego, mam bardzo mało czasu na naukę i co chwila przeskakuję z technologii na techologię, n.p. CCNA->CSS->jQuery->PHP, a zajmowanie się wszystkimi naraz tylko mnie rozprasza.
Jest też droga poprzez firmy, typu BAE, Jaguar, Fujitsu, które bezpośrednio rekrutują absolwentów uniwersytetów. Tu jednak dochodzą psychometric, verbal reasoning i numerical reasoning tests. Z żadnych z tych 3 nie jestem ani asem ani jakimś cieniasem. Po prostu jestem zbyt przeciętny i wśród kilkudziesięciu aplikantów zawsze znajdują się lepsi ode mnie. Przykład może być taki, że w maju aplikowałem o pracę do firmy JHC w Birmingham jako trainee software developer. Było ponad 50 kandydatów, każdy odbył rozmowę kwalifikacyjną i po tej selekcji zaproszono nas troje do testów (mnie, Anglika i Hinduskę, która tu się na pewno urodziła, bo nie miała żadnego dziwnego akcentu). Testy nie były jakieś szokująco trudne, ale limit czasowy na nie był wręcz niemożliwy, przy czym nie można było używać kalkulatora. Żeby zaliczyć ten etap, trzeba było w każdym rodzaju testów odpowiedzieć na 85% pytań pozytywnie. Powiedzmy odpowiadasz na 87%, 90% i 80% na ostatni, więc nie zaliczasz. Efekt był taki, że nikt z nas na tyle nie odpowiedział i nikogo nie przyjęli do pracy. Był to dla mnie ciężki szok, bo liczyłem, że chociaż osobę, której najlepiej te testy poszły przyjmą. Nic z tego, każdego odprawili. Dlatego, gdybym aplikował o pozycję graduate w jakiejś większej firmie, to musiałbym się jeszcze bardzo dobrze przygotować z tych testów, a tymczasem nie ma na to czasu. Albo CCNA albo PHP, itp. albo testy.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 25-07-2015 16:23 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #3 Ocena: 0

2015-07-25 16:52:57 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2015-07-25 16:54:11 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Podstawa, to wybrac sobie jeden kierunek/specjalnosc. Albo jestes web developerem albo sieciowcem.

Moj znajomy znalazl prace na niskim poziomie za kiepskie pieniadze, po tym jak studiowal IT 5 lat "zaocznie" i pracowal w sklepie (nie IT). Owszem szukanie tej pracy zajelo mu troche, kul w domu, ale w koncu te prace znalazl. Odbebnil tam dwa lata za slabe pieniadze i teraz ma bardzo dobra prace.

On tez specjalizowal sie na studiach w sieciach, w domu poduczyl sie troche Microsoftu, Vmware, potem w pracy mial do czynienia z Linuxami, a teraz zajmuje sie wdrazaniem Vblock'ow.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #5 Ocena: 0

2015-07-25 17:28:22 (9 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2015-07-25 16:52:57, ludzik50 napisał(a):
Mi zdanie samego CCNA zajelo chyba z 3 lata bo podchodzilem 'na raty' ale w koncu sie wzialem raz I sie udalo.

Przygotowuję się sam do CCENT z przeskokami na odświeżenie CSS i PHP. Największy problem sprawiają mi w CCNA access listy, zwłaszcza te rozszerzone. Resztę w miarę dobrze rozumiem.
Cytat:

2015-07-25 16:52:57, ludzik50 napisał(a):
Co do Jaguara to nie wiedzialem ze rekrutuja bezposrednio tez- mialem interview w tamtym tygodniu do JLR ale przez Tata Consultancy Services ( w sumie to sie moge pochwalic ze dostalem ta robote ale jeszcze czekam na oficjalny 'offer letter' :) )

Jak najbardziej rekrutują.
Całokształt ofert pracy

To możesz być z siebie dumny, bo ta firma ma bardzo duże wymagania, zapewnia bardzo dobre zarobki plus pension scheme. Jeśli chodzi o pozycje różnej maści graduate, to poniżej 1:2 aplikacja jest automatycznie odrzucana. Mogą jeszcze się zastanowić, gdy kandydat ma gorszą ocenę, ale doświadczenie zawodowe.
Cytat:

2015-07-25 16:54:11, Richmond napisał(a):
Moj znajomy znalazl prace na niskim poziomie za kiepskie pieniadze, po tym jak studiowal IT 5 lat "zaocznie" i pracowal w sklepie (nie IT). Owszem szukanie tej pracy zajelo mu troche, kul w domu, ale w koncu te prace znalazl. Odbebnil tam dwa lata za slabe pieniadze i teraz ma bardzo dobra prace.

Też mam taki plan, ale prac na niskim poziomie za niskie pieniądze jest mało i na każdą aplikację przypada kilkudziesięciu kandydatów.
Tu masz przykład pracy, o jaką niedawno aplikowałem:
http://www.jobsite.co.uk/job/graduate-network-engineer-16-22k-telford-tcp-ip-953913286?include_expired=YES&from_shortlist=1&src=shortlist
Odpisali tylko, że się ze mną skontaktują, jeśli będą to uważali za stosowne. O tyle poprawiłem swoje CV, że chociaż zaczęli cokolwiek odpisywać, bo do niedawna nawet tego nie było. Kandydatów było ponad 50 i myślę, że miejsce zamieszkania miało duże znaczenie, bo do Telford mam daleko. Prace na podobnym poziomie widzę na jobsite.com rzadziej niż raz na 2 miesiące. Na reed, indeed, cv-libary, cwjobs itp. oferty prac są w zasadzie podobne lub praktycznie te same. Po prostu powielają swoje oferty na różnych stronach.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 25-07-2015 17:48 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2015-07-25 19:23:01 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Skladaj na kazda, nie tylko na graduate/junior. Moze sie trafic, ze beda gdzies malo placili i nie bede mogli nikogo znalezc. BTW, Aston Martin malo placi, moze beda kogos szukali ;-)

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

p-dawg

Post #7 Ocena: 0

2015-07-25 20:34:26 (9 lat temu)

p-dawg

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 25-07-2015

Skąd: London

MathStijn - nie pisałem tu strasznie długo, aż zapomniałęm loginu. Ale dla tego wątku odświeżyłem...

Ja rozumiem, że niewiele osób ma szczęście do znajomych, rodziny która może coś poradzić albo po prostu osób którym zależy żeby Ci się dobrze wiodło. Richmond ma rację co do tego, że znajomych powinieneś wymienić - podejrzewam, że skoro ukończyłeś niełatwe studia (też to studiowałem, choć wraz z Informatyką) to musisz mieć umiejętność pozyskiwania wiedzy technicznej. Natomiast co do wydźwięku Twojej wypowiedzi widać, że "koledzy" ciągną Cię w dół.

Tak, tylko Ty na tym forum możesz wiedzieć co chcesz robić konkretnie. Jeśli wybierzesz administrację sieci, a po pewnym czasie zorientujesz się, że to nuda i tak naprawdę to co Cię bawi to tworzenie gier - niby masz jakąś bazę wiedzy, ale praktycznie zaczynasz od zera. Zatem dobrze przemyśl to co lubisz, to co Cię bawi - i gdzie byś się widział w okresie kilku lat.

Praktycznie jesteś teraz w dość ciemnej dziurze. Prawda jest taka, że przeskok do pracy umysłowej może być bardziej skomplikowany im dłużej zostaniesz w pracy fizycznej. Po prostu nie będziesz miał siły i energii na dodatkową naukę, a nauka programowania, albo nowych umiejętności w informatyce jest czasochłonna i wymaga koncentracji i zaangażowania.

Gdy zarządzałem zespołem programistów widać było wyraźnie, że po 3 latach pracy w jednej działce dochodzą do poziomu dobrego mid-level developer. Po 1 roku pracy wydawało im się, że dużo umieją, po 3 mieli świadomość ogromu wiedzy jaką muszą przyswoić. A to znaczyło, że już mieli doświadczenie.

Dobra rada - nie martw się o kasę dopóki nie nabierzesz doświadczenia. Jeśli lubisz coś robić to będziesz się w tym szybko rozwijać - a wtedy kasa sama Cię znajdzie. Jeśli będziesz nienawidził swojej roboty i jedyną motywacją są pieniądze - nie wróżę sukcesu.

Zobacz na wymagania i co chcesz robić i idź w tym kierunku. Ale (zwłaszcza na początku) nie koncentruj się na pieniądzach. Pracę zawsze można zmienić, a w branży nie będą Ci płacić gorzej niż masz teraz. Aplikuj się na staże (także do gigantów - Microsoft, Google, Facebook oferują wakacyjne staże, za które płacą bardzo w porządku pieniądze) - po prostu bardzo dużo zależy od zwykłego szczęścia.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sabriel

Post #8 Ocena: 0

2015-07-26 21:09:28 (9 lat temu)

sabriel

Posty: n/a

Konto usunięte

Bedac na twoim miejscu to zastanowilabym sie powaznie nad zostanem akruariuszem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sabriel

Post #9 Ocena: 0

2015-07-26 21:14:13 (9 lat temu)

sabriel

Posty: n/a

Konto usunięte

Kasa na poczatek juz dobra bo 30k nawet jesli jestes jeszcze w trakcie egzaminow. Po kilku latach to 60k. Do IT nie jest sie later wbic. Trzeba sie wyspecjalizowac, konkurencja duza. Dla anglika jesli nie skonczyles studiow IT ani zadnych kursow to nie znajdziesz tak later pracy I to jeszcze dobrze platnej po matematyce. Mimo ze logika np. Przy programowaniu podobna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2015-07-26 21:37:14 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Bez obrazy, ale wiekszosc CV, ktore widzialam w IT, to czesto nie wspominaly nawet studiow albo to byly studia zupelnie nie zwiazane z IT. Takze akurat w IT studia nie sa takie wazne, poza praca w bardzo wyspecjalizowanym sektorze, bankach inwestycyjnych, itp.

Prace aktuariusza rowniez sugerowalam na poczatku tego watku.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,