MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kariera w IT

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 36

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

MathStijn

Post #1 Ocena: 0

2015-07-24 19:45:14 (9 lat temu)

MathStijn

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: Manchester

Witam Was serdecznie.
Bede wdzieczny za podpowiedz, w jaki sposob powinienem pokierowac swoja kariera zawodowa w branzy IT przy zalozeniu ze mieszkam w Manchester. Gdzie powinienem sie udac, gdzie szukac, gdzie pytac, czego sie nauczyc.
Na ten moment mam wyksztalcenie wyzsze matematyczne zdobyte na Uniwersytecie Wroclawskim, rok doswiadczenia w ogolnopolskim banku jako kadra zarzadzajaca ryzykiem operacyjnym.
Od dwoch miesiecy zyje skromnie z tygodnia na tydzien w Manchester pracujac fizycznie okolo 20-30 godzin tygodniowo.
W srode wybieram sie na spotkanie dotyczace wolontariatu w Volunteer Centre Manchester, ktore odbedzie sie w glownej bibliotece Manchester. Nie wiem na jaki wolontariat powinienem sie udac ani co wypozyczyc z tej biblioteki.
Zalezy mi na zdobyciu w miare stabilnej pracy 30-40 godzin tygodniowo, nie wymagajacej duzego wysilku fizycznego, natomiast wynagrodzenie moze byc podstawowe.
Ze wzgledu na to, ze obecnie posiadam zrodlo utrzymania, jestem otwarty na odbycie bezplatnego stazu w wymiarze 1 lub 2 dni w tygodniu.
Wydaje sie, ze powinienem skierowac sie w strone jakiegos podstawowego stanowiska IT, ale musialbym sie tutaj douczyc we wlasnym zakresie.
Jakies wskazowki ze strony informatykow w Manchesterze?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2015-07-24 20:00:41 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A co powstrzymuje Cie przed praca w zawodzie? W ubezpieczeniach i innych firmach na pewno zatrudniaja matematykow.

Jakies zdolnosci programistyczne masz?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MathStijn

Post #3 Ocena: 0

2015-07-24 20:34:12 (9 lat temu)

MathStijn

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: Manchester

Wpisujac w wyszukiwarke haslo "maths", "mathematic" wyswietla sie przede wszystkim praca dla nauczycieli, zero ofert pracy biurowej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2015-07-24 20:43:43 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Sprawdz cos zgodnego z tym co robiles: risk management, risk analysis, actuary itp. Strzelam, bo tak rozumiem Twoje stanowisko w polskim banku.

Aktuariusze podobno niezle zarabiaja. http://www.prospects.ac.uk/actuary_salary.htm
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MathStijn

Post #5 Ocena: 0

2015-07-24 20:46:32 (9 lat temu)

MathStijn

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: Manchester

ale czy doswiadczenie zdobyte w Polsce jest w ogole uwzgledniane przez pracodawcow angielskich?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2015-07-24 20:48:02 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Oczywiscie, ze jest.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2015-07-24 20:53:02 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MathStijn

Post #8 Ocena: 0

2015-07-24 21:10:37 (9 lat temu)

MathStijn

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: Manchester

Wydaje sie ze za 15k rocznie dosyc dobrze moglbym zyc, ale obecnie mam na to zbyt niskie kwalifikacje i wlasnie dlatego chce w nie zainwestowac a IT wydaje sie najbardziej sensowna branza na przyszlosc. Na wolontariat moge pojsc dpoki sie nie naucze czegokolwiek sensownego i zanim znajde odpowiednia prace, a moze po przyuczeniu w ramach wolontariatu uda sie gdzies zaczepic. Podejrzewam, ze w bibliotece znajde dobre ksiazki do nauki. Certyfikaty to bardzo odlegly plan. Z tych wo wymienile, Ludzik50, najbardziej chcialbym pracowac przy serwerach. Bezpieczenstwo IT to istotne zagadnienie ryzyka operacyjnego, gdzie mialem tez doswiadczenie (ale od strony analizy danych statystycznych na temat zagrozen). Pytanie na ile zaawanowane slownictwo angielskie trzeba tam znac? Po czym poznam ze moja wiedza bedzie wystarczajaca aby firma mogla na tym zarabiac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #9 Ocena: 0

2015-07-24 21:20:50 (9 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2015-07-24 21:10:37, MathStijn napisał(a):
Wydaje sie ze za 15k rocznie dosyc dobrze moglbym zyc, [...]

Wspaniały piątkowy żart. To kwota brutto. Czy wygodne życie polegałoby na mieszkaniu w komunie z obcymi osobami? Trudno, żeby było Cię stać na wynajęcie mieszkania przy takich zarobkach :-)
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

MathStijn

Post #10 Ocena: 0

2015-07-24 21:27:52 (9 lat temu)

MathStijn

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: Manchester

jestem do tego przyzwyczajony - od 7 lat mieszkam czy to w akademiku, czy w wynajmowanych pokojach a co wiecej wole mieszkac z obcymi osobami niz sam

teraz pracuje po 20 godzin tygodniowo za 6.51 brutto i daze do poprawy tego stanu zeby pracowac 40 godzin intelektualnie, nie fizycznie

a ze dopiero od niedawna jestem w UK i nie znam tu nikogo to nie orientuje sie w realiach rynku pracy i trudno jest mi cokolwiek rozpoczac w Manchester

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,